Zadní náprava

Tlumiče, nápravy, brzdy.

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Odpovědět
Uživatelský avatar
Obelix
Příspěvky: 105
Registrován: pát kvě 06, 2011 13:28
Bydliště: Lanškroun

Zadní náprava

Příspěvek od Obelix »

Koukal jste někdo v poslední době na spodek auta, konkrétně stav výfukového potrubí a zadní nápravy? Já dva roky ne a když jsem pod auto vlezl kvůli montáži držáku rezervy tak jsem se nestačil divit. To, že je celé výfukové potrubí a uchycení výfuku kompletně rezavé mě až tak nepřekvapuje (i když mi to vadí), ale to v jakém stavu je zadní náprava, uchycení zadních tlumičů a okolí uchycení ruční brzdy (prostor za brzdovými kotouči) mě po pravdě zaskočilo hodně. Tam už v podstatě není po původní černé barvě místy ani památka a vše je pokryto povrchovou vrstvou rzi. Při nejbližší příležitosti se pouštím do nátěru, protože tohle jsem po dvou letech opravdu nečekal - příležitostně dodám fotky (byl jsem tak nas...j, že jsem si ani nevzpomněl, že mám v autě foťák). Výfukové potrubí jsem kam jsem dosáhl obrousil a nastříkal zinkovou barvou na výfuky, ale na zbytek si troufnu jedině až bude auto zvednutý nebo na kanálu, protože v leže pod autem se to dělá dost špatně...
Chevrolet Orlando 1.8 LTZ Béžová Daydream
předtím: Citroen Xantia Break 1.8i r.v.1995
Škoda Favorit 136L r.v.1993
Škoda 120 r.v. neznámý

Obrázek Spotřeba CHEVROLET Orlando 1.8 104 kW / 141 HP
Reklama
 

Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: Zadní náprava

Příspěvek od ladinek »

Proto jsem Aveo i s dutinama udělal, půl roku od koupi, a minulej rok znova :D Ten výfuk nevydží zimu /nátěr/ to je jen na oko :D
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
Uživatelský avatar
Obelix
Příspěvky: 105
Registrován: pát kvě 06, 2011 13:28
Bydliště: Lanškroun

Re: Zadní náprava

Příspěvek od Obelix »

To že to na tom výfuku nevydrží je mi jasný i když to je barva speciálně na vysoké teploty třeba na kamna nebo krby, ale na ty v zimě necáká slaná břečka. Ale udělat jsem to musel, protože koukat se na to nedalo...
Chevrolet Orlando 1.8 LTZ Béžová Daydream
předtím: Citroen Xantia Break 1.8i r.v.1995
Škoda Favorit 136L r.v.1993
Škoda 120 r.v. neznámý

Obrázek Spotřeba CHEVROLET Orlando 1.8 104 kW / 141 HP
Odpovědět

Zpět na „Orlando - Podvozek a řízení“