brzdy

Tlumiče, nápravy, brzdy.

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Odpovědět
Uživatelský avatar
kawalski
Příspěvky: 24
Registrován: úte led 27, 2015 10:31

brzdy

Příspěvek od kawalski »

Ahoj mám dotaz ohledně brzd. Pokud se něco stane na brzdící soustavě, že třeba praskne hadička u předního kola. Ma orlando dvouokruhové brzdy? Mám na mysli že by zadní fungovaly dál a nešel jen předek nebo na opak. Nevíte je tam něco takového?
Orlando - benzín 1.8 LTZ r.v.2011
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: brzdy

Příspěvek od Richard »

to mají dnes všechna auta a Orlando nebude vyjímkou, většinou se se brzdy do okruhů zapojují křížem tedy při poruše jednoho okruhu vždy brzdí jedno přední a jedno zadní na druhé straně. Určitě to poznáš při šlápnutí půjdeš asi s pedálem níže a rozsvítí se ti kontolka brzd.
Dle mě je lepšísystém kdy jsou vpředu třmeny se 2 válečky přičemž každý z nich je je napojen na jiný okruh... pak v případě poruchy brzdí vždy obě přední kola.
Ale já např. u IX55 mám v předu třmeny s 2 válečky, ale okruhy jsou zapojeny stejně "do kříže" :roll:
Ale např. Moskvič 2140 měl vpředu 4 pístkové třmeny a tam to bylo takhle zapojeno. Poznáš to tak, že do jednoho třmenu jdou 2 brzdový hadičky ;)
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
kawalski
Příspěvky: 24
Registrován: úte led 27, 2015 10:31

Re: brzdy

Příspěvek od kawalski »

díky
Orlando - benzín 1.8 LTZ r.v.2011
Odpovědět

Zpět na „Orlando - Podvozek a řízení“