Orlando a LPG

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Odpovědět
Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od Laco71 »

to : alan 85 z Bratislavy,

treba zajst s autom do Zvolena ku Hatiarovi, ten to vie diagnostikovat a nastaviť PERFEKTNE

aj mne tam montovali LPG

dokonca vie to nastaviť tak,že klesne trochu aj spotreba

a samozrejme ŽIADNA kontrolka check motora pri prevadzke na LPG svietit NESMIE !!! :shock:

zrejme mas chudobnu zmes :idea:
Reklama
 

chucky1
Příspěvky: 7
Registrován: stř srp 31, 2016 13:00

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od chucky1 »

Dobrý den,
potřebuji nutně poradit. Chceme koupit Orlando s plynem v automatu, 1.8, 2011, 49000, 1 majitel, plyn od začátku. Volal jsem do autorizovaného servisu a tam mi zrazovali od toho auta, že prý ve 100 000 odcházejí hlavy, a ať si koupím naftu, kterou tam mají. V jiném autorizovaném, že to zas takový problém není. Naftu necheme už jenom pro to, že nájezd je do 15000 km/rok. což se nevyplatí.
Je nějaký problém opravdu s hlavou ?
Prosím o radu........
Děkuji moc.

Děkuji
Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od Laco71 »

"Odchazeji hlavy"... :roll: je to sprostredkovana a nepresna informacia... :x

Možno tym mysleli niečo ine.... :( :?: :?: :mrgreen:

Ja som ešte nepočul , žeby niekomu na Orlande praskla hlava alebo niečo podobné... :lol:
Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od Laco71 »

chucky1 píše:Dobrý den,
potřebuji nutně poradit. Chceme koupit Orlando s plynem v automatu, 1.8,

Děkuji
Dost tragicky volba , myslim tým ekonomicky...

1.8 s automatom bude mat spotrebu tak 12-15 litr plynu ako nejaky 6-valec :D :oops: :cry:

To už radšej 1.8 s manualom BEZ LPG a jazdiš za 7-8 litrov benzinu , a tankuješ furt "za dvě stovky"
Uživatelský avatar
vasek
Příspěvky: 229
Registrován: stř bře 30, 2011 19:57
Bydliště: Humpolec

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od vasek »

[quote="chucky1"]Dobrý den,
potřebuji nutně poradit. Chceme koupit Orlando s plynem v automatu, 1.8, 2011, 49000, 1 majitel, plyn od začátku...

Osobně bych hledal Orla bez automatické převodovky a určitě bez plynu. Podle hesla: To co v autě není, to se nepodělá. Orla mám pátým rokem a vše OK!
Chevrolet Orlando 1,8 LTZ
Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od Petr S. »

Mám zákazníka co má Orlando 4 rokem. Od začátku tam má LPG a má najeto 160000 a absolutně bez problémů. Nemůže si to vynachválit.
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od Laco71 »

LPG v KAŽDOM benzínovom motore AUTOMATICKY znamená ZLEPŠENIE všetkých jeho vlastností -i -i -i -i -i -i -i -i -i -i

Len je potreba DOHLIADNUŤ aby dielňa ktorá MONTUJE sytém LPG do vehykla

VEDELA čo robí !! :lol: :idea: :o :D :mrgreen:

Lebo rozdiel medzi dobre vyladeným LPG systémom a zle vyladeným LPG systémom

je fatalny a znamená spokojnosť , alebo nespokojnosť konečného uživateľa - zakazníka. :PP:

Samotný system LPG za nič NEMOŽE !!!

Alfa a Omega je nastavenie LPG systemu !!! :D :oops: :P :mrgreen:
Perfekcionizmus je choroba /nemoc/ trvanie na perfekcionizme ničí všetky medziĺudské vzťahy !

NIE je reálné zlepšovať niečo z 96% na 98% , prináša to zo sebou abslolutne zbytočne vynaložené usilie a kopec zbytočných problémov !!!
Uživatelský avatar
Meda-Orlando
Příspěvky: 13
Registrován: stř zář 14, 2016 14:50
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od Meda-Orlando »

Zdravicko lidisky ;) mam orlando 1.8 s LPG, obcas pricukne zlehoulinka a sem tam zaslechnete nejake kovove cvaknuti jak relé. Taky se tu nekdo stim potkava? :?
Orlando 1.8 104kw LPG
Ondrapb
Příspěvky: 171
Registrován: čtv říj 29, 2015 14:11
Bydliště: Brno/Veverská Bitýška

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od Ondrapb »

Kdy byly měněny svíčky? Kabely? Dělá to za tepla, studena? I na benzín nebo jen na plyn? Co diagnostika? Chce to víc informací, může to dělat spousta věcí... Mě se třeba zezačátku občasným cuknutím projevoval zaklepaný ventil.. :D
Daewoo Tacuma r. 2000/1,8 - 72 KW, LPG BRC
Uživatelský avatar
Meda-Orlando
Příspěvky: 13
Registrován: stř zář 14, 2016 14:50
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od Meda-Orlando »

Mam to zatim jen dva tejdny pouzity :-D. Takze moje diagnostika je takova ze to dela jak za tepla tak za studena, samodrejmne ne porad jen obcasne zacitim skobrtnuti jak kdybych nepatrne povolil plyn, lide co jedou semnou nic nepocitili :-) benzin ci plin oboji stejne :-) je to stare 3 roky kazdy rok pravidelne servisovano, nalitono cca 65t. Vim ze je tezko ric co to muze bejt kdyz sem nemel poradne cas na to jeste mrknout zajimi me spis co doporucujete treba omrknout :-) na diagnostiku jedu pristi tyden :-) od kolegu z tohoto chatu https://www.chevroletclub.cz/viewtopic. ... 39#p396939 maj stejny promlem co jsem se tak docital :-) jen me zarazi ze maj naftaky tak si rikam zda to neni v elektronice :-)
Orlando 1.8 104kw LPG
Ondrapb
Příspěvky: 171
Registrován: čtv říj 29, 2015 14:11
Bydliště: Brno/Veverská Bitýška

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od Ondrapb »

Asi bych začal klasicky svíčkami, na plyn se mění většinou po 10, max. doporučených je 15 Kkm, dle tipu...
Daewoo Tacuma r. 2000/1,8 - 72 KW, LPG BRC
Uživatelský avatar
Meda-Orlando
Příspěvky: 13
Registrován: stř zář 14, 2016 14:50
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od Meda-Orlando »

Ondrapb píše:Asi bych začal klasicky svíčkami, na plyn se mění většinou po 10, max. doporučených je 15 Kkm, dle tipu...
Po takovich chvilich? Tedy jestli sem pochopil dobre 15tisic km?
Orlando 1.8 104kw LPG
Ondrapb
Příspěvky: 171
Registrován: čtv říj 29, 2015 14:11
Bydliště: Brno/Veverská Bitýška

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od Ondrapb »

Ty svíce na plyn tolik nevydrží jak když jezdíš jen na benzín, LPG se spaluje při vyšších teplotě. Jestli máš první auto na LPG tak nezapomeň zkrátit předepsaný interval výměny oleje, pokud máš předepsáno po 15 tak jezdi po 10 Kkm.
Jestli jsi do auta ještě nešahal(serviska, výměna svíček a veškerých náplní by měla být hned po koupi samozřejmostí!) tak tímhle bych začal...
Daewoo Tacuma r. 2000/1,8 - 72 KW, LPG BRC
Uživatelský avatar
dominic7
Příspěvky: 56
Registrován: pon dub 22, 2013 20:41
Bydliště: Trnava

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od dominic7 »

Meda-Orlando píše:Mam to zatim jen dva tejdny pouzity :-D. Takze moje diagnostika je takova ze to dela jak za tepla tak za studena, samodrejmne ne porad jen obcasne zacitim skobrtnuti jak kdybych nepatrne povolil plyn, lide co jedou semnou nic nepocitili :-) benzin ci plin oboji stejne :-) je to stare 3 roky kazdy rok pravidelne servisovano, nalitono cca 65t. Vim ze je tezko ric co to muze bejt kdyz sem nemel poradne cas na to jeste mrknout zajimi me spis co doporucujete treba omrknout :-) na diagnostiku jedu pristi tyden :-) od kolegu z tohoto chatu https://www.chevroletclub.cz/viewtopic. ... 39#p396939 maj stejny promlem co jsem se tak docital :-) jen me zarazi ze maj naftaky tak si rikam zda to neni v elektronice :-)
pri akých otáčkach sa ti to stáva, lebo niekedy sa to stane aj keď ideš na nízkych otáčkach, tieto autá sú skôr zvyknuté na vyššie otáčky cca 2500.
Pri Cruzoch to bolo preberané, že auto niekedy ako keby cukne. Vyskúšaj to pohľadať tam. Možno ti to pomôže.
Chevrolet Cruze SW 1,8 LT+, black carbon
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od Krtek »

Zkracovat interval výměny oleje ???? LPG propaganda naopak tvrdí že při provozu na plyn vydrží olej dýl. Já myslim že předepsaných 15 tisíc je akorát. Mam teda teprve 3. auto na LPG a nikdy jsem kvůli oleji neměl problém a intervaly jsem nezkracoval. Obdobně svíčky pokud už je sekvenční vstřikování. Předepsáno mam na benzín 30 tisíc tak měnim po 30ti a no problemo. S podtlakem ve Feldě jsem je měnil každých 15 tisíc.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Odpovědět

Zpět na „Orlando - Motory“