Orlando a LPG

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Odpovědět
Uživatelský avatar
janci
Příspěvky: 55
Registrován: úte kvě 28, 2013 06:49
Bydliště: Bratislava :)

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od janci »

su vozidla ktore maju prietokomer ale vačšina počita spotrebu s impulzou na vstrekovace, preto aj ked ide na plyn ukazuje benzin spotrebu a nie 0.
LT+ 12 Lpg, octavia tour1 07 Lpg, octavia sdi 02, felicia Lpg 99, renault 25 94, skoda 120 LS Lpg :))
Reklama
 

Uživatelský avatar
TIBI77
Příspěvky: 589
Registrován: čtv čer 20, 2013 13:24
Bydliště: ZILINA

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od TIBI77 »

Uz montuju LPG do Orlanda oficialne!Nepada zaruka !Ale cenu neviem???
Minuly rok mi tvrdily ze to nieje dobre pre motor!Neverim ze by menily motory!:-)
V Italii uz davno predavaju LPG original od vyroby!Kaslu na zvisok EU :-)
2.0 VCDI LT+ 2013
Uživatelský avatar
Ascona
Příspěvky: 26
Registrován: sob lis 17, 2012 19:52
Bydliště: Ostrava

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od Ascona »

luke1 píše:
Ascona píše:... Je to z nekvalitního LPG. Bohužel se v tuto chvíli u nás v Ostravě přebíjejí čerpací stanice kdo nabídne LPG za nižší cenu, takže ta kvalita odpovídá ceně :cry: ...
Ktere cerpacce LPG se v OV radeji vyhnout? Vsiml jsem si, ze benzina na Rudne pred shoppingem smer Opava nedavno zlevnila na 16.30 Kc/l...
Tak jsem zjistila z ohlasů pár známých, co mají vůz na LPG, že kvalitní LPG mají na pumpě, jak se jede z Rudné směr Hrabůvka, tak když se sjede z Rudné a jede se do kopce, tak tam je vpravo takový domeček - LPG čerpací stanice. Musím říct, že žádné problémy zatím nemáme, necuká, výkon OK (zatím jsme vyjeli tři nádrže). Tahle čerpací stanice je kousek od té, o které píšeš. Ty jezdíš pravidelně na tu Rudnou? A auto je ok? Rozhodně nedoporučuji brát u Futura v Mariánských Horách. Brali jsme tam pravidelně a pak nás poslední nádrž stála dvě návštěvy v servisu a když se problémy stále vracely, protože nádrž toho nekvalitního LPG nebyla vyjetá, tak jsem natankovala vysoce oktanový benzín a vyjela 30l na delší trase, aby se vstřikovače pročistily, a kontrolka poruchy elektroniky motoru přestala konečně svítit. Kdybys měl nějaké info o kvalitě LPG v OV, tak dej, prosím, vědět
Chevrolet Orlando r.v.2012, 1.8 104kW, LTZ, 17", béžová metalíza, LPG
Uživatelský avatar
janci
Příspěvky: 55
Registrován: úte kvě 28, 2013 06:49
Bydliště: Bratislava :)

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od janci »

Ascona, bohuzial kvalita lpg nema za nasledok rozsvietenie kontrolky, to je signalizacia lambda sondy na nizku smes vo vyfukovych plynoch, co plyn standartne ma :)... je to sistemom splynovaca, su rozne nadstavce na sondu aby nebola taka citliva ktore mozu pomoct, plynari odporucaju emulaciu co je klamanie signalu pre riadaciu jednotku, vedia to niektore splynovace alebo externa krabicka, to ze si prejazdila 30€na bezine a zhasla kontrolka sposobilo ze lambda si ulozila hodnoty s benzinu, na chvilu mas pokoj, a je velmi dobre pojazdit na bezine koli prilepenim vstrekovacom a hlavne vela bezinu v nadrzi koli cerpadlu aby sa chladilo, Ano v taliansku uz davno predavaju priamo s plynom co tam domontovavaju BRC, zaujimave ze bez domazavania, a cena? katalogova 23.500€ a ponakaju jednu vybavu je to u nas LT+ ale oni to maju LT , potom predavaju iba LTZ ale bez LPG, teda u nich je to GPL :D kvalitu plynu zistis kratko po natankovani, auto nejde tak ako vzdy, moze byt lenive, vysia spotreba, rozlietany volnobeh, mne sa uz stalo ze auto skapinalo na volnobeh a mal som plnu nadrz super plynu -P stane sa...
LT+ 12 Lpg, octavia tour1 07 Lpg, octavia sdi 02, felicia Lpg 99, renault 25 94, skoda 120 LS Lpg :))
Uživatelský avatar
Ascona
Příspěvky: 26
Registrován: sob lis 17, 2012 19:52
Bydliště: Ostrava

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od Ascona »

janci píše:Ascona, bohuzial kvalita lpg nema za nasledok rozsvietenie kontrolky, to je signalizacia lambda sondy na nizku smes vo vyfukovych plynoch, co plyn standartne ma :)... je to sistemom splynovaca, su rozne nadstavce na sondu aby nebola taka citliva ktore mozu pomoct, plynari odporucaju emulaciu co je klamanie signalu pre riadaciu jednotku, vedia to niektore splynovace alebo externa krabicka, to ze si prejazdila 30€na bezine a zhasla kontrolka sposobilo ze lambda si ulozila hodnoty s benzinu, na chvilu mas pokoj, a je velmi dobre pojazdit na bezine koli prilepenim vstrekovacom a hlavne vela bezinu v nadrzi koli cerpadlu aby sa chladilo, Ano v taliansku uz davno predavaju priamo s plynom co tam domontovavaju BRC, zaujimave ze bez domazavania, a cena? katalogova 23.500€ a ponakaju jednu vybavu je to u nas LT+ ale oni to maju LT , potom predavaju iba LTZ ale bez LPG, teda u nich je to GPL :D kvalitu plynu zistis kratko po natankovani, auto nejde tak ako vzdy, moze byt lenive, vysia spotreba, rozlietany volnobeh, mne sa uz stalo ze auto skapinalo na volnobeh a mal som plnu nadrz super plynu -P stane sa...
Děkuji za vysvětlení, tak to jsem se v příčině pěkně pletla ;)
Chevrolet Orlando r.v.2012, 1.8 104kW, LTZ, 17", béžová metalíza, LPG
dag.bag
Příspěvky: 37
Registrován: pon bře 05, 2012 15:58
Bydliště: Ostrava

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od dag.bag »

janci píše:Ascona, bohuzial kvalita lpg nema za nasledok rozsvietenie kontrolky, to je signalizacia lambda sondy na nizku smes vo vyfukovych plynoch, co plyn standartne ma :)... je to sistemom splynovaca, su rozne nadstavce na sondu aby nebola taka citliva ktore mozu pomoct, plynari odporucaju emulaciu co je klamanie signalu pre riadaciu jednotku, vedia to niektore splynovace alebo externa krabicka, to ze si prejazdila 30€na bezine a zhasla kontrolka sposobilo ze lambda si ulozila hodnoty s benzinu, na chvilu mas pokoj, a je velmi dobre pojazdit na bezine koli prilepenim vstrekovacom a hlavne vela bezinu v nadrzi koli cerpadlu aby sa chladilo, Ano v taliansku uz davno predavaju priamo s plynom co tam domontovavaju BRC, zaujimave ze bez domazavania, a cena? katalogova 23.500€ a ponakaju jednu vybavu je to u nas LT+ ale oni to maju LT , potom predavaju iba LTZ ale bez LPG, teda u nich je to GPL :D kvalitu plynu zistis kratko po natankovani, auto nejde tak ako vzdy, moze byt lenive, vysia spotreba, rozlietany volnobeh, mne sa uz stalo ze auto skapinalo na volnobeh a mal som plnu nadrz super plynu -P stane sa...


zdar,ten nadstavec mam uz 4 mesice a jak jsem psal vyse nezabira to.zvlastni je to,ze plyn mam od 9/2012 a nerozsvitil se 6 mesicu a to jsem tankoval po Ostrave na vice benzinkach.byl jsem v zime i na lyzich v italii,takze jsem bral v rakousku a italii a nic.a v unoru najednou klik a uz to nechce prestat.vymazu chybu,50 km je klid a pak opet sviti.original diagnostika hlasi taky chudou smes na 2 lambde.ze by se nejak opotřebovala a zacla svitit.mam v planu ještě zkusit el.emulaci lambdy a pak to asi vzdam.jo většinou tankuju na lukoil.
Škoda 120 l,34 000 km
Daewoo Matiz,76 000 km
Renault thalia LPG,103 000 km
Chevrolet Orlando 1.8 LTZ šedá gunsmokey+LPG 9/2012
Uživatelský avatar
sally_cz
Příspěvky: 7
Registrován: sob kvě 14, 2011 10:01

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od sally_cz »

Zdravím

nechal jsem si do svého orla namontovat LPG Magic3, pět měsíců vše v pořádku naprostá spokojenost, pak se rozsvítila kontrolka motoru a nemůžu se toho zbavit. Na diagnostice mě to hlásí Chudá směs, Korekce paliva lambda sondou, vynechání zapalování 1. válce, vysoké napětí obvodu čidla absolutního tlaku, atd. Má někdo zkušenosti jak se svítící kontrolky definitivně bavit (Odpojení kontrolky nechci :-) ) a odstranit vzniklé potíže? Auto už jsem měl 3x v servisu, pokaždé něco seřídí, den-dva je to v pohodě a zas se kontrolka rozsvítí. Díky za zkušenosti a rady.
Uživatelský avatar
357
Příspěvky: 598
Registrován: pát dub 19, 2013 21:37
Bydliště: Praha

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od 357 »

LuMi píše:
357 píše:Já jsem byl při tom výběru tak obezřetnej hlavně proto, že mi ten můj Orel má vydržet 10 let…

10 let takže předpokládám jako já že jsi vozmen nebo ztpčko? Jsem vozmen a Orel byl moje první volba. Hned jak se začal vyrábět jsem měl jasno a ani nic jiného nehledal.

Velké, krásné auto za bezkonkurenční cenu.

Mám 1.8 LTZ v automatu a uvažujeme o LPG. Všiml jsem si, že ho máš.

Jaká je s LPG spokojenost?
Ne, ne, jen se mi narodily dvojčata, a tak potřebuhju pořádnej kočár, kam se mi vejde dvojkočár!
A dřív něž za 10 let na nový auto určitě nenašetřím...

Auto je super, mně ale výběr trval asi rok! Už před tím jsem ale měl jasno v tom, že do něj narvu plyn.
Přečetl jsem spousty diskuzí, ale hlavně jsem dal na rady kamaráda, kterej už má třetí auto v plynu a je spokojenej s firmou, kde to montují a kam to jezdí servisovat! Já bych to nerad zakřikl, mám na LPG najeto zatím jen 5.000 km, ale spokojenost naprostá. Rozdíl jízdy na benzín anebo na plyn, se na výkonu nedá vůbec poznat a úspora je citelná, protože mně teď kilák průměrně vyjde asi na korunu pade!
Chevrolet Orlando LT+ 1.8, 5MT, My13, bílá Summit, LPG
Uživatelský avatar
LuMi
Příspěvky: 53
Registrován: ned dub 14, 2013 00:52
Bydliště: Praha 4

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od LuMi »

357 píše:
LuMi píše:
357 píše:Já jsem byl při tom výběru tak obezřetnej hlavně proto, že mi ten můj Orel má vydržet 10 let…

10 let takže předpokládám jako já že jsi vozmen nebo ztpčko? Jsem vozmen a Orel byl moje první volba. Hned jak se začal vyrábět jsem měl jasno a ani nic jiného nehledal.

Velké, krásné auto za bezkonkurenční cenu.

Mám 1.8 LTZ v automatu a uvažujeme o LPG. Všiml jsem si, že ho máš.

Jaká je s LPG spokojenost?
Ne, ne, jen se mi narodily dvojčata, a tak potřebuhju pořádnej kočár, kam se mi vejde dvojkočár!
A dřív něž za 10 let na nový auto určitě nenašetřím...

Auto je super, mně ale výběr trval asi rok! Už před tím jsem ale měl jasno v tom, že do něj narvu plyn.
Přečetl jsem spousty diskuzí, ale hlavně jsem dal na rady kamaráda, kterej už má třetí auto v plynu a je spokojenej s firmou, kde to montují a kam to jezdí servisovat! Já bych to nerad zakřikl, mám na LPG najeto zatím jen 5.000 km, ale spokojenost naprostá. Rozdíl jízdy na benzín anebo na plyn, se na výkonu nedá vůbec poznat a úspora je citelná, protože mně teď kilák průměrně vyjde asi na korunu pade!
Aha tak to mě dokonale zmátlo ten údaj 10 let. Docela specifický údaj, jelikož jsem vozíčkář a ztpčka dostávají příspěvek na auto s tím, že ho musejí provozovat 10 let než ho smějí prodat. Proto jsem myslel, že jsi i ty.

Já nikdy auto na LPG neměl a pořád mám s toho trochu strach když čtu na diskuzích, že se kazí to a ono rozsvěcují se různé kontrolky, jezdí se po servisech. Já potřebuju kvůli hendikepu auto denně a nemůžu si dovolit mít auto v servisu.

Mám automat najeto od koupě za 4 měsíce 9500 km a posledních 2 tis Km podle dotankování průměrná spotřeba do 8 litrů se mi zdá skoro neuvěřitelná a to nejsem eko jezdec. Ale ušetřit nějakou tu kačku by určitě nebylo špatné už z důvodů, že auto budu muset využívat 10 let, to už by se mohlo vyplatit namontovat LPG.

Navíc tento týden jsem byl na prodejně a říkali, že už brzy budou mít povoleno montovat LPG oficiálně i se zárukou na LPG a bez ztráty záruky na auto. O to víc jsem nalomený.
Uživatelský avatar
majkii
Příspěvky: 133
Registrován: ned črc 15, 2012 16:09
Bydliště: Žilina

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od majkii »

TIBI77 píše:Uz montuju LPG do Orlanda oficialne!Nepada zaruka !Ale cenu neviem???
Minuly rok mi tvrdily ze to nieje dobre pre motor!Neverim ze by menily motory!:-)
V Italii uz davno predavaju LPG original od vyroby!Kaslu na zvisok EU :-)
cena je 1 550,0 € vrátane primazávania a všetkých poplatkov za prestavbu,
+ príplatok 90 € za tankovací ventil umiestnený v priestoroch tankovania benzínu
prestavbu ale nevykonáva autorizovaný servis, ale zmluvný partner Autoklinika Holčík, systém by mal byť Techgas
https://www.chevroletclub.cz/viewtopic. ... &start=405

má to niekto namotované v Žilinskom servise? aké máte so systémom Technogas skúsenosti? kontrolka motoru, studený štart, prípadné závady a pod ....?
Renault Thalia 2007 1.2 16V, modrá
Orlando 1.8 104 kW LT+ Pewter grey+BT

Obrázek
Uživatelský avatar
ta3s
Příspěvky: 149
Registrován: pát čer 08, 2012 13:51
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od ta3s »

Holcik okrem Techgas uz montuje aj ine systemy
Najnovsie aj sekvencne tekute vstrekovanie LPG od holandskej firmy PRINS, ze vraj top pre tych co najazdia hodne km, montuje to do aut od Kosic po Blavu
Kto vazne koketuje s LPG prestavbou tak u Holcika by si po konzultacii unho urcite mohol vybrat

Ja mam na Techgase od Holcika najazdene ca 20 tis., jazdenie ok, kontrolku motora uz ignorujem, jediny problem je dusenie motora pri studenom starte, vzdy ca. 10 sek nesliapem na plynovy pedal a potom mozem vyrazit, to ale tiez uz neriesim pokial sa to nejak zasadne nezhorsi
2011 Cruze HB 1,8 LTZ Silver Metalic + LPG Technology Gas/V-Lube
Uživatelský avatar
357
Příspěvky: 598
Registrován: pát dub 19, 2013 21:37
Bydliště: Praha

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od 357 »

LuMi píše:Aha tak to mě dokonale zmátlo ten údaj 10 let. Docela specifický údaj, jelikož jsem vozíčkář a ztpčka dostávají příspěvek na auto s tím, že ho musejí provozovat 10 let než ho smějí prodat. Proto jsem myslel, že jsi i ty.

Já nikdy auto na LPG neměl a pořád mám s toho trochu strach když čtu na diskuzích, že se kazí to a ono rozsvěcují se různé kontrolky, jezdí se po servisech. Já potřebuju kvůli hendikepu auto denně a nemůžu si dovolit mít auto v servisu.

Mám automat najeto od koupě za 4 měsíce 9500 km a posledních 2 tis Km podle dotankování průměrná spotřeba do 8 litrů se mi zdá skoro neuvěřitelná a to nejsem eko jezdec. Ale ušetřit nějakou tu kačku by určitě nebylo špatné už z důvodů, že auto budu muset využívat 10 let, to už by se mohlo vyplatit namontovat LPG.

Navíc tento týden jsem byl na prodejně a říkali, že už brzy budou mít povoleno montovat LPG oficiálně i se zárukou na LPG a bez ztráty záruky na auto. O to víc jsem nalomený.
No já jsem teď zrovna jenom "kočárkář", ale už brzy z těch malejch raubířů asi zešílím, takže bych možná to ZTP na hlavu dostal, ale to by mi asi zase možná sebrali ty papíry na auto... Ta desítka mně jen tak napadla, ale doufám, že mi Orlík vydrží dýl...

Je to taky moje první zkušenost s plynem a musím přiznat, že jsem měl taky docela veklé obavy. Auto sice zcela nezbytně nepotřebuju, ale starosti navíc si nepřeje nikdo. Rozhoupal jsem se hlavně díky velice pozitivním referencím mého známého a rozhodně nelituju. Na fórech se stále opakujou problémy s lambda sondou, svítící kontrolkou diagnostiky a jinejma chybovejma hláškama, problémy s cukáním, přepínáním paliva atp., ale to záleží na tom, zda se použije ten správnej systém a taky na zkušenostech servisu s montáží a vyladěním SW, takže při výběru POZOR!! Jak už jsem psal, nechci to zakřiknout, ale zatím je vše naprosto bez problémů, a to že jedu na plyn už ani nevnímám...

Při tomhle nájezdu se ti investice vrátí za pár měsíců, já najedu ročně sotva polovinu... Úsporu si můžeš spočítat třeba tady: http://www.neptun-harfa.cz/Kalkulator-n ... /3171.html

Někteří prodejci už tu montáž LPG bez ztráty záruky nabízejí dávno, mají na to svý partnery, takže díky rozšiřující se poptávce je logické, že jich to bude časem více.

Plynu zdar!!
Chevrolet Orlando LT+ 1.8, 5MT, My13, bílá Summit, LPG
Uživatelský avatar
luke1
Příspěvky: 173
Registrován: sob črc 09, 2011 23:28
Bydliště: okres FM

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od luke1 »

Uz se to tu myslim parkrat resilo, ale nejsem si jist, zda nekdo zna pravou pricinu a zda s tim jde neco delat s nasledujicim ??

Sem tam se mi stane, ze mi rucicka palivomeru na nadrzi k benzinu spadne na nulu...po par dalsich jizdach a startech zase pomalu stoupne na realnou hodnotu - vim, ze to dela vice lidem co maji na Orlovi LPG.
Orlando 1.8 LTZ Smoke Grey s navi, LPG
dag.bag
Příspěvky: 37
Registrován: pon bře 05, 2012 15:58
Bydliště: Ostrava

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od dag.bag »

luke1 píše:Uz se to tu myslim parkrat resilo, ale nejsem si jist, zda nekdo zna pravou pricinu a zda s tim jde neco delat s nasledujicim ??

Sem tam se mi stane, ze mi rucicka palivomeru na nadrzi k benzinu spadne na nulu...po par dalsich jizdach a startech zase pomalu stoupne na realnou hodnotu - vim, ze to dela vice lidem co maji na Orlovi LPG.
Jak rikas,mi to dela taky,hlavne u delších tras jako třeba dovca a tak.pri pojížďkách po meste se mi to ještě nestalo.asi jak se to porat vypina a startuje tak to stiha pocitat.kdyz jsem se zajimal po koupi auta o prestavbu na lpg,doporucena firma autosalonu která to pro ne dela mi rekla,ze davaji něco co to umi oblbnout.auto si mysli,ze jede na benzin a a jakoby odpocitava vyjety benzin a když po ujeti předpokládaného poctu km zahlasi,ze je nadrz prazdna,palivomer ukaze nulu.pak mu chvili trva nez to zase dopocita.myslim,ze je to tak 20km podle dovolene ted.bude to fungovat asi jako emulator lambdy sondy at nesviti kon.motoru.nakonec jsem to delal sam a uz jsem se o to nezajimal,ale dela se to.
Škoda 120 l,34 000 km
Daewoo Matiz,76 000 km
Renault thalia LPG,103 000 km
Chevrolet Orlando 1.8 LTZ šedá gunsmokey+LPG 9/2012
Uživatelský avatar
luke1
Příspěvky: 173
Registrován: sob črc 09, 2011 23:28
Bydliště: okres FM

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od luke1 »

Aha, to docela dava smysl co pises...mne to udelalo taky asi vzdy jen u delsich tras jak si to ted zpetne vybavuju...naposledy ted pri navratu z Chorvatska.
Orlando 1.8 LTZ Smoke Grey s navi, LPG
Odpovědět

Zpět na „Orlando - Motory“