Captiva nebo Orlando 7míst

Na co vše si dát pozor při koupi nového, rady při koupi ze zahraničí a další

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Odpovědět
Pinnoccio82
Příspěvky: 2
Registrován: ned led 27, 2019 11:52

Captiva nebo Orlando 7míst

Příspěvek od Pinnoccio82 »

Ahoj,
vybíráme rodinné auto na přepravu 5osob. Máme ale dvojčata + 12letého syna. Takže 2 dětské sedačky.
Jako druhé auto máme Peugeot2008 když si tam 12letý syn sedne, je tam jak sardinka :) Chceme koupit Chevrolet, jetý cca 6let, cena do 300tis. Rozhodujeme se mezi Orlandem a Captivou. Prosím o rady, výhody nevýhody :) děkuju
Jirka
Reklama
 

hoza
Příspěvky: 733
Registrován: pon kvě 14, 2012 20:58

Re: Captiva nebo Orlando 7míst

Příspěvek od hoza »

Neznám nikoho kdo by měl oba modely tak ti nikdo moc nepomůže. Musíš dotaz podat jinak. Buď konkrétní ke každému modelu. Nejlepší bude zajet na jaře na sraz a auta si prohlédnout. Obecně obě auta nejsou moc velká pro 3 děti a bude potřeba časem vozit rakev. To že máte dvě sedačky o ničem nevypovídá to mají všichni ale záleží jaké protože mají jinou šířku třeba. Captiva má daleko lepší motory a podvozek. Orel je spíš rodinný vůz na silnice a pomalou jízdu. Mrkni třeba na fb na Chevrolet Orlando - česká republika kde je fůra přátel co ti poradí. Nebo Chevrolet Czechia club tam jsou taky majitelé Captiv.
JTR
Příspěvky: 115
Registrován: pon lis 26, 2012 15:11

Re: Captiva nebo Orlando 7míst

Příspěvek od JTR »

ideálně zvolit variantu 3 řady sedadel. Nevím zda to existuje u Orlanda. U Captivy jsem to měl. A dokonce jsem se do 3. řady vešel (187cm, 100kg) :D , ale na dlouhou cestu by to nebylo :lol:
HonzaKLE
Příspěvky: 104
Registrován: čtv říj 20, 2011 22:22

Re: Captiva nebo Orlando 7míst

Příspěvek od HonzaKLE »

Mám Captivu 2,2D AWD 7 míst od roku 2012.
Mám 3 děti, ve druhé řadě sedadel místa dost jak v příčném tak podélném směru. Ve třetí řadě je to horší ale docela použitelné zrovna pro to které zlobí :D (i tchýni s tchánem jsem tam odvezl).
Orlando jsem měl půjčené jako náhradní vozidlo ze servisu.
Pocitově je interiér méně vzdušný (menší okna a vyšší dolní hrana), šířkově je na tom Captiva lépe. Ve třetí řadě je méně místa jako v Captivě řekl bych na hranici použitelnosti.
Servisní náklady to je kapitola sama pro sebe, píšu jinde na fóru. Jenom namátkou elektronika kolem DPF, a teď naposled porouchaná rozdělovací převodovka (platí pro AWD).
U Captivy si pomůžete s díly OPEL Antara, mechanicky jsou auta totožná. Orlando (pokud vím) nemá ekvivalent u OPELu.
Osobně bych se přiklonil ke Captivě, je větší a pohodlnější. Váhal bych nad naftou a AWD, pokud nepotřebujete, hrozí nákladnými opravami.
Captivu jsem zakoupil po OII combi kde děti ve třech nechtěly jezdit vůbec, souběžně byl VW Touran to byla prostorově paráda. Teď máme ke Captivě ještě OPEL Zafira C, taky není špatná.
Chevrolet Captiva LTZ 2,2D
VW Touran 1,9 TDI
kawasaki KLE
Škoda Octavia II 4x4 1,9 TDI
Škoda Felicia kombi
Škoda 100, 110, 105

ČZ 125/476
Uživatelský avatar
dadif
Příspěvky: 319
Registrován: pát kvě 13, 2011 23:32
Bydliště: Jihlava

Re: Captiva nebo Orlando 7míst

Příspěvek od dadif »

Proč zrovna Chevrolet?
Mám svého "Orlíka" rád, ale jako jetý, bych si Chevrolet asi nekoupil - už se neprodává v Evropě, dostupnost některých dílů dost špatná, i když některý jsou shodný s Opelem.
Já osobně bych si za 300k koupil VW Caddy Life Maxi - i při sedmi zůstane slušnej kufr, všichni se vejdou a v týhle verzi to není ani taková dodávka...
Chevrolet Orlando 1.8 LT+ '11, pewter grey
dříve - Mondeo III 2.0 TDDi kombi '01, ještě dříve - Renault R21 GTS '91, ještě dříve - ...
Suzuki AN400 Burgman '99
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme Orlando“