Řazení jde ztuha když je méně jak 5stupnů

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Odpovědět
Uživatelský avatar
ChOrlando
Příspěvky: 84
Registrován: úte lis 19, 2013 16:10
Kontaktovat uživatele:

Řazení jde ztuha když je méně jak 5stupnů

Příspěvek od ChOrlando »

Jak je ráno chladněji jde mi hodně ztuha řadit po chvíli jak se převodovka zahřeje jde to zas lehce... Může to být olejem? Kdy se mění olej v manuální převodovce?
Orlando 1.8 Benzin
Reklama
 

Miro123
Příspěvky: 9
Registrován: stř pro 04, 2019 14:59

Re: Řazení jde ztuha když je méně jak 5stupnů

Příspěvek od Miro123 »

Podla mna je to olejom. Uz bude husty. Treba zainvestovat cca 20e a vsetko bude ok 😊
Uživatelský avatar
ChOrlando
Příspěvky: 84
Registrován: úte lis 19, 2013 16:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Řazení jde ztuha když je méně jak 5stupnů

Příspěvek od ChOrlando »

NO nevím dnes když bylo kolem 0 nezařadil jsem vůbec, nejde zařadit žádná rychlost jak kdyby to něco blokovalo( při pokusu o zařazení zpátečky sice nic neblokuje, ale příšerné drnčení zůbů to neceš...) , zkoušel jsem silou 1-5 a nic. Pak jsem zjistil že jakmile vypnu motor řadit lze zcela LEHCE a jakoukoliv rychlost. Zařadil jsem zpátečku a nastartoval pomalu pustil spojku a normálně vycouval pak jednička ovšem stále nešla, chcípnu motor a jde tam snadno nastartuju a po chvíli jak se to zahřálo jde řadit lépe a lépe.... :(

Takže jen hustý olej to se mi nezdá to by stejně "ztuha" šlo řadit i bez puštěného motoru ne? Nicméně bez puštěného motru jde řadit lehce možná lépe jak když běží a je to už zahřátý....
Orlando 1.8 Benzin
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Řazení jde ztuha když je méně jak 5stupnů

Příspěvek od Richard »

Spojka ? Vyměnit kapalinu, odvzdušnit systém spojky, pokud je tam seřizovací tyčka zkrátit ji, pokud je tam lanko seřídit. Kde ti spojka zabírá? Správně by měla začít zabírat zhruba v 1/3 chodu od podlahy. Opotřebováním spojky se bod zabírání posunuje směrem od podlahy. Když je spojka na odchodu zabírá až nahoře a začíná klouzat...
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
karstn
Příspěvky: 334
Registrován: pon lis 29, 2004 16:57

Re: Řazení jde ztuha když je méně jak 5stupnů

Příspěvek od karstn »

Dělá mi to stejně na Orlu, ale zatím jsem vzdy zařadil a neděla to pořád jen občas. Nejhorší je 1 a 2, 3 už tam leze celkem vpoho. Po zahratí OK.
V servise říkali, že spojka už není v nejlepší kondici. Pokud se to bude zhoršovat tak vyměna. Od té doby se snažím ji moc nezatěžovat a teď tomu zacína 3 zima a zatím žije.
Nubira SE 1,4 16V
Orlando 1,8
Odpovědět

Zpět na „Orlando - Motory“