Orlando 1.4 LT+

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Uživatelský avatar
Joztar
Příspěvky: 605
Registrován: pát srp 10, 2012 14:50
Bydliště: Kosice

Re: Orlando 1.4 LT+

Příspěvek od Joztar »

dovolim si oponovat ... cierna a tmavo siva je naj :D az potom biela ... a ostatok :lol:
Chevrolet Orlando MY2012 LTZ 2.0 VCDi 120KW M6 CarbonFlash !
Obrázek
Reklama
 

Uživatelský avatar
357
Příspěvky: 598
Registrován: pát dub 19, 2013 21:37
Bydliště: Praha

Re: Orlando 1.4 LT+

Příspěvek od 357 »

Vzhledem k tomu, že Orly nabízej jen v deseti barvách, tak byla i pro mně bílá jasnou volbou! V bílý vypadá prostě mohutně a dobře :D
V černý vypadá sice elegantně, ale opticky ho zmenšuje... Dokázal bych si ho představit i v šedý, ale asi jedině v matu.
Když mi prodejci představovali různé motorizace, tak mi vždy neopomněli říct, že ta 1.4T je tak horká novinka, že je prý možný, že to hoši ještě nemaj úplně vychytaný, hlavně když je tam díky tomu systému Start-Stop taková spousta odlišností. Já k tomu abych se stal průkopníkem odvahu nenašel, ale přeju hodně štěstí!
Chevrolet Orlando LT+ 1.8, 5MT, My13, bílá Summit, LPG
Uživatelský avatar
Los Pedros
Příspěvky: 29
Registrován: pon čer 24, 2013 10:20
Bydliště: Bratislava

Re: Orlando 1.4 LT+

Příspěvek od Los Pedros »

Že je to až taková novinka mi samozřejmě prodejce asi zapomněl říct,ale je to v záruce tak uvidíme. Jinak jsem si přesně takhle naběhl u mé předchozí Oktávky, taky to byl specální výborný motor, než se mi po třech měsících začal s..t. Tak doufám,že to nebude podobné. Škodovka se mi tenkrat sice po 4letech omluvila ale těch 100 litrů co jsem do ni musel narvat už mi nikdo za opravy nevratil,protože to byla samozřejmě nejdříve moje chyba než se potom závada začala objevovat i na ostatních autech..
Nechám se překvapit :-D
Uživatelský avatar
357
Příspěvky: 598
Registrován: pát dub 19, 2013 21:37
Bydliště: Praha

Re: Orlando 1.4 LT+

Příspěvek od 357 »

Mně tedy všichni prodejci odrazovali argumenty typu: "Turbo musíte nejdříve pořádně zahřát, po jízdě zase nechat řádně vychladnout, to nejde jen tak skočit do studenýho auta, brnknot a jet, a pak z něj zase jen tak vyskočit a jít... Jestli jezdíte krátký trasy po městě, tak to brzy vodvaříte... Ten start-stop s tím bude taky určitě dělat paseku, když vám to v koloně za den stokrát chcípne, navíc jsou tam úplně jiný a dražší díly, silnější baterka, jinej alternátor, svíčky, kabeláž... Až vám skončí záruka, tak se z toho poserete, voni to maj moc dobře spočítaný, víte kolik stojí nový turbo..?? To mně pak se přijdete zastřelit, to bych fakt nerad... Navíc je to celý oproti 1.8 o dost dražší, tak se vám to ani tou nižší spotřebou hned tak nevrátí... Do plynu to přestavět určitě nepůjde..."
Teď jezdím po městě okolo deseti litrů LPG a výkon je stejnej, takže spokojenost. U mně rozhodovala cena, chtěl jsem auto za max. 350, ale stejně mně to se vším všudy vyšlo skoro na 400...
Chevrolet Orlando LT+ 1.8, 5MT, My13, bílá Summit, LPG
Uživatelský avatar
Los Pedros
Příspěvky: 29
Registrován: pon čer 24, 2013 10:20
Bydliště: Bratislava

Re: Orlando 1.4 LT+

Příspěvek od Los Pedros »

Start Stop se dá vypnout jedním tlačítkem a když vím,že budu v koloně tak ho taky vypínám :-) A po 5ti letech auto stejně prodám,takže z toho bobky nemám :-) Baterka je tam gelová přizpůsobená opakovaným startům a musí vydržet taky min.4-5let takže to mi taky nevadí. Mě by spíš vadilo, kdyby se tam kazilo něco opakovaně jako u toho mého předchozího auta. Turtbo musí vydržet 100-120tis km a já nejezdím jak závodník a nehoním ho nadoraz :-) Vychladnutí turba na dalnici znamená před dojetím na benzínku pouze zvolnit a nevypnout okamžitě motor po 2h jízdy při 160km/h. Jezdil jsem už i s Hondou co měla ten samý system a kubaturu a bylo to v ohodě. Takže uvidíme. Auto vrátit stejně nemůžu a zatím jsem spokojený :-)Beru to tak,že se technologie mění a vyvíjí tak proč nezkusit neco nového :lol:
Uživatelský avatar
357
Příspěvky: 598
Registrován: pát dub 19, 2013 21:37
Bydliště: Praha

Re: Orlando 1.4 LT+

Příspěvek od 357 »

Já jsem byl při tom výběru tak obezřetnej hlavně proto, že mi ten můj Orel má vydržet 10 let…
Chevrolet Orlando LT+ 1.8, 5MT, My13, bílá Summit, LPG
Uživatelský avatar
Los Pedros
Příspěvky: 29
Registrován: pon čer 24, 2013 10:20
Bydliště: Bratislava

Re: Orlando 1.4 LT+

Příspěvek od Los Pedros »

Ahoj chlapi,

dovoluji si vložit update o spotřebě u mé 1,4 :-)

Mám za dva měsíce najeto cca 4,5tis km přičemž 2,5 tis km město a přilehlé dědinky a cca 2tis km dálnice. Na dálnici jsem jezdil s plně obsazeným autem všech 7 míst + na střeše Box Thule 700 (450l) při rychlosti cca 120km/h.

Celková spotřeba 7,5l/100km. Pokud jedu mimo město jako člověk :-) tak je spotřeba cca 5,6l, ve městě při hodinové koloně cca 7,8l.

Takže v pohodě :-)

Mějte se ;)
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6630
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Re: Orlando 1.4 LT+

Příspěvek od milosh »

Jo tak to je paradni, naftaci muzou zavidet :)
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
357
Příspěvky: 598
Registrován: pát dub 19, 2013 21:37
Bydliště: Praha

Re: Orlando 1.4 LT+

Příspěvek od 357 »

Ropáci možná, plyňáky to nechává v klidu... :D
Chevrolet Orlando LT+ 1.8, 5MT, My13, bílá Summit, LPG
Iron
Příspěvky: 15
Registrován: pát črc 12, 2013 22:47

Re: Orlando 1.4 LT+

Příspěvek od Iron »

Zdarec vespolek, já mám 1,4 doma 14
dní-najeto necelých 600 km,spotřeba 7,8 L. Jsou to jenom krátké trasy do 50 km.Jsem zvědavý, až pojedu někam dál,kam to klesne.Samozřejmě po zajetí.Co jsem tu četl,tak po ujetí 4-5000 km se motor probudí a klesne spotřeba.Jinak výkon je fakt v pohodě.Nechá se jezdit na pohodu.Při 110 pomalu neslyšíš motor.Na druhou stranu se s tím docela vyblbnu v zatáčkách.Sedí jak přibitý.Jen mi vadí tvrdý podvozek na horších nebo zvlněných cestách.Docela dost to tluče. :cry: Začínám si zvykat. :lol:
Uživatelský avatar
357
Příspěvky: 598
Registrován: pát dub 19, 2013 21:37
Bydliště: Praha

Re: Orlando 1.4 LT+

Příspěvek od 357 »

Tak to už jste tu aspoň dva, ne? A pak že se neprodávaj... :D
S tím podvozkem je to něco za něco, sice sedí, ale tluče... :cry: Furt lepší než naopak... :D
Chevrolet Orlando LT+ 1.8, 5MT, My13, bílá Summit, LPG
Iron
Příspěvky: 15
Registrován: pát črc 12, 2013 22:47

Re: Orlando 1.4 LT+

Příspěvek od Iron »

Dá se na to zvyknout.Nicméně jsem to trochu přisuzoval lehkému motoru.1,4 oproti naftě.Připadá mi, že tluče jak předek, tak zadní náprava.Jinak zatím spokojenost, syn je naprosto nadšenej. Naštěstí start-stop jde vypnout.Až to budou dávat do aut bez vypnutí, to si teda zanadáváme.Jen se těšim, až spadne spotřeba.Jinak jsme vybírali z hodně aut, ale orel je fakt super.Interiér nemá chybu. Jen škoda,že LT+ nemá sklápění zpětných zrcátek.
Uživatelský avatar
357
Příspěvky: 598
Registrován: pát dub 19, 2013 21:37
Bydliště: Praha

Re: Orlando 1.4 LT+

Příspěvek od 357 »

Ale má, jen kvůli tomu musíš vystoupit z auta... :lol:
Já taky vybíral dlouho, celej rok, než jsem koupil svýho ORLA!!
Chevrolet Orlando LT+ 1.8, 5MT, My13, bílá Summit, LPG
Uživatelský avatar
Los Pedros
Příspěvky: 29
Registrován: pon čer 24, 2013 10:20
Bydliště: Bratislava

Re: Orlando 1.4 LT+

Příspěvek od Los Pedros »

Konečně někdo s 1.4 jako já, tak jsem zvedavý na recenze.. :-) Ahoj, slyšel jsem od známých ještě než jsem Orla koupil, že napravy tlučou,ale musím zaklepat, páč já zatím nic takového nepozoruju a auto si nemůžu vynachválit :lol: Start-Stop taky vypínám a nechávám ho akorát do města na světelné křižovatky, protože do kolon je to stejně úplně na nic a před cestou na dálnici ho vypánám,protože při zastávkách na benzině je vypnutí motoru hned po zastavení o turbo :-) El.sklápěcí zrcátka mi tam taky chybí, ale zas tak často je neskápím, takže je mi to vcelku jedno. Takže Good Luck ;)
Uživatelský avatar
LuMi
Příspěvky: 53
Registrován: ned dub 14, 2013 00:52
Bydliště: Praha 4

Re: Orlando 1.4 LT+

Příspěvek od LuMi »

357 píše:Já jsem byl při tom výběru tak obezřetnej hlavně proto, že mi ten můj Orel má vydržet 10 let…

10 let takže předpokládám jako já že jsi vozmen nebo ztpčko? Jsem vozmen a Orel byl moje první volba. Hned jak se začal vyrábět jsem měl jasno a ani nic jiného nehledal.

Velké, krásné auto za bezkonkurenční cenu.

Mám 1.8 LTZ v automatu a uvažujeme o LPG. Všiml jsem si, že ho máš.

Jaká je s LPG spokojenost?
Odpovědět

Zpět na „Orlando - Motory“