Co místo Orlanda?

Na co vše si dát pozor při koupi nového, rady při koupi ze zahraničí a další

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Uživatelský avatar
dadif
Příspěvky: 319
Registrován: pát kvě 13, 2011 23:32
Bydliště: Jihlava

Re: Co místo Orlanda?

Příspěvek od dadif »

Joztar píše:
nahox píše:
ChevyEpica píše:Dnes sem na parkovišti okoukával nové Kia Carens, pěkný auto a bylo dokonce v automatu
alebo radsej potom pockat na toto -i
to je novy Carnival? pekne auto... som zvedavy ci to nezabiju cenou. taky C. Grand Voyager 3.6 je moj sen :D
Jo, chtěl jsem napsat něco podobnýho, myslím, že cena u Carnivalu nebude zrovna lidová, i když auto je to teda fakt celkem pěkný.
A Voyager? To jó, to bych si taky nechal líbit, u nás ve firmě s nima jezdí manažeři. Pěkný svezení - obrovskej prostor, sedačky jak křesla, super výbava...
Chevrolet Orlando 1.8 LT+ '11, pewter grey
dříve - Mondeo III 2.0 TDDi kombi '01, ještě dříve - Renault R21 GTS '91, ještě dříve - ...
Suzuki AN400 Burgman '99
Reklama
 

Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Co místo Orlanda?

Příspěvek od Petr S. »

Pokud bych vlastnil Orlando a už by nebylo k mání,šel bych do Zafiry.
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
Uživatelský avatar
TIBI77
Příspěvky: 589
Registrován: čtv čer 20, 2013 13:24
Bydliště: ZILINA

Re: Co místo Orlanda?

Příspěvek od TIBI77 »

Jo, chtěl jsem napsat něco podobnýho, myslím, že cena u Carnivalu nebude zrovna lidová, i když auto je to teda fakt celkem pěkný.
A Voyager? To jó, to bych si taky nechal líbit, u nás ve firmě s nima jezdí manažeři. Pěkný svezení - obrovskej prostor, sedačky jak křesla, super výbava...[/quote]

Po Voyagerovi som pokukoval :o)
Ale bratranec dost nadava(inac aj na mercedes).Ale uz neviem koli comu?Asi preto ze ich v robote robia(servis) :o)
Ale auto je to paradne :PP:
2.0 VCDI LT+ 2013
Uživatelský avatar
TIBI77
Příspěvky: 589
Registrován: čtv čer 20, 2013 13:24
Bydliště: ZILINA

Re: Co místo Orlanda?

Příspěvek od TIBI77 »

Petr S. píše:Pokud bych vlastnil Orlando a už by nebylo k mání,šel bych do Zafiry.
Opla ani zadarmo :!:
Uz len pre pristup servisov!Prve co sa opytaju ci je auto v zaruke!A ak je tak len natahuju!
2.0 VCDI LT+ 2013
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6630
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Re: Co místo Orlanda?

Příspěvek od milosh »

A myslis ze jinde ti daji slevu? Dnes kazdy autosalon vydelava na servisu, z prodeje aut moc nemaji, proc ma kia treba tu 7-mi letou zaruku asi ;)
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
Joztar
Příspěvky: 605
Registrován: pát srp 10, 2012 14:50
Bydliště: Kosice

Re: Co místo Orlanda?

Příspěvek od Joztar »

ano je to tak ako pise milosh ... je to smutne. keby aspon pristup bol iny, ale neviem sa zbavt pocitu ze ma vsade chcu ojebat .. za to co zaplatim ani nedostanem.

momentalne riesim ze po 4tis po serviske mam olej 2palicky nad mierkou ... pricom regeneracie su v pohode (pravidelne dokoncene). cize bud mi olej nevymenili alebo ho zle odsali kokoti ... idem sa tam hadat, ale oni mi ponuknu vymenu oleja za uzasnych 120e :D to si ho radsej kupim sam a vymenim a nech idu do certa ... ked uz za nieco platim ( a nemale peniaze ) tak to aj chem a spravene poriadne odborne ... no realita je bohuzial niekde uplne inde ... Ale to sa netyka len koncernu GM ono to je vsade. vid Tempus Bavaria dealer bavorakov kedy im bola odobrana licencia pretoze ojebovali a na autach ktore stoja ine palky... smutne ale nenazranost ludi nema hranic. To aby si clovek po servise vsetko skontroloval ci mu to aj vymenili a nie len vyfakturovali.

Uvidim ako pochodim ale ak zle tak v autorizaku som naposledy!
Chevrolet Orlando MY2012 LTZ 2.0 VCDi 120KW M6 CarbonFlash !
Obrázek
Uživatelský avatar
TIBI77
Příspěvky: 589
Registrován: čtv čer 20, 2013 13:24
Bydliště: ZILINA

Re: Co místo Orlanda?

Příspěvek od TIBI77 »

milosh píše:A myslis ze jinde ti daji slevu? Dnes kazdy autosalon vydelava na servisu, z prodeje aut moc nemaji, proc ma kia treba tu 7-mi letou zaruku asi ;)
Ja nenadavam na cenu servisu.Stou som zmiereny.Vzdy ked kupujem auto,zistujem si ceny servisu.
Ale o ten pristup pri reklamacii!Zaseklo sa blokovanie zadnych okien,a pozerali na mna ako keby som im chcel obed zjest :o)
A nehovorim o tom natahovani sa koli tomu cukaniu motora :lol:
Ma naseru a tiez sa na Opel servis vykaslem :PP:
2.0 VCDI LT+ 2013
HonzaKLE
Příspěvky: 104
Registrován: čtv říj 20, 2011 22:22

Re: Co místo Orlanda?

Příspěvek od HonzaKLE »

Mám čerstvou zkušenost s reklamacemi (EGR, rádio,..). Jestli jsem to pochopil správně, má servis problém s importérem resp. s uznáním reklamace u importéra, vše napřed konzultují. Když jsem u nich byl 4x během 14 dní, radili zakoupit vůz OPEL s odůvodněním že tyto závady se u něj nevyskytují. S díky jsem odmítl :D
Chevrolet Captiva LTZ 2,2D
VW Touran 1,9 TDI
kawasaki KLE
Škoda Octavia II 4x4 1,9 TDI
Škoda Felicia kombi
Škoda 100, 110, 105

ČZ 125/476
Uživatelský avatar
majkii
Příspěvky: 133
Registrován: ned črc 15, 2012 16:09
Bydliště: Žilina

Re: Co místo Orlanda?

Příspěvek od majkii »

milosh píše:A myslis ze jinde ti daji slevu? Dnes kazdy autosalon vydelava na servisu, z prodeje aut moc nemaji, proc ma kia treba tu 7-mi letou zaruku asi ;)
Problém Opla je vtom, že GM urobilo rozhodnutie, ktoré poškodilo nielen majiteľov chevy ale aj predajcov. Výpadky na tržbách za predaj chevy si už dnes kompenzujú na cenách servisu a dielov, moja posledná skúsenosť s "autroizovaným" je jasnýným dôkazom ich zúfalstva. To čo som zažil na servisnej prehliadke a opakovanej reklamácii bŕzd (auto mi opakovene odovzdali so zavzdušneným brzdami) je absurdné a to nehovorím o prístupe personálu. Inak potvrdením tohoto zúfalstva je, že Opel nezískal z potenciálnych klientov chevy ani 10% väčšina odchádza ku kii alebo hyundai-u alebo k prechádzajú k frantíkom.
Predajca sa mi posťažoval, že výpadok príjmov z predaja je len jeden problém, druhý je že predaj inej značky vedľa opla nie je reálny.
Takže preto tlačia na servis a v konečnom dôsledku doplatia na to aj súčasní či budúci majitelia opla, preto Opel u mňa neprichádza do úvahy
Renault Thalia 2007 1.2 16V, modrá
Orlando 1.8 104 kW LT+ Pewter grey+BT

Obrázek
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6630
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Re: Co místo Orlanda?

Příspěvek od milosh »

Uprimne, jelikoz mam znameho u nas v Oplu, tak mi rikal, ze byli radi ze uz Chevroleta nedelaj, takze ono to nebude tak horky jak pises, jelikoz zde je jeden autosalon opel co uz tyto vozy prodava 20 let a pak zacli delat chevroleta tak 6 let zpet, a pak tu je jeden puvodne Chevrolet, ktery k tomu jeste prodava Peugeoty, asi byli proziravi, protoze uz v dubnu tam nemeli skladem ani jednoho Chevyho.

Ja jsem rad, kdyz mam auto v plne vybave a to u noveho je pul mega, u jetyho stareho 4 roky s najetymi 100000km jsem na polovine ceny a jeste mi zbyde na nekolik dovolenych.

Kdyz to ctu a nejen zde na foru, mit nove a resit pak ruzne banalni zavady, ke kterym se pak servis stavi laxne, to u ojetiny "vytrpim" a vyresim si opravu jinde a za min penez.

Ale problem bude hlavne to, ze auta dnes vyrobena jsou delana aby vydrzela 100t km a pak se dej vule bozi.
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
TIBI77
Příspěvky: 589
Registrován: čtv čer 20, 2013 13:24
Bydliště: ZILINA

Re: Co místo Orlanda?

Příspěvek od TIBI77 »

Ale problem bude hlavne to, ze auta dnes vyrobena jsou delana aby vydrzela 100t km a pak se dej vule bozi.[/quote]

Sväta pravda :PP:
2.0 VCDI LT+ 2013
Uživatelský avatar
majkii
Příspěvky: 133
Registrován: ned črc 15, 2012 16:09
Bydliště: Žilina

Re: Co místo Orlanda?

Příspěvek od majkii »

TIBI77 píše:
milosh píše: Ja jsem rad, kdyz mam auto v plne vybave a to u noveho je pul mega, u jetyho stareho 4 roky s najetymi 100000km jsem na polovine ceny a jeste mi zbyde na nekolik dovolenych.

Ale problem bude hlavne to, ze auta dnes vyrobena jsou delana aby vydrzela 100t km a pak se dej vule bozi.
Sväta pravda :PP:
potom ale stráca zmysel kupovať ojazdená auta. Ja som práve preto kupoval nové a tak som išiel do nepoznaného. po Orlande sa vrátim k frantíkom alebo už spomínanej kii carens
Renault Thalia 2007 1.2 16V, modrá
Orlando 1.8 104 kW LT+ Pewter grey+BT

Obrázek
hoza
Příspěvky: 733
Registrován: pon kvě 14, 2012 20:58

Re: Co místo Orlanda?

Příspěvek od hoza »

Myslím že kupovat ojeté auto dnes je čím dál větší risk. V době kdy se auta dělají do 150t km to je problém raz dva. Ojetá auta tu mají zcela běžně přetočíno a už to nejde brát jako když kamoš koupil A8čku 2003 co měla najeto na tachometru 300 000 a ve skutečnosti to bylo 500 000... teď má 600 000 a auto jede jak víno. Kolega koupil 2letýho passata co měl 200 000 a vypadal jak novej. Apropo třeba Octavia 4x4 trpí na potkávání vaček a je jedno jestli to má 100 000 nebo 250 000 prostě občas se to stane..... Třeba k této informaci se běžný uživatel nedostane. A tam vám soukromníček v dílně moc nepomůže. Dnes jsou auta plný řídících jednotek, senzorů čidel apod vychýtávek co se kazí jak na běžícím pásu. Takže ztoho bych měl strach že dnes prostě super vybavený ojetý auto je jak časovaná bomba. Ta doba kdy si lidé koupili octavii 2005 a najeli na ni 400 000 bez závady je myslím dávno pryč. Dnes se kvalitní auta nevyplatí vyrábět. Dnes se do všeho dávají kurvítka co zajistí koncernu příjem ze servisu do budoucna.
Uživatelský avatar
inza
Příspěvky: 588
Registrován: ned úno 13, 2011 22:07
Bydliště: Brno

Re: Co místo Orlanda?

Příspěvek od inza »

No viděl bych to jako takový "teoretický" názor. Myslím, že 400tis na autě bez závady nebylo možné ani v době Octavií I TDi, mám řadu známých, co to dodnes vlastní a opravdu věk a únava materiálů dělá svoje - od různých kladek, věcí v klimatizaci, přes řízení, věci na podvozku, homokineťáky, ložiska kol apod. - prostě kazí se samozřejmě vše.

Navíc je vše o tom kterém kusu, existuje spousta statistik, které auto je méně "kazivé" a které více, řada z nich nemá pro českého řidiče žádnou rozumnou vypovídací schopnost (např. TÜV report zohledňuje závady, které najde na vozidlech při prohlídce TÜV jako špatně svítící světla apod., ale to, že mezitím 2x odešlo turbo a 1x vstřiky, bylo potřeba udělat podvozek apod. tam opravdu nenajdete)

Z pohledu spolehlivosti je asi nejlepší kupovat věci bez hromady elektronických jednotek (ale když já mám tak rád tu "výbavu"), s atmosferickým benzínem (ale nejede to), s relativně nižší cenou (bude nízká absolutní ztráta hodnoty bez ohledu na poměr k ceně).

Velké společnosti opravdu mění auta max u 150tis km, což mi přijde jako čas, dokdy se dá vydržet bez větších servisních zákroků u normálního auta a pak buď investovat pár tisíc / desítek tisíc a doufat, že nic dalšího nepřijde, nebo nové.

Z našich aut to vypadá, že Orlando s 1.8 benzínem poměrně v pohodě najede 100tis km a pak se uvidí :)
Chevrolet Orlando 1.8 AT6 MY2014 LTZ + LPG Obrázek
Honda Accord Tourer 2.4 VTEC AT 2007 140kW + LPG Obrázek
Uživatelský avatar
TIBI77
Příspěvky: 589
Registrován: čtv čer 20, 2013 13:24
Bydliště: ZILINA

Re: Co místo Orlanda?

Příspěvek od TIBI77 »

Mam Octaviu 1.9 a nabehal som na nej 400tis.Menili mi spojku(este v zaruke).Potom turbo(po zaruke za 70€)cistenie sania(+odstavenie EGR)2xnaboje kolies a este som utrhol poloos.Olej a rozvody neratam.Po 300tis som bol u znameho(bezny servis)tak sa chytil za hlavu,ze mam vsetko origo!Tak menil co bolo treba.Financne to nebolo strasne :D Na Octaviu zozeniete hocico a za dobry gros -i
Teraz na nej beha priatelka :o)
Kamarat mi povedal ze je auto preto v takom stave,lebo jazdim AT,IT,DE(vela dialnice)a kvalitne palivo(doma cerpadla menia po 100tis).
Chcel som kupit zasa Octaviu ale 2.0tdi.Ale ta cena!Pozeral som niaku rocnu s par KM a bol som na cene noveho Orlanda :o) Preto som kupil Orlando.
Majkii zmysel kupi starsieho auta tu stale je.Ale rozhoduje cena.Kupim ojazdene za dobru cenu.Ale ked kupim nove za cenu ojazdeneho,tak beriem nove :PP: V nemecku ponukali Pasaty 2002 a 1,5miliona KM za 5000€ no nekup to :o)
Inza ak pravidelne menis olej a filtre tak si myslim ze stou 1.8 spravis v pohode aj tych 400tis :!:
Ze odchadzaju veci podvozku je vecsinou problem nasich ciest.Na niektorych by sa aj tank rozsypal :o)
:PP:
2.0 VCDI LT+ 2013
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme Orlando“