Víkend s plnou nádrží benzínu Verva 100

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Odpovědět
Uživatelský avatar
Blejkin
Příspěvky: 22
Registrován: úte zář 20, 2011 22:01
Bydliště: Nymburk

Víkend s plnou nádrží benzínu Verva 100

Příspěvek od Blejkin »

Po patnáctiminutové přednášce o rozdílu v benzínech jsem obsluze na jedé Benzině řekl: dobrá,natankuju plnou vaší Vervy 100 a o víkendu se uvidí,jestli poznám nějakou změnu k lepšímu.
Postřehy se pokusím večer cca po 200 km popsat.zatím jsem do Orlanda tankoval jen natural 98 u jiné pumpy než je Benzina. Najeto mám teď asi 5500km. Docela se auto rozjezdilo.Sám jsem zvědavej,co Verva... :D
Reklama
 

Uživatelský avatar
Blejkin
Příspěvky: 22
Registrován: úte zář 20, 2011 22:01
Bydliště: Nymburk

Re: Víkend s plnou nádrží benzínu Verva 100

Příspěvek od Blejkin »

Tak uplne se mi zatím nepovedlo mít v nádrži pouze Vervu. Dotankoval jsem do plné zhruba půlku. Spotřeba Nymburk České Budějivice 7,8 auto naložené. Mám pocit,že to jede líp,kolem 3000tis. Otáček když přidám plyn,hezky se rozebíhá. Myslím že to jede líp i od spoda. Dotankuju pak pouze Vervu a uvidím. Nevím,jestli si to člověk nenamlouvá,že je to znát. Má někdo podobné zkušenosti? Stojí to za tu cenu?? Díky za info.
Uživatelský avatar
HusarJan
Příspěvky: 1386
Registrován: čtv led 15, 2009 01:07
Bydliště: MARTIN

Re: Víkend s plnou nádrží benzínu Verva 100

Příspěvek od HusarJan »

ja zas tankujem schell 100 z tej istej pumpy už tri roky a iný už ani nechcem :D motor tiež ide lepšie ;)
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4356
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Víkend s plnou nádrží benzínu Verva 100

Příspěvek od alvin »

Ja mám opačne skusenosti,po natankovaní benzínu v tzv.obchodných reťazcoch motor v chladnejšom počasí citeľne horšie štartoval aj za studena trhal, u jedného súkromníka som natankoval zas v benzíne svinstvo,čo ma stálo 30 € prečistenie vstrekov,tak od vtedy tankujem len u značkových sieti,Slovnaft,OMV,SHELL,AGIP a pod. a je pokoj,ale rozdiel medzo V-povwero,čo career a normálnou 95 pri bežnej jazde akosi moc nieje cítiť
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Uživatelský avatar
Blejkin
Příspěvky: 22
Registrován: úte zář 20, 2011 22:01
Bydliště: Nymburk

Re: Víkend s plnou nádrží benzínu Verva 100

Příspěvek od Blejkin »

Tak jsme doma. Spotřeba klesla na 7,7 ale to asi nebude benzínem. Jinak to fak asi jede o něco líp. Mám slabou půlku nádrže. Ješte dotankuju tu 100, aby tam byla jen Verva a uvidím.
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Víkend s plnou nádrží benzínu Verva 100

Příspěvek od Serpico »

Rozdíl určujete subjektivně, dobrá ale podstata je v octanovém čísle a ten určuje výrobce nastavením základního předstihu ( u nesie bylo možné nastavit dokonce tři hodnoty octanu v ŘJ viz. petrm a tepelnou hodnotou svíček v opačném případě riskujete například podpálení ventilů vyšší teplota spalovacího prostoru, později samozápaly u svíček jsou odzkoušeny na určitý provozní teplotní režim. Další a to podstatná věc je zda Verva má skutečně 100 octanů anebo jenom například 97 octanů. A nemůžu opomenout ani BIO přísady, tuším u benzínu to je do 5% taky zvyšují octanové číslo ale jsou bez spotřební daně a je velikou otázkou kolik procent tam skutečně je při " pajcování " benzínu na pumpách viz. zveřejněné testy ČOI. Nevím ale myslím si že různé aditiva se míchají právě až na pumpách tedy pro rozdíl SHELL, OMW aj., rozváží se naše rafinérie anebo ta která pumpa koupí " přebytky " po prošlé espiraci ze zahraničí, doveze se sem bez proclení, jinak by se to nevyplatilo, to platí nejvíc pro naftu kratší espirace a viz. zimní a letní.Tedy jak píše alvin ověřené pumpy a já dodávám " optimisticky " pumpy s nálepkou " ověřené kvality " jsou tam snad pravidelné kontroly správných hodnot.

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Odpovědět

Zpět na „Benzín“