Filtr pevných částic DPF - jak často vám svítí kontrolka?

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Uživatelský avatar
ihonza
Příspěvky: 34
Registrován: čtv čer 07, 2012 11:20
Bydliště: Praha

Filtr pevných částic DPF - jak často vám svítí kontrolka?

Příspěvek od ihonza »

Ahoj, rád bych prostřednictvím tohoto fora zjistil jak Vám často svítí kontrolka DPF (filtru pevnzch castic) a Vy pak musíte jet plynulou jízdou nas 2tis otaček než zhasne. Já mám aktuálně najeto 6600km a kontrolka mi za poslední 2 měsíce svítila 4x. Moje jízda je v tomto období převážně Praha a pak z 30% mimo Prahu dálnice.
Mužete mi prosím sdělit jak jste na tom Vy. Pro větší přehlednost navrhuji údaje: počet ujetých km, jizda (město/mimo), a jak často Vám svítí.
Nevím zda Orlíka nemám zavest do servisu. Předem děkuji za odpovědi.
_____________________________
Chevrolet Orlando LT+ 2.0VCDi
from 6-6-12
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mysak_Bob
Příspěvky: 16
Registrován: úte zář 25, 2012 17:22
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Filtr pevných částic DPF - jak často vám svítí kontrolka

Příspěvek od Mysak_Bob »

Peugeot 406SW 2.0HDI
ex-Nissan Primera HB 2.0SE - benzin, ex-Citroen BX16 4x4 - benzin, ex-Citroen BX16 - benzin
Uživatelský avatar
SERGEJ_3
Příspěvky: 1145
Registrován: sob pro 04, 2010 19:30
Bydliště: Ostravský gang

Re: Filtr pevných částic DPF - jak často vám svítí kontrolka

Příspěvek od SERGEJ_3 »

ja mam najeto 42000 a svitil mi pouze 1x ... ale je to o stylu jizdy, pokud se auto vlece a jedes tzv. na spotrebu tak se ti bude kontolka rozinat aby te upozornila ze mas vypalovat, pokud jezdis svizneji jako treba ja tak vypalovani zacne bez kontrolky, snad ti to takhle staci
Chevrolet CRUZE 2.0 Černá Carbon, 19" GMP NINJA, filtr KN + chip, st.podvozek WEITEC HICON GT, přední světla Audi, zadní světla MB E class, fólie 5%, DVD rádio.

Prodám : pružiny H&R -30mm

www.chevy.tym.cz
Uživatelský avatar
odrifuk
Příspěvky: 302
Registrován: stř pro 01, 2010 20:32
Bydliště: Ilava Slovensko

Re: Filtr pevných částic DPF - jak často vám svítí kontrolka

Příspěvek od odrifuk »

20 000 km ani raz nesvietila :D :D :D
CRUZE 120 kW BIELY LTZ 6 manuál+FÓLIE
Matsonic
Příspěvky: 587
Registrován: sob říj 01, 2011 14:45

Re: Filtr pevných částic DPF - jak často vám svítí kontrolka

Příspěvek od Matsonic »

ihonza píše:Ahoj, rád bych prostřednictvím tohoto fora zjistil jak Vám často svítí kontrolka DPF (filtru pevnzch castic) a Vy pak musíte jet plynulou jízdou nas 2tis otaček než zhasne. Já mám aktuálně najeto 6600km a kontrolka mi za poslední 2 měsíce svítila 4x. Moje jízda je v tomto období převážně Praha a pak z 30% mimo Prahu dálnice.
Mužete mi prosím sdělit jak jste na tom Vy. Pro větší přehlednost navrhuji údaje: počet ujetých km, jizda (město/mimo), a jak často Vám svítí.
Nevím zda Orlíka nemám zavest do servisu. Předem děkuji za odpovědi.
Nema na to vliv kudy jezdis, ale jak jezdis.
Proste pokud jezdis svizne tak se nerozne.
Pokud jezdis jak treba ja s octavkou za 4,5 litru tak ti bude sviti kazdych +-600km
Uživatelský avatar
naky
Příspěvky: 307
Registrován: pát čer 17, 2011 14:28
Bydliště: Praha

Re: Filtr pevných částic DPF - jak často vám svítí kontrolka

Příspěvek od naky »

kontrolka se rozsviti az tehdy, kdyz se nekolikrat po sobe rozbehne vypalovani na pozadi a nedobehne (pozna se to podle toho, kdzy je nahle zvysena aktualni spotreba, i na podrazeny kvalt z kopce to bere jejakych 5 litru/100km, na rovine pak treba 15l/100km)
pokud se pri jizde zahral motor a byl zaneseny PDF, tak se spusti cisteni na pozadi, kdyz se motor vypne pred dobehnutim cyklu tak se pri dalsi jizde cyklus opet zapne. Kdyz nekolikrat po sobe nedobehne, tak se rozsviti kontrolka a upozorni ze uz je opravdu potreba PDF vycistit.

Ti co na to slapou, tem se cisti PDF na pozadi a moc to asi ani nezaznamenaji. :-)
Ja mam najeto lehce pres 30 tis, kontrolka se jeste neukazala.

Pokud se ti bude kontrolka ukazovat casto, zajed si do servisu a oni ti PDF vypali a budes mit zas klid.
Chevrolet Orlando LTZ 2.0 VCDi 163k + navi MY2012 Europe + EkoChip 177k a 405Nm + VzduchFiltr K&N
Yamaha XVS 1300A MidnightStar
Uživatelský avatar
inza
Příspěvky: 588
Registrován: ned úno 13, 2011 22:07
Bydliště: Brno

Re: Filtr pevných částic DPF - jak často vám svítí kontrolka

Příspěvek od inza »

je to DPF - diesel particulate filter
PDF je portable document format od Adobe :)

Vím že všichni ví co myslíme, jen pro správnost...
Chevrolet Orlando 1.8 AT6 MY2014 LTZ + LPG Obrázek
Honda Accord Tourer 2.4 VTEC AT 2007 140kW + LPG Obrázek
Uživatelský avatar
Tsoenami
Příspěvky: 707
Registrován: pát srp 05, 2011 08:30
Bydliště: Prostějov

Re: Filtr pevných částic DPF - jak často vám svítí kontrolka

Příspěvek od Tsoenami »

Mám najeto přes 40000km a dosud žádná kontrolka :lol: ale sem tam ho trochu protáhnu :evil:
renault 11.renault19
škoda octavia 1.9 tdi
škoda superb 1.9 pdi
seat alhambra 1.9pdi
chevrolet Orlando 2 vdci 163ps bílá
Uživatelský avatar
ihonza
Příspěvky: 34
Registrován: čtv čer 07, 2012 11:20
Bydliště: Praha

Re: Filtr pevných částic DPF - jak často vám svítí kontrolka

Příspěvek od ihonza »

Tak moje trable s DPF pokračují. Včera jsem navštívil servis na 15tis km. prohlídku vše ok a dnes při cestě do práce se mi nejprve rozsvítil a pak rozblikala kontrolka DPF. Tak zaradil jsem nizsi rychlostni stupen a plynulou jizdou pokracuji do prace (pro Prazaky po jizni spojce takze zadne semafory a cekani) a po par km zacalo auto znovu neco signalizovat a to sice CODE 84 a kontrolku at okamzite navstivim servis. Tak se vracim do servisu, cas straveny v servis cca 3 hod. auto i po predani hlasi tu samou chybu ale byl jsem ujisten ze je to vporadku a ze ted je potreba zregenerovat filtr delsi jizdou. Tak opet najedu na spojku a valim to smer Mlada Boleslav cca u Brandys koukam ze to neustale signalizuje a nic se nezmenilo. Rychly tel. do servisu a otocka zpet. Auto znovu zustalo v servisu. A zatim nevim co s tim je :( Na EN a DE obdoby fora se docitam ze CODE 84 muze znamenat problem s DPF filtrem ale take ze se uzivatelu vyskytla chyba na hadici privodu vzduchu k turbu - byla zdeformovana. Tak jsem zvedav. Mel jste nekdo obdobny problem ?
_____________________________
Chevrolet Orlando LT+ 2.0VCDi
from 6-6-12
Uživatelský avatar
Joztar
Příspěvky: 605
Registrován: pát srp 10, 2012 14:50
Bydliště: Kosice

Re: Filtr pevných částic DPF - jak často vám svítí kontrolka

Příspěvek od Joztar »

trochu ozivime toto tema :)

nejde ani o samotnu kontrolku ... ale ... od kedy je vonku teplo zacal mi filter vypalovat castejsie ... v zime v priemere raz za 800-1300 km ... no teraz mi vypaluje cca kazdych 300 km ... jazdy mam stale rovnake .. rovnake trasy, rovnake vzdialenosti, tankujem rovnaku naftu -> OMV/Metro, rovnake rychlosti, do nafty pridavam VIF este zimny jak ho miniem dam tam letny ... momentalne nabehane 11tis

niekto podobne skusenosti ???
Chevrolet Orlando MY2012 LTZ 2.0 VCDi 120KW M6 CarbonFlash !
Obrázek
Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: Filtr pevných částic DPF - jak často vám svítí kontrolka

Příspěvek od smire666 »

Aj tú hadicu k turbu som tu už niekde videl...
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
Uživatelský avatar
ihonza
Příspěvky: 34
Registrován: čtv čer 07, 2012 11:20
Bydliště: Praha

Re: Filtr pevných částic DPF - jak často vám svítí kontrolka

Příspěvek od ihonza »

Tak zacalo teplo a problemy s DPF filtrem pokracuji kontrolka sviti cca 1 za 2 tydny a musim jet za Prahu :( zacinam se stavat otrokem auta. Na infolince se mi snazili nejdrive rici ze je to jizdou pote co jsem jim oznamil ze hovor zacinam nahravat byli v tvrzeni opatrnejsi ale prej to muze byt normalni ze 1 auto ze 100 to dela . Ale mam to opet odvest do servisu. To udelam a budu informovat. Rovnez dalsi problem spotreba 8,8 :(
_____________________________
Chevrolet Orlando LT+ 2.0VCDi
from 6-6-12
Uživatelský avatar
Joztar
Příspěvky: 605
Registrován: pát srp 10, 2012 14:50
Bydliště: Kosice

Re: Filtr pevných částic DPF - jak často vám svítí kontrolka

Příspěvek od Joztar »

nechcem byt zly ale pokial jazdis iba mesto dizel bola zla volba ... ono to auticko si pyta obcas dlhsiu trasu a poriadne prevetrat ziadne eco tempo ... ale jak som pisal ja hore tiez mi teraz vypaluje castejsie a to jazdim iba obchvat konstantnou rychlostou co je pohoda ... a aj tak mi teraz vypaluje kazdych 300-400 km ... ono to robi od kedy je vonku teplo ... :evil:
Chevrolet Orlando MY2012 LTZ 2.0 VCDi 120KW M6 CarbonFlash !
Obrázek
Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: Filtr pevných částic DPF - jak často vám svítí kontrolka

Příspěvek od smire666 »

Nie si zlý, problém je, že to predajcovia nehovoria... S problémom vypaľovania je to ako so samoukájaním sa...
ten kto tvrdí, že s dieslom nikdy problémy nemal ich má s najväčšou pravdepodobnosťou dodnes ;)
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
Uživatelský avatar
Mefisto
Příspěvky: 523
Registrován: stř lis 07, 2012 20:38
Bydliště: Brünn

Re: Filtr pevných částic DPF - jak často vám svítí kontrolka

Příspěvek od Mefisto »

Ja nevim kdy vypaluje ale obcas pri vypnuti motoru jede ventilator.
:)
Odpovědět

Zpět na „Orlando - Motory“