Vymena oleja

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Sajner
Příspěvky: 235
Registrován: ned dub 03, 2011 13:16

Vymena oleja

Příspěvek od Sajner »

zaujimalo by ma, kedy je potrebne menit olej. mam najazdene 13900 km a o chvilu ma caka prehliadka. mam si nejako kontrolovat olej sam alebo staci, ked pockam na prehliadku a tam sa to dozviem? a este otazka druha: zrejme budu olej menit, a preto by som chcel vediet, ci sa oplati kupit si olej vopred alebo to nechat vsetko na servis?
Chevrolet Orlando, LT plus 2,0 diesel 120 kW, strieborne
Opel Astra G Caravan, 1,6 benzin automat, 74 kW, sedy - rok vyroby 1999, kupeny v roku 2007 v AAA
Trabant 601 Combi, 19 kW, biely
Nitra
Reklama
 

Uživatelský avatar
johnlord
Příspěvky: 322
Registrován: úte čer 28, 2011 17:34
Bydliště: Brníčko u Zábřeha na Moravě
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena oleja

Příspěvek od johnlord »

Po dobu záruky a garančního servisu to budeš muset nechat vše na servise, jinak stratíš záruku.
Výměnu nechej až do servisu na garančku, ikdyž ti hlásí počítač málo procent.
Orlando 1.8 Eco-Tec benzín LTZ, barva bílá + navigace,

Obrázek
Corpus2009
Příspěvky: 198
Registrován: stř lis 03, 2010 19:15

Re: Vymena oleja

Příspěvek od Corpus2009 »

Sajner píše:zaujimalo by ma, kedy je potrebne menit olej. mam najazdene 13900 km a o chvilu ma caka prehliadka. mam si nejako kontrolovat olej sam alebo staci, ked pockam na prehliadku a tam sa to dozviem? a este otazka druha: zrejme budu olej menit, a preto by som chcel vediet, ci sa oplati kupit si olej vopred alebo to nechat vsetko na servis?
Olej urcite vziat so sebou do servisu vlastny. Z vlastnej skusenosti...cena na netu 5€/liter a v servise 15+€/liter. Len si treba zistit, aky tam ide. ;)
Sajner
Příspěvky: 235
Registrován: ned dub 03, 2011 13:16

Re: Vymena oleja

Příspěvek od Sajner »

no ved to by ma zaujimalo, ze aky olej si mam zohnat. urcite kupim lacnejsi ako budu mat v servise. mimochodom, dnes som pozeral stav oleja a napisalo mi 24%, co sa mi zda zalostne malo. mozem s tym v pohode jazdit? ako takyto stav oleja vplyva na motor?
Chevrolet Orlando, LT plus 2,0 diesel 120 kW, strieborne
Opel Astra G Caravan, 1,6 benzin automat, 74 kW, sedy - rok vyroby 1999, kupeny v roku 2007 v AAA
Trabant 601 Combi, 19 kW, biely
Nitra
Uživatelský avatar
johnlord
Příspěvky: 322
Registrován: úte čer 28, 2011 17:34
Bydliště: Brníčko u Zábřeha na Moravě
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena oleja

Příspěvek od johnlord »

Corpus2009 píše:
Sajner píše:zaujimalo by ma, kedy je potrebne menit olej. mam najazdene 13900 km a o chvilu ma caka prehliadka. mam si nejako kontrolovat olej sam alebo staci, ked pockam na prehliadku a tam sa to dozviem? a este otazka druha: zrejme budu olej menit, a preto by som chcel vediet, ci sa oplati kupit si olej vopred alebo to nechat vsetko na servis?
Olej urcite vziat so sebou do servisu vlastny. Z vlastnej skusenosti...cena na netu 5€/liter a v servise 15+€/liter. Len si treba zistit, aky tam ide. ;)

No já nevím, servis by vlastní olej nemusel přijmout s odvoláním na záruku ! :shock:
Orlando 1.8 Eco-Tec benzín LTZ, barva bílá + navigace,

Obrázek
Uživatelský avatar
vasek
Příspěvky: 229
Registrován: stř bře 30, 2011 19:57
Bydliště: Humpolec

Re: Vymena oleja

Příspěvek od vasek »

johnlord píše:
Corpus2009 píše:
Sajner píše:zaujimalo by ma, kedy je potrebne menit olej. mam najazdene 13900 km a o chvilu ma caka prehliadka. mam si nejako kontrolovat olej sam alebo staci, ked pockam na prehliadku a tam sa to dozviem? a este otazka druha: zrejme budu olej menit, a preto by som chcel vediet, ci sa oplati kupit si olej vopred alebo to nechat vsetko na servis?
Olej urcite vziat so sebou do servisu vlastny. Z vlastnej skusenosti...cena na netu 5€/liter a v servise 15+€/liter. Len si treba zistit, aky tam ide. ;)

No já nevím, servis by vlastní olej nemusel přijmout s odvoláním na záruku ! :shock:

Nechci radit, ale udělal bych emailovou poptávku na více servisů Chevy v okolí s tím, zda si můžu přivést vlastní olej či né. A máš po problému :lol:
Chevrolet Orlando 1,8 LTZ
Sajner
Příspěvky: 235
Registrován: ned dub 03, 2011 13:16

Re: Vymena oleja

Příspěvek od Sajner »

kludne mozete radit, ved preto sem pisem :-) a vie sa mi niekto vyjadrit aj k tym 24% oleja?
Chevrolet Orlando, LT plus 2,0 diesel 120 kW, strieborne
Opel Astra G Caravan, 1,6 benzin automat, 74 kW, sedy - rok vyroby 1999, kupeny v roku 2007 v AAA
Trabant 601 Combi, 19 kW, biely
Nitra
Uživatelský avatar
inza
Příspěvky: 588
Registrován: ned úno 13, 2011 22:07
Bydliště: Brno

Re: Vymena oleja

Příspěvek od inza »

Možná by tě uklidnilo, že to není množství oleje ale jeho "kvalita" spočítaná podle počtu najetých kilometrů, průměrné rychlostí a kdo ví čeho ještě.

Neznamená to tedy, že ti tam zbyla čtvrtina oleje, ale že jeho kvalita je na 25%, což je velmi relativní.

... a nechci říkat, že je to možné v servisech Chevrolet, ale dle posledních článků atd. je běžné, že v autorizovaných servisech docházelo i k tomu, že se pouze resetoval interval výměny a olej se neměnil. Ono totiž ten motor najede výrazně víc než nějakých 15tis na jeden olej - dá se říct, že přežije i třeba 50 a neumře.... což neznamená že doporučuji olej neměnit, jen tím říkám, že nějaké číslo na displeji nic neříká.

Jediné co je důležité je průběžně kontrolovat množství a pravidelně měnit...
Chevrolet Orlando 1.8 AT6 MY2014 LTZ + LPG Obrázek
Honda Accord Tourer 2.4 VTEC AT 2007 140kW + LPG Obrázek
Uživatelský avatar
tomask
Příspěvky: 3240
Registrován: ned led 02, 2011 16:36
Bydliště: Praha

Re: Vymena oleja

Příspěvek od tomask »

Po skušenostech dávam vlastní olej GM a pokud ho nemění jejích problém, auto je v záruce a za to zotpovídají. Psalo se to už na foru že při garančke kde psali do faktury vyměna oleje a filtru, kolega s Avea přišel na to že mu filtr nevyměnili. Dal bych si spíš pozor jestli vyměnili filtr, jestli vyměnili olej zjistíš že po vlastní kontrole. Olej je ještě čistý (zlatý) starý olej je černý.
Domluv se ze servisem jaký olej tam jde a kup si ho sám vyjde tě to mnohém levněji.
Carthell Prg
666
Příspěvky: 492
Registrován: sob črc 24, 2010 11:38
Bydliště: okres Rychnov nad Kněžnou

Re: Vymena oleja

Příspěvek od 666 »

Prohlídka by měla být tak na 2 hoďky. Já beru olej ze servisu /nemají ho drahý/ a taky jsem po celou dobu prohlídky u auta, takže vidím co se dělá. Nemají s tím žádný problém. Objednávají na přesný čas, takže když dojedu jde auto hned na zvedák a může se vypouštět starý olej / který je pěkně zahřátý/.
Daewoo Nubira, Chevrolet Cruze 1.8LT, čtyřkolka SMC Jumbo R5
Uživatelský avatar
tomask
Příspěvky: 3240
Registrován: ned led 02, 2011 16:36
Bydliště: Praha

Re: Vymena oleja

Příspěvek od tomask »

Tak by to mohlo být všude, pak by byli zakazníci spokojený a věrný.
Carthell Prg
Rostex
Příspěvky: 8
Registrován: stř zář 21, 2011 04:44

Re: Vymena oleja

Příspěvek od Rostex »

Me prodejce doporucil prvni vymenu oleje po 5000km ze pry prvni cyklus v zabehu je drsnejsi ("spony"). Zni mi to racionalne. Racionalnejsi nez kupovat supertruperdrahe oleje typu PSEUDOlonglife a jezdit s tou brusnou, nemazajici plastelinou do umoru motoru.
Dale mi bylo jinymi receno, ze je fuk jestli syntetika nebo mineral, ze pry dnes takove dilema je doznivajici stigma dob minulych a je to pry jako resit jestli jablecnohruskovy nebo hruskojablecny. A pry je jedno kolik ten olej bude stat protoze udajne je na celem svete par vyrobcu a zbytek je jen o nalepkach na obalu a aditivech na prani one znacky, ktera se chce lisit nejakym pridomkem na samolepce obalu ala "inteligentni molekuly" a jine pitomosti. Pry je lepsi: levnejsi olej menit po 10t km nez drahy po 20t km. Jaky olej jste si vybrali? co rikate na toto: http://www.autodily-cardo.cz/motorove-o ... -5w-40-5l/ a zohlednujete v navodu zmineny dexos? http://www.gmdexos.com/licensedbrands.html Je nejaky problem menit si olej sam i u noveho vozu? (stranme se polemiky na kom je prukazni bremeno v pripade obvinovani ze se olej nemenil jak mel) - nic na tom totiz nevidim stejne jako na vymene zarovek nebo doplnovani tlaku v pneu. Vypustit 4l oleje (u Dieselu 5) do plastove vany z obi za par kacek, slit do stareho obalu a na benzince hodit do kontejneru pro oleje, stejne jako koupi klice na filtry za 169,- v tescu asi zmakne kazdy "chalupar"... a vynulovat pocitadlo vymeny oleje v pocitaci mame v navodu - nejake opakovane seslapnuti plynu a jeste neco k tomu a je vynulovano vse jak ma byt. Takze na co potrebuji servis s vymenou oleje, pokud nejsem nesika nebo bez moznosti kde a kdy to udelat? Je snad nejaka existujici, opodstatnena umluva nebo zakon, ktery to vylucuje aniz bych se pak musel dohadovat o zaruku?
Uživatelský avatar
johnlord
Příspěvky: 322
Registrován: úte čer 28, 2011 17:34
Bydliště: Brníčko u Zábřeha na Moravě
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena oleja

Příspěvek od johnlord »

Dokáže mi někdo říct, jak zjistím stav oleje - opotřebení v procentech ? Zatím jsem na to nějak nepřišel :shock:

Dík všem
Orlando 1.8 Eco-Tec benzín LTZ, barva bílá + navigace,

Obrázek
Uživatelský avatar
dadif
Příspěvky: 319
Registrován: pát kvě 13, 2011 23:32
Bydliště: Jihlava

Re: Vymena oleja

Příspěvek od dadif »

A není to jen u dieslu?
Chevrolet Orlando 1.8 LT+ '11, pewter grey
dříve - Mondeo III 2.0 TDDi kombi '01, ještě dříve - Renault R21 GTS '91, ještě dříve - ...
Suzuki AN400 Burgman '99
Uživatelský avatar
johnlord
Příspěvky: 322
Registrován: úte čer 28, 2011 17:34
Bydliště: Brníčko u Zábřeha na Moravě
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena oleja

Příspěvek od johnlord »

To právě nevím, v položkách palubního počítače jsem to nenašel a v nastavení auta taky ne, přitom jsem tu někde četl, že se to dá někde vytáhnout. :?
Orlando 1.8 Eco-Tec benzín LTZ, barva bílá + navigace,

Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Orlando - Motory“