Problém - spojka

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Odpovědět
Frici
Příspěvky: 36
Registrován: pát srp 19, 2011 20:38
Bydliště: Komárno (SK)

Problém - spojka

Příspěvek od Frici »

Nazdar.
Mám taký problémik. Išiel som na kávičku. Z domu som s autom odišielk bez problémov, no o 2 ulice ďalej som chcel zaradiť trojku, a spojkový pedál bol tvrdý ako keď odvzdušňujete brzdu. Rýchlosť som zaradil ťažko ale bez škrípania ozubenia. O chvíľu to bolo zase mäkké ale zase veľmi nasilu sa dal zaradiť rýchlosť. Auto som dal do servisu ale poobede už traja stáli okolo auta a škrabali si hlavy - to som si už domyslel že je problém. Máte s tým nejaké skúsenosti? Ďakujem :oops: :roll: :twisted:
FIAT 850 1970
TRABANT 601 1982
SKODA 120 LS 1984
SKODA FELICIA 1.3 1997
SKODA FABIA 1,2 2007
RENAULT SCENIC 1,6 AIR 2002
CHEVROLET ORLANDO 2,0 VCDI 132 k, 2011
Reklama
 

Uživatelský avatar
nahox
Příspěvky: 263
Registrován: pon čer 04, 2012 11:37
Bydliště: Ružomberok

Re: Problém - spojka

Příspěvek od nahox »

Mal som podobny problem a stal ma okolo 500eur
Vymena pritlacneho taniera a vytlacacieho loziska na tanieri boli lamely nerovnomerne poohybane zle odtlacalo od spojky
Přílohy
IMG_20160324_132158.jpg
Chevrolet Orlando 2.0 VDCI 96 Kw strieborna metaliza
Chevrolet Orlando Club EAGLE SQUADRON

este jedna Thalia 2009 v garazi

po novom mamina ma ceed 2018
Uživatelský avatar
slunce
Příspěvky: 108
Registrován: pát zář 23, 2011 13:11
Bydliště: Praha

Re: Problém - spojka

Příspěvek od slunce »

nahox píše:Mal som podobny problem a stal ma okolo 500eur
Vymena pritlacneho taniera a vytlacacieho loziska na tanieri boli lamely nerovnomerne poohybane zle odtlacalo od spojky

Ahoj
Jak se ti projevovala závada?
Chevrolet Orlando 1.8 LTZ + 18" bílá
Uživatelský avatar
janci
Příspěvky: 55
Registrován: úte kvě 28, 2013 06:49
Bydliště: Bratislava :)

Re: Problém - spojka

Příspěvek od janci »

Ja som tiez menil spojku,pri zmacknutom pedale nešlo radiť rýchlosti. Spojka originál GM ( lamela,tanier lozisko) 170eur+ robota 100
LT+ 12 Lpg, octavia tour1 07 Lpg, octavia sdi 02, felicia Lpg 99, renault 25 94, skoda 120 LS Lpg :))
Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Re: Problém - spojka

Příspěvek od Laco71 »

S každým jedným autom, čo som doteraz mal /všetky boli s MT prevodovkou samozrejme/ sa dalo jazdiť s radením rýchlosti BEZ SPOJKY

len treba VEDIET ako

KNOW-HOW spočíva v tom, že auto s naštartovaným motorom treba dať do mierneho pohybu , roztlačiť

v tomto pohybe jemne radiť II.prev stupeň , ak zaskočí už stačí len pridávať plyn...

Proste treba zosynchronizovať rýchlosť vehykla s prev.stupňami potom idu zaradiť aj natvrdo

II. stupeň 10-15 km/h , III.stupeń 30-35 km/h , IV.stupeň 45-50 km/h V.stupeň 65-70 km/h

to su rýchlosti podľa tachometra ked sa dá bezproblémovo ZASUNUŤ jednotlivý rýchl.stupeň

Keď potrebujeme VYRADIŤ rýchl.stupeň, treba pridať plyn a potom rýchlo uvolnit plyn.pedál a súčasne vyradiť rýchlosť

Ked radíme BEZ SPOJKY , treba všetko robiť BEZ NASILIA , tak ako stroj povolí , ako to tam SADNE
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4356
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém - spojka

Příspěvek od alvin »

Dalo sa
presne tak,len ja som sa na šunkovcovi,keď som mal odthnuté spojkové lanko,pohýňal na štartér. Teda zaradil jednotku pri vypnutom motore a tak naštartoval
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Uživatelský avatar
slunce
Příspěvky: 108
Registrován: pát zář 23, 2011 13:11
Bydliště: Praha

Re: Problém - spojka

Příspěvek od slunce »

Laco71 píše:S každým jedným autom, čo som doteraz mal /všetky boli s MT prevodovkou samozrejme/ sa dalo jazdiť s radením rýchlosti BEZ SPOJKY

len treba VEDIET ako

KNOW-HOW spočíva v tom, že auto s naštartovaným motorom treba dať do mierneho pohybu , roztlačiť

v tomto pohybe jemne radiť II.prev stupeň , ak zaskočí už stačí len pridávať plyn...

Proste treba zosynchronizovať rýchlosť vehykla s prev.stupňami potom idu zaradiť aj natvrdo

II. stupeň 10-15 km/h , III.stupeń 30-35 km/h , IV.stupeň 45-50 km/h V.stupeň 65-70 km/h

to su rýchlosti podľa tachometra ked sa dá bezproblémovo ZASUNUŤ jednotlivý rýchl.stupeň

Keď potrebujeme VYRADIŤ rýchl.stupeň, treba pridať plyn a potom rýchlo uvolnit plyn.pedál a súčasne vyradiť rýchlosť

Ked radíme BEZ SPOJKY , treba všetko robiť BEZ NASILIA , tak ako stroj povolí , ako to tam SADNE

Proč tak složitě? Když nešla spojka- se zařazenou čkou začít startovat pár poskočení a auto jede pak už se to tam cpalo jak to šlo:-D
Chevrolet Orlando 1.8 LTZ + 18" bílá
Uživatelský avatar
slunce
Příspěvky: 108
Registrován: pát zář 23, 2011 13:11
Bydliště: Praha

Re: Problém - spojka

Příspěvek od slunce »

Laco71 píše:S každým jedným autom, čo som doteraz mal /všetky boli s MT prevodovkou samozrejme/ sa dalo jazdiť s radením rýchlosti BEZ SPOJKY

len treba VEDIET ako

KNOW-HOW spočíva v tom, že auto s naštartovaným motorom treba dať do mierneho pohybu , roztlačiť

v tomto pohybe jemne radiť II.prev stupeň , ak zaskočí už stačí len pridávať plyn...

Proste treba zosynchronizovať rýchlosť vehykla s prev.stupňami potom idu zaradiť aj natvrdo

II. stupeň 10-15 km/h , III.stupeń 30-35 km/h , IV.stupeň 45-50 km/h V.stupeň 65-70 km/h

to su rýchlosti podľa tachometra ked sa dá bezproblémovo ZASUNUŤ jednotlivý rýchl.stupeň

Keď potrebujeme VYRADIŤ rýchl.stupeň, treba pridať plyn a potom rýchlo uvolnit plyn.pedál a súčasne vyradiť rýchlosť

Ked radíme BEZ SPOJKY , treba všetko robiť BEZ NASILIA , tak ako stroj povolí , ako to tam SADNE

Proč tak složitě? Když nešla spojka- se zařazenou 1-čkou začít startovat pár poskočení a auto jede pak už se to tam cpalo jak to šlo:-D
Chevrolet Orlando 1.8 LTZ + 18" bílá
Odpovědět

Zpět na „Orlando - Motory“