Vymena oleja

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Uživatelský avatar
inza
Příspěvky: 588
Registrován: ned úno 13, 2011 22:07
Bydliště: Brno

Re: Vymena oleja

Příspěvek od inza »

Pravděpodobně se to týká jen naftových motorů, protože kvalita oleje se tam počítá podle regenerace DPF atd. (žádné čidlo co by měřilo jak je olej kvalitní tam není)
Chevrolet Orlando 1.8 AT6 MY2014 LTZ + LPG Obrázek
Honda Accord Tourer 2.4 VTEC AT 2007 140kW + LPG Obrázek
Reklama
 

Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: Vymena oleja

Příspěvek od smire666 »

dadif píše:A není to jen u dieslu?

Aj ja si myslím, že sa to týka "čmouda."
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
Sajner
Příspěvky: 235
Registrován: ned dub 03, 2011 13:16

Re: Vymena oleja

Příspěvek od Sajner »

caka ma druha servisna prehliadka a mam na vas otazku. minule mi dali v servise do motora tento olej: http://obchod.damoslovakia.sk/katalog/o ... -5w-30-5l/
ako vidite, tu stoji 5 litrove balenie 35 eur. v servise mi naliali 5 ks litrovych baleni - kazde v cene 14 eur za liter. rozdiel je teda velmi velky a nie som ochotny tu sumu znovu platit.
myslite, ze servis moze mat problem s tym, ze si tento olej, ktory je identicky s tym ich olejom, prinesiem? (okrem toho, ze nezarobia)
Chevrolet Orlando, LT plus 2,0 diesel 120 kW, strieborne
Opel Astra G Caravan, 1,6 benzin automat, 74 kW, sedy - rok vyroby 1999, kupeny v roku 2007 v AAA
Trabant 601 Combi, 19 kW, biely
Nitra
Uživatelský avatar
Jožan
Příspěvky: 259
Registrován: sob čer 18, 2011 10:00
Bydliště: Broumov

Re: Vymena oleja

Příspěvek od Jožan »

U nás-Chevrolet Dědek-s tím problém není,říkal jsem mu to dopředu a v pohodě.A taky u toho chci být a vidět jak tam ten můj olej lejou.
Yamaha XJ6 Diversion,Yamaha WR 250R,Chevrolet Orlando 1,8LTZ černá metalíza
Sajner
Příspěvky: 235
Registrován: ned dub 03, 2011 13:16

Re: Vymena oleja

Příspěvek od Sajner »

Jožan píše:U nás-Chevrolet Dědek-s tím problém není,říkal jsem mu to dopředu a v pohodě.A taky u toho chci být a vidět jak tam ten můj olej lejou.
v nitre tiez problem s tymto nie je. pri vsetkom, co robia s autami, moze zakaznik byt a ja som vzdy aj bol. len mi vadi trochu to, ze sice olej mozes priniest svoj, ale chcu do servisnej knizky potom napisat, ze olej si priniesol zakaznik. neviem, co z toho potom vyplyva.
Chevrolet Orlando, LT plus 2,0 diesel 120 kW, strieborne
Opel Astra G Caravan, 1,6 benzin automat, 74 kW, sedy - rok vyroby 1999, kupeny v roku 2007 v AAA
Trabant 601 Combi, 19 kW, biely
Nitra
Uživatelský avatar
jmatyas
Příspěvky: 72
Registrován: úte čer 21, 2011 18:18
Bydliště: blízko Náchoda

Re: Vymena oleja

Příspěvek od jmatyas »

Jožan píše:U nás-Chevrolet Dědek-s tím problém není,říkal jsem mu to dopředu a v pohodě.A taky u toho chci být a vidět jak tam ten můj olej lejou.
Už jsi byl u Dědka na garančce? Na kolik to přišlo? Jaký olej jsi tam dal?
Š120L, VW Polo, Chevrolet Kalos hb, Chevrolet Aveo sdn, Chevrolet Orlando 1.8 LTZ přestavěn na LPG (systém OSCAR-N OBD/CAN s reduktorem MAGIC 3 a vstřikovači VALTEK T34)
Obrázek spotřeba na LPG
lubof
Příspěvky: 29
Registrován: pát črc 01, 2011 21:18

Re: Vymena oleja

Příspěvek od lubof »

Sajner píše:
Jožan píše:U nás-Chevrolet Dědek-s tím problém není,říkal jsem mu to dopředu a v pohodě.A taky u toho chci být a vidět jak tam ten můj olej lejou.
v nitre tiez problem s tymto nie je. pri vsetkom, co robia s autami, moze zakaznik byt a ja som vzdy aj bol. len mi vadi trochu to, ze sice olej mozes priniest svoj, ale chcu do servisnej knizky potom napisat, ze olej si priniesol zakaznik. neviem, co z toho potom vyplyva.
Nic z toho nevyplyva. V EU moze vykonavat garancne prehliadky akykolvek servis, aj zivnostnik, ktory ma ako predmet podnikania servisovanie aut (napr. maly "jednoclovekovy" servis). Zaruka je platna, jedina podmienka je, aby pri opravach a garancnych prehliadkach boli pouzite originalne nahradne diely, schvalene prevadzkove naplne a dodrzane predpisane servisne ukony. V pripade oleja je to teda specifikacia Dexos 2, co je vsak tak trochu "podvod" od GM, pretoze to splna jedine "pravy" GM olej, co je uplne bezny plne synteticky olej viskozity 5W-30 vyk. triedy ACEA A3/B4/C3, takze po tech stranke nie je problem pouzit akykolvek olej viskozity 5W-30 alebo lepsej a prislusnej vyk. triedy. Ale aby nebol problem so zarukou, tak je najlepsie pouzit original GM, ktory patri medzi tie lacnejsie a da sa na webe kupit za +- 5 EUR/l. Ak predajca tvrdi, ze ked nebudete robit garancku v autorizovanom servise, tak vam padne zaruka, je to klamstvo. Zakony EU pojem "autorizovany" servis totiz nepoznaju a zaruku mate garantovanu zakonom, nie predajcom... Garancnu prehliadku si pri splneni uvedenych podmienok (orig. diely, predpisane naplne a ukony) mozete dat urobit v akomkolvek servise v EU bez straty zaruky. Samozrejme zakladnym predpokladom zaruky je spravne vyplnena serv. knizka s peciatkou servisu.
Orlando 1.8 LT+, strieborna ICE
Uživatelský avatar
Jožan
Příspěvky: 259
Registrován: sob čer 18, 2011 10:00
Bydliště: Broumov

Re: Vymena oleja

Příspěvek od Jožan »

jmatyas píše:
Jožan píše:U nás-Chevrolet Dědek-s tím problém není,říkal jsem mu to dopředu a v pohodě.A taky u toho chci být a vidět jak tam ten můj olej lejou.
Už jsi byl u Dědka na garančce? Na kolik to přišlo? Jaký olej jsi tam dal?
Já jsem tam ještě nebyl,jen p.Dědek říkal že to je v pohodě,budu tam dávat Castrol Magnatec 5W-40.Odzkoušený olej,netuhne ani když u nás bylo -28 st.
Yamaha XJ6 Diversion,Yamaha WR 250R,Chevrolet Orlando 1,8LTZ černá metalíza
Uživatelský avatar
vasek
Příspěvky: 229
Registrován: stř bře 30, 2011 19:57
Bydliště: Humpolec

Re: Vymena oleja

Příspěvek od vasek »

Jožan píše:
jmatyas píše:
Jožan píše:U nás-Chevrolet Dědek-s tím problém není,říkal jsem mu to dopředu a v pohodě.A taky u toho chci být a vidět jak tam ten můj olej lejou.
Už jsi byl u Dědka na garančce? Na kolik to přišlo? Jaký olej jsi tam dal?
Já jsem tam ještě nebyl,jen p.Dědek říkal že to je v pohodě,budu tam dávat Castrol Magnatec 5W-40.Odzkoušený olej,netuhne ani když u nás bylo -28 st.

Já bych s tím Castroulem byl opatrný a dal tam raději předepsaný GM 5W-30, měl jsem Omegu a jednou jsem tam nalil také nějaký super značkový 5W - 40 a spotřeba šla o 0,5l nahoru. Navíc: "GM/OPEL DEXOS2 5W-30 kombinuje potřeby benzínových a naftových motorů v jedné specifikaci a je přizpůsoben potřebám Evropy. Sleduje, zavedení nové generace vozu Astra a je předepsán pro servis všech vozidel MR10, včetně nové generace motorů splňujících emisní normu EURO5. GM/OPEL 5W-30 DEXOS2 zajišťuje mimořádný čisticí výkon, snížené opotřebení a celkovou ochranu motoru v kombinaci s dalším zlepšením spotřeby paliva. Patří k tzv. Mid SAPS olejům se sníženým obsahem Sulfátového popela, fosforu a síry. Motorový olej GM/OPEL 5W-30 DEXOS2 je vyroben na základě nejnáročnějších požadavků na kvalitu oleje z vysoce výkonných základových olejů a nejmodernějšího složení aditiv aby byl plně kompatibilní s nejnovějšími filtry pevných částic dieselových motorů (DPF) a katalyzátorů benzínových motorů(CAT)". Dle info na www.oleje-cz.cz :lol:
Chevrolet Orlando 1,8 LTZ
verny
Příspěvky: 58
Registrován: stř srp 31, 2011 16:51
Bydliště: Příbram

Re: Vymena oleja

Příspěvek od verny »

5W-30 DEXOS2 vychází u Kvídery oleje za 139,-- s DPH za 1l, což je super cena si myslim, má ho někdo někde levnější?Dejte vědět, díkes
Uživatelský avatar
johnlord
Příspěvky: 322
Registrován: úte čer 28, 2011 17:34
Bydliště: Brníčko u Zábřeha na Moravě
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena oleja

Příspěvek od johnlord »

verny píše:5W-30 DEXOS2 vychází u Kvídery oleje za 139,-- s DPH za 1l, což je super cena si myslim, má ho někdo někde levnější?Dejte vědět, díkes
Tady mají balení 5l za 577Kč, což vychází na 115Kč/1l. http://www.oleje-cz.cz/gm/gm-5w-30/gm-o ... 30-5l.html
a zde za 542,- 5l (108,-/l) http://nejoleje.eu/opel-5w-30-dexos2-5-litru-i551.html
Orlando 1.8 Eco-Tec benzín LTZ, barva bílá + navigace,

Obrázek
pekrtek
Příspěvky: 741
Registrován: úte bře 02, 2004 18:34

Re: Vymena oleja

Příspěvek od pekrtek »

Byl jsem přesvědčen, že kategorie Dexos 1 je pro benzinové motory a Dexos 2 pro naftové motory. Přikládám dva odkazy na toto téma.

http://www.gmdexos.com/aboutdexos.html

http://www.gmdexos.com/licensedbrands.html

Z toho by mělo být jasné, že nejen olej GM splňuje tuto kategorizaci. Otázkou však zůstává, proč v manuálu na auto je pouze Dexos 2.

Já sám jsem už v Lacetti používal Petro Canada 5W-30 a chtěl bych ho používat i v Cruze. Ale splňuje "jen" Dexos 1.

http://lubricants.petro-canada.ca/resou ... anguage=en
Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: Vymena oleja

Příspěvek od smire666 »

pekrtek píše:Byl jsem přesvědčen, že kategorie Dexos 1 je pro benzinové motory a Dexos 2 pro naftové motory. Přikládám dva odkazy na toto téma.

http://www.gmdexos.com/aboutdexos.html

http://www.gmdexos.com/licensedbrands.html

Z toho by mělo být jasné, že nejen olej GM splňuje tuto kategorizaci. Otázkou však zůstává, proč v manuálu na auto je pouze Dexos 2.

Já sám jsem už v Lacetti používal Petro Canada 5W-30 a chtěl bych ho používat i v Cruze. Ale splňuje "jen" Dexos 1.

http://lubricants.petro-canada.ca/resou ... anguage=en

Ty máš v návode IBA Dexos? Ja nie...
Přílohy
dexos.JPG
dexos.JPG (131.79 KiB) Zobrazeno 5952 x
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
Uživatelský avatar
dadif
Příspěvky: 319
Registrován: pát kvě 13, 2011 23:32
Bydliště: Jihlava

Re: Vymena oleja

Příspěvek od dadif »

No nevím, o pouhý jeden sloupeček vlevo (vzad) je bez další souvislosti napsáno - "kvalita motorového oleje - dexos 2". Ale jestli to pánové od GM myslí tak, že tam jiný dát nemůžeme, to nevím, když dál už se píše jen o "dexos"...
Chevrolet Orlando 1.8 LT+ '11, pewter grey
dříve - Mondeo III 2.0 TDDi kombi '01, ještě dříve - Renault R21 GTS '91, ještě dříve - ...
Suzuki AN400 Burgman '99
pekrtek
Příspěvky: 741
Registrován: úte bře 02, 2004 18:34

Re: Vymena oleja

Příspěvek od pekrtek »

Je to tak, v manuálu se píše benzin i diesel dexos 2 a dále jen dexos. Pro informaci dávám ještě toto:

http://www.hazmioil.cz/Novinky/OPEL,GM,DEXOS%201,2.pdf

Nikdo mě však nepřesvědčí, že v benzinu nemůže být dexos 1, protože pro benzinové motory vše splňuje. Což se vlastně na konci první stránky informace potvrzuje.
Odpovědět

Zpět na „Orlando - Motory“