Orlando špatné emise - ucpaný DPF ?

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Odpovědět
kosmaxcz
Příspěvky: 1
Registrován: úte lis 24, 2015 15:27

Orlando špatné emise - ucpaný DPF ?

Příspěvek od kosmaxcz »

ahoj všem,
prosím o konzultaci :
v roce 2015 jsem si nechal dovézt CH.Orlando 2,0 D 120kW z Německa , nyní najeto 250tis.km
Auto jezdí, vše ok, občas se spustila regenerace DPF , občas se rosvítila kontrolka DPF a po regeneraci zas zhasla.
Nyní jsem byl s autem na technické a auto neprošlo emisemi, že prý tam nemám DPF nebo je poškozený nebo ucpaný ... vyšli vysoké hodnoty kouřivosti a auto má saze ve výfuku,ale jiná závada prý na výčtu závad nebyla.
Pokud jsem tedy DPF nedemontoval, tak je ucpaný :roll:
Nic jsem nedemontoval a pokud by někdo demontoval v Německu, tak by se mi nerozsvěcela kontrolka a nevypaloval se, ne?
Pokud je tedy ucpaný, tak proč mi ale nyní nesvítí kontrolka DPF ?
Nemůže být závada jinde nebo je opravdu filtr ucpaný ?
Reklama
 

hoza
Příspěvky: 733
Registrován: pon kvě 14, 2012 20:58

Re: Orlando špatné emise - ucpaný DPF ?

Příspěvek od hoza »

tak si ho nechte vypálit firmou za 5tis nebo si kupte nový neznačkový, DPF se ucpe klidně i při polovičním nájezdu, pak nechte z motoru odstranit karbon a pokračujte dál třeba to dělá egr atd, máte perfektní kvalitní vůz co potřebuje údržbu. Nájezd km tomu odpovídá. Určitě vám napoví značkový servis či zkušený mechanik. Nepropadejte panice a řešte to.
JanyZH
Příspěvky: 2
Registrován: ned dub 07, 2024 14:15

Re: Orlando špatné emise - ucpaný DPF ?

Příspěvek od JanyZH »

Zdravím vás ,pozerám téma 5 rokov staré ale skúsim vás požiadať o radu ,pretože som v koncoch.doviezol som si Orlando 2,0 120kw 2012 . Auto malo upchatý DPF ktorý sa po manuálnom čistení,opätovne upchal ,regeneráciu sa podarilo rozhýbať až na tretí krát cez diagnostiku.motor silné zakarbonovany ,následná dekarbonizacia vodíkom . Regenerácia funguje normálne ale často v priemere je to po 200 km . Motor silno dymí na čierno resp sivocierno aj pri nižších otáčkach ,spotreba okolo 8,7l /100 km . Vymenené snímače pred a za , váha vzduchu, a už ani neviem čo všetko sme tam menili .medzitým skončila platnosť STK EK .takže novou emisnou ťažko prejde . Mal niekto podobnú skusenost? Čo môže byť príčinou dymenia? Ďakujem ak niekto odpovie
JanyZH
Příspěvky: 2
Registrován: ned dub 07, 2024 14:15

Re: Orlando špatné emise - ucpaný DPF ?

Příspěvek od JanyZH »

Ešte aby som doplnil auto nemá plný výkon ide tak možno na 60%
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3597
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Orlando špatné emise - ucpaný DPF ?

Příspěvek od conpet »

Já v tomhle spoléhám na autorizák, sice to nebude nejlevnější, ale oni ty auta znají nejlépe.
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Odpovědět

Zpět na „Diesel“