Startování Orlanda 1,8 benzín

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Odpovědět
chucky1
Příspěvky: 7
Registrován: stř srp 31, 2016 13:00

Startování Orlanda 1,8 benzín

Příspěvek od chucky1 »

Dobrý den,
mám Orlando 2013 1,8 85000 a při každém startu se ozývá cca 4-5 vteřin takový chrčivý zvuk, jako by nezajel hned pastorek startéru. Pak to přestane a je klid. Dělá to při každém startu, ať je motor teplý nebo studený. Dále se mi jednou stalo, že jsem s autem vyjel před barák cca 10metrů, vypnul nechal stažené okna, vyndal klíček nezamkl a šel zavřít vrata, do 2 min jsem sedl do auta a točilo a nechtělo chytit. Až na potřetí chytilo a kolísali chvilku otáčky. Od té doby startuje v pohodě, až na to chrčení......
Prosím o radu, jestli někdo neví co to může být. Jinak spotřeba cca 7-8l.
Děěkuji
Reklama
 

Uživatelský avatar
rudla
Příspěvky: 569
Registrován: stř led 14, 2009 19:57
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Re: Startování Orlanda 1,8 benzín

Příspěvek od rudla »

Vypadá to, že je nějaký problém se startérem :idea:
Tacuma 1.8 + LPG - 72 kW
chucky1
Příspěvky: 7
Registrován: stř srp 31, 2016 13:00

Re: Startování Orlanda 1,8 benzín

Příspěvek od chucky1 »

rudla píše:Vypadá to, že je nějaký problém se startérem :idea:
No na toto to také bych tipoval, snad to nebude žádná rána, budu muset navštívit servis :-(
Uživatelský avatar
rudla
Příspěvky: 569
Registrován: stř led 14, 2009 19:57
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Re: Startování Orlanda 1,8 benzín

Příspěvek od rudla »

Já jsem měl nedávno podobný problém na Daewoo Tacumě. Až na potřetí se mě někdy podařilo nastartovat. Startér točil, ale motor nanaskočil.Myslel jsem, že to bude imobilizérem, ale nakonec byl vadný startér. Cena startéru byla 2100 Kč.
Tacuma 1.8 + LPG - 72 kW
chucky1
Příspěvky: 7
Registrován: stř srp 31, 2016 13:00

Re: Startování Orlanda 1,8 benzín

Příspěvek od chucky1 »

rudla píše:Já jsem měl nedávno podobný problém na Daewoo Tacumě. Až na potřetí se mě někdy podařilo nastartovat. Startér točil, ale motor nanaskočil.Myslel jsem, že to bude imobilizérem, ale nakonec byl vadný startér. Cena startéru byla 2100 Kč.
No tak snaž to bude jen nějaká maličkost, ten startér tady asi bude rána.... Zítra to tam vezu, tak uvidíme..
chucky1
Příspěvky: 7
Registrován: stř srp 31, 2016 13:00

Re: Startování Orlanda 1,8 benzín

Příspěvek od chucky1 »

Tak mi dneska volali že servisu, že prý je problém v rozvodech. Prý se musí vyměnit nějaká 2 ozubená kola. Oprava prý je za více jak 20 000 tis. Nemela by jít oprava za Chevroletem, jako skrytá vada ? Je normální, že je potřeba takováto oprava když auto je staré 5/2013 a najeto 83000 km ?. Podle servisního plánu se dělají rozvody až ve 150000 a to ještě bez těch ozubených kol. A to to auto máme cca 1/2 roku :-( díky za odpověď a za radu
Odpovědět

Zpět na „Orlando - Motory“