Filtr pevných částic DPF - jak často vám svítí kontrolka?

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Uživatelský avatar
Joztar
Příspěvky: 605
Registrován: pát srp 10, 2012 14:50
Bydliště: Kosice

Re: Filtr pevných částic DPF - jak často vám svítí kontrolka

Příspěvek od Joztar »

no s istotou sa da povedat ze ked to bude takto pravidelne tak si najdes nejaky ten litrik nafty v oleji ... trpi turbo + zaneseny filter bo sa neregeneruje .... pre ludi co pouzivaju iba na kratsie vzdialenosti tak predata kupit benzina :D alebo je este moznost -> existuje jedno aditivum aj ked stoji okolo 18-20e dava sa naraz do nadrze sposobuje ze castice vo filtri sa spalia pri ovela mensej teplote ... teda ked to dobre chapem :PP: chcem to teraz skusit tak potom dam vediet aky bol dlhy interval medzi regeneraciami.

inac sa da s dizlom v pohode zit ja nemam ziadne problemy a to neonanujem smire :lol: treba si na to zvyknut alebo ho dat prec :!: ... :PP:
Chevrolet Orlando MY2012 LTZ 2.0 VCDi 120KW M6 CarbonFlash !
Obrázek
Reklama
 

Uživatelský avatar
ihonza
Příspěvky: 34
Registrován: čtv čer 07, 2012 11:20
Bydliště: Praha

Re: Filtr pevných částic DPF - jak často vám svítí kontrolka

Příspěvek od ihonza »

No jezdim i delsi trate, dokonce se mi to stalo pri jizde na dalnici mezi Prahou a Turnovem a to v kopci za Mladou Boleslavi. Ale zajimave je ze u meho druheho auto Skoda Octavia s DPF filtrem se mi to nestalo nikdy a to snim jezdim jen a jen vyhradne Prahu. Takze problem zacinam bohuzel videt jinde.
Mozna ze kdyby vyrobci auta udelali jeste jednu kontrolku typu "ted probiha regenerace nezastavuj" a ne jen kontrolku "vyzaduji regenraci" predeslo by se hodne vecem. Ale to je muj pohled laika.
_____________________________
Chevrolet Orlando LT+ 2.0VCDi
from 6-6-12
chester172
Příspěvky: 187
Registrován: ned zář 02, 2012 21:02
Bydliště: Mala Maca, okres Galanta, Slovensko

Re: Filtr pevných částic DPF - jak často vám svítí kontrolka

Příspěvek od chester172 »

Ja mam aktualne nabehane nieco cez 5200km a tiez som postrehol ze jak je teplo tak mi castejsie vypaluje...po 4000km mi vypalovalo dokopy 4 krat a od 4000km po teraz uz dva krat ( vzdy bez kontrolky, tomu sa vyhybam zatial). skor ma stve ze mam relativne vysoku spotrebu podla polubneho pocitaca (ukazuje 6.8)...ale stale lepsie ako 9.5 pri mojom starom aute :D

Joztar: Ked to budes mat otestovane tak daj vediet. Celkom by ma to zaujimalo :) :mrgreen:
Chevrolet Cruze 2.0D LTZ Biela Hatchback - zatial meno nemá, ale urcite nejake pekne vymyslim:)
Uživatelský avatar
Joztar
Příspěvky: 605
Registrován: pát srp 10, 2012 14:50
Bydliště: Kosice

Re: Filtr pevných částic DPF - jak často vám svítí kontrolka

Příspěvek od Joztar »

6.8 je v pohode spotreba .. ja uz som mal aj 6.4 ale to bola cisto jazda po okreskach rychlostou 80-90 km/h a bez klimy a bol som v aute sam ... potom prisla regeneracia a hned to bolo 6.7 to bolo v zime cize minusove teploty a zimne gumy ... ale tie gumy su uzsie! teraz jak prislo teplo prezul som na 17 letne 225 tusim su a zimne mam 215? asi neviem teraz presne ale proste ide aj o to ze som cakal ze mi po prezuti klesne spotreba paliva .. a houno :D na dlhe trate to zere furt rovnako .. po dialnici 130 tempomat auto nalozene na full + klima tak spapalo 6.9 -> rozdiel bude leto/zima hlavne pri kratkych tratiach ... tam som mal v zime aj 8l podla PP. -> ale to uz odbocujem od temy ...

inac ten pripravok -> neberte to ako reklamu ale tu je to napriklad http://www.nanoaditiva.sk/produkt,dpf-super-clean teraz som to objednal tak dam potom vediet jaka bola skusenost ... tiez sa mi blizi prva serviska tak nezabudnem im to spomenut pri prehliadke (caste vypalovanie) a uvidime co na to povedia ... ale pocitam ze povedia ze je to v poriadku :D :PP:
Chevrolet Orlando MY2012 LTZ 2.0 VCDi 120KW M6 CarbonFlash !
Obrázek
zavodak-1
Příspěvky: 148
Registrován: ned led 30, 2011 19:08
Bydliště: Bratislavsky kraj.

Re: Filtr pevných částic DPF - jak často vám svítí kontrolka

Příspěvek od zavodak-1 »

Mam najadenne 45000 a ani raz nesvietila kontrolka. Jazdim denne 27 km do prace a 27 spat z toho 23 okreska a 4 mesto. Raz do tyzdna cca 30 po dialnici.Vypalovanie prebieha 800-1000. Tankujem avanti alebo jet v rakusku a pridavam vif.
Biely cruze 2.0 VCDI LS+ 92kw-chip 110kw
VW Golf 1.9 Tdi pd higline 85kw
Uživatelský avatar
Mefisto
Příspěvky: 523
Registrován: stř lis 07, 2012 20:38
Bydliště: Brünn

Re: Filtr pevných částic DPF - jak často vám svítí kontrolka

Příspěvek od Mefisto »

.... rozdil mezi valivym odporem letni a zimni gumy je dnes uz minimalni
Uživatelský avatar
Joztar
Příspěvky: 605
Registrován: pát srp 10, 2012 14:50
Bydliště: Kosice

Re: Filtr pevných částic DPF - jak často vám svítí kontrolka

Příspěvek od Joztar »

zavodak-1 píše:Mam najadenne 45000 a ani raz nesvietila kontrolka. Jazdim denne 27 km do prace a 27 spat z toho 23 okreska a 4 mesto. Raz do tyzdna cca 30 po dialnici.Vypalovanie prebieha 800-1000. Tankujem avanti alebo jet v rakusku a pridavam vif.
tazko povedat uz len ci je ten motor co mas v cruze rovnaky ako 120kw cruze a v orlande a ci tam budu rovnako naprogramovane RJ ... uz tu aj niekto pisal ze ked porovname 2 rovnake auta chevi s rovnakym motorom ktore budu tankovat rovnaku naftu a jazdit rovnake trasy rovnakymi rychlostami ... kazde bude vypalovat INAK -> hosi to proste nemaju dotiahnute do konca .. jedine v co nam ostava dufat je ze pride nejaky update SW. mozno uz aj je no ja neviem o nicom zatial

kolega ma koktaviu 1.6 tdi cr najazdene okolo 70tis a ani nevie ze ma nejaky filter a vobec tomu nevenuje pozornost ako je pri chevi a jazdi v podstate po meste a do roboty po obchvate jak ja ... s takym motorom jak mam ja v Orlovi + vybava v takej cene by som ani novu octu nekupil tak zbytocne to tu riesit :mrgreen:
Chevrolet Orlando MY2012 LTZ 2.0 VCDi 120KW M6 CarbonFlash !
Obrázek
Predoš
Příspěvky: 103
Registrován: pon kvě 13, 2013 14:30
Bydliště: Praha

Re: Filtr pevných částic DPF - jak často vám svítí kontrolka

Příspěvek od Predoš »

možná používat toto http://www.cistic-dpf.cz/cistic-dpf/
nyní: Honda CBR 600F 2012 - Akrapovič a CHEVROLET ORLANDO LTZ 2.0 VCDi 120kW/163k MT6 Start/Stop - bílá
dříve: Škoda 1000 Mb, Škoda 100, Škoda 105 M, Oltcit, Renault Twingo, Peugeot 307 Hdi, Suzuki Bandit 600N, Honda VTR 1000F
Uživatelský avatar
TIBI77
Příspěvky: 589
Registrován: čtv čer 20, 2013 13:24
Bydliště: ZILINA

Re: Filtr pevných částic DPF - jak často vám svítí kontrolka

Příspěvek od TIBI77 »

Mam 14500km a este nesvietila.2.0VCDI/160ps/LT+.Vypalovanie som si vsimol len raz(bolo to po kupe,isiel som SK do IT)Zvysena spotreba a orlik pekne smrdel :-).Teraz som urobil cestu SK-IT 4osoby,kufor nalozeny,cestoval som od 7.00 do 16.30 zapnuta klima.Presiel som to na nadrzi(navigacny pisal 986km).Palubny pisal priemer 7,1l.Takze pohoda ;-) Ale hladam na fore iny problem:pri 1700-1900 otackach a drzani rovnakeho plynu byva obcasne trhanie.Rychlost ani otacky sa nemenia.Musim hladat :-)
2.0 VCDI LT+ 2013
Uživatelský avatar
Joztar
Příspěvky: 605
Registrován: pát srp 10, 2012 14:50
Bydliště: Kosice

Re: Filtr pevných částic DPF - jak často vám svítí kontrolka

Příspěvek od Joztar »

Predoš píše:možná používat toto http://www.cistic-dpf.cz/cistic-dpf/
a pomaha ti to .. .mas to overene? ja som skusil najprv som nalial do nadrze comonrail dizel system cleaner ci jak sa to vola a v tej nadrzi mi 3x vypalovalo DPF ... prikladal som to tomu ze v palivovom systeme bola nejaka spina pridanim toho cistica sa to vycistilo -> zasral sa filter tak casto palilo ... pri dalsej nadrzi uz som pridal DPF super clean a predpokladal som ze palivovy sytem je uz vycisteny a ze by nemalo vypalovat ... na mrcha jedna sa po 400 km ozvala .... cize podl amojho je jedno ci tamje alebo nie je aditivum ... stale mi teraz vypaluje kazdych 300-400 km v servise im to otrieskam o hlavu ... neje mozne ze pri rovnakych rychlostiach rovnakych vzdialenostiach jak som jazdil a vypalovalo mi to raz za 800-1000 km a teraz kazdych 300 ta daco isto neje v poriadku ... mimo toho auto ide krasne :D
Chevrolet Orlando MY2012 LTZ 2.0 VCDi 120KW M6 CarbonFlash !
Obrázek
Predoš
Příspěvky: 103
Registrován: pon kvě 13, 2013 14:30
Bydliště: Praha

Re: Filtr pevných částic DPF - jak často vám svítí kontrolka

Příspěvek od Predoš »

Joztar píše:
Predoš píše:možná používat toto http://www.cistic-dpf.cz/cistic-dpf/
a pomaha ti to .. .mas to overene? ja som skusil najprv som nalial do nadrze comonrail dizel system cleaner ci jak sa to vola a v tej nadrzi mi 3x vypalovalo DPF ... prikladal som to tomu ze v palivovom systeme bola nejaka spina pridanim toho cistica sa to vycistilo -> zasral sa filter tak casto palilo ... pri dalsej nadrzi uz som pridal DPF super clean a predpokladal som ze palivovy sytem je uz vycisteny a ze by nemalo vypalovat ... na mrcha jedna sa po 400 km ozvala .... cize podl amojho je jedno ci tamje alebo nie je aditivum ... stale mi teraz vypaluje kazdych 300-400 km v servise im to otrieskam o hlavu ... neje mozne ze pri rovnakych rychlostiach rovnakych vzdialenostiach jak som jazdil a vypalovalo mi to raz za 800-1000 km a teraz kazdych 300 ta daco isto neje v poriadku ... mimo toho auto ide krasne :D
No přidal jsem DPF Clean hned první den po koupi a natankoval plnou (Shell), nyní mám najeto cca 2400km z toho 2/3 Praha, takže courání a dvakrát se mi stalo, že po vypnutí motoru běžel větrák, jenže si stále nejsem jistý, zda se opravdu jedná o vypalování, neb jak jsem již někam psal, to samé mi dělalo minulé auto, které filtr nemělo, prostě když byl motor dost zahřátý tak se po vypnutí dochladil. Každopádně kontrolka se ještě nikdy nerozsvítila, tak nevím, nepřijde mi, že bych vypalování nějak registroval, uvidíme časem, nalil jsem to tam právě kvůli častému pohybu po Praze, vím, že by mi někdo doporučil raději benzín, ale krmit tak velkého macka po Praze benzínem není nic moc a na dálnici při vyšších rychlostech taky nic moc, řekl bych, že benzín je ideální na státní, kde se jezdí okolo 100km, ale hlavně těch 163 kobyl mi opravdu vyhovuje -i
nyní: Honda CBR 600F 2012 - Akrapovič a CHEVROLET ORLANDO LTZ 2.0 VCDi 120kW/163k MT6 Start/Stop - bílá
dříve: Škoda 1000 Mb, Škoda 100, Škoda 105 M, Oltcit, Renault Twingo, Peugeot 307 Hdi, Suzuki Bandit 600N, Honda VTR 1000F
Uživatelský avatar
Mefisto
Příspěvky: 523
Registrován: stř lis 07, 2012 20:38
Bydliště: Brünn

Re: Filtr pevných částic DPF - jak často vám svítí kontrolka

Příspěvek od Mefisto »

Zkuste treba na nekolik tisic kilometru zapomenout ze tam nejaky filtr je.
Ja to resil pul roku co jsem koupil auto. Potom jsem se na to vyprdl a ted uz me to ani nenapadne ze tam nejaky je. Jedine kdyz nekdo ozivi toto tema :).
Prece nejste otroci auta?
Jezdim kazdy den do prace po meste, coz je cca 20km tam a 20km zpet. Sem tam nejaka couracka po meste, nejaka tura po dalnici. O vikendu chata cca 60km.
Nechte DPF zit vlastnim zivotem.
Az se me posere tak pak jim to omlatim o hlavu. Ted je mi to uplne jedno.
Jedine co tak kdyz tankuji lacinejsi naftu nekde mimo mesto tak davam Super diesel aditiv.
wsskAT
Příspěvky: 136
Registrován: stř črc 17, 2013 14:31

Re: Filtr pevných částic DPF - jak často vám svítí kontrolka

Příspěvek od wsskAT »

dpf kontrolka mi svitila kazdych 500-600 km, i 2x za nadrz. Ale jak to bylo v servisu, tak to od ty doby ani tuk a to je uz 2000km :)
Uživatelský avatar
Mefisto
Příspěvky: 523
Registrován: stř lis 07, 2012 20:38
Bydliště: Brünn

Re: Filtr pevných částic DPF - jak často vám svítí kontrolka

Příspěvek od Mefisto »

Svitit by mela jen vyjimecne
wsskAT
Příspěvky: 136
Registrován: stř črc 17, 2013 14:31

Re: Filtr pevných částic DPF - jak často vám svítí kontrolka

Příspěvek od wsskAT »

no tak jak jsem psal, uz jsem nevidel kontrolku ani jednou svitit
Odpovědět

Zpět na „Orlando - Motory“