Nepřesné řazení

Tlumiče, nápravy, brzdy.

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Odpovědět
bubo01
Příspěvky: 1
Registrován: stř bře 14, 2012 14:39

Nepřesné řazení

Příspěvek od bubo01 »

Ahoj. Mám orlíka měsíc, najeto 1500 km. Do 1000,-Km bez závad. Po této době bez příčiny při řazení z neutrálu na 1 případně 2 převodový stupeň se ozývá kovové cvaknutí, řazení na tyto dva stupně se zdá pocitově delší. Jinak zatím bez závad. Má někdo stejný, obdobný problém?
Reklama
 

Uživatelský avatar
Jožan
Příspěvky: 259
Registrován: sob čer 18, 2011 10:00
Bydliště: Broumov

Re: Nepřesné řazení

Příspěvek od Jožan »

Šup do servisu,pokud si to ještě "nesedne".Řazení je jinak u Orlíka to nejlepší co jsem kdy měl,žádný cvakání,přesný jak švýcary.
Yamaha XJ6 Diversion,Yamaha WR 250R,Chevrolet Orlando 1,8LTZ černá metalíza
pokoj
Příspěvky: 4
Registrován: stř dub 02, 2014 17:25

Re: Nepřesné řazení

Příspěvek od pokoj »

Mam presne ten problem mam auto jeden rok.22600 km a tiez pri zaradeni z neutralu do jednotky, pocujem take kovove cvaknutie.Neviem ci je to z prevodovky alebo z podvozku.Zaradit sa mi da bez problemov.A roby mi to aj na neutrale, ked sa pohnem dolu z kopca, tak to tak cvakne.Ale zasa robi to len ked auto dohsie stoji.Bol som s tym v servise a tam to nespravilo ani raz.
Uživatelský avatar
Joztar
Příspěvky: 605
Registrován: pát srp 10, 2012 14:50
Bydliště: Kosice

Re: Nepřesné řazení

Příspěvek od Joztar »

to precvaknutie pri zaradeni 1 a po nastartovani robi aj mne ... ale iba po nastartovani potom uz nie.
Chevrolet Orlando MY2012 LTZ 2.0 VCDi 120KW M6 CarbonFlash !
Obrázek
wsskAT
Příspěvky: 136
Registrován: stř črc 17, 2013 14:31

Re: Nepřesné řazení

Příspěvek od wsskAT »

ja mam zase takovy pocit, ze kdyz je venku teplo, tak kdyz radim, tak je to jakoby jsem radil pres nejakou gumu. V zime to nedelalo.
KatjushaMan
Příspěvky: 54
Registrován: sob úno 23, 2013 12:55
Bydliště: Prešov

Re: Nepřesné řazení

Příspěvek od KatjushaMan »

bavil som sa v servise jednotka a spiatocka nemaju synchronizator preto sa tazsie radi. Aspon tak mi to bolo vysvetlene treba sa informovat popripade
Orol 1.8 16V 104 kW LTZ Biele
Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Re: Nepřesné řazení

Příspěvek od Laco71 »

Treba si uvedomiť že v prevodovke je od vyroby OLEJ ktorý vyhovuje ,
nie ten najlepší olej aky tam može ist.

Ja som vymenil olej v prevodovke po asi 36 000 km a v pohode , radenie r.stupňov sa omnoho zlepšilo,hlavne za studena.

Olej tam ide napr. Shell SPIRAX 75W-90 vykonnostnej triedy GL-5 necelé 2 litre teda presne 1,8 litra
Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Re: Nepřesné řazení

Příspěvek od Laco71 »

wsskAT píše:ja mam zase takovy pocit, ze kdyz je venku teplo, tak kdyz radim, tak je to jakoby jsem radil pres nejakou gumu. V zime to nedelalo.
Škrípe kulisa riadiacej páky, teda to puzdro v ktorom je páka uložená,
ale nechce sa mi to rozoberať....
Odpovědět

Zpět na „Orlando - Podvozek a řízení“