Zatím nepotvrzená leč smutná zpráva

Na co vše si dát pozor při koupi nového, rady při koupi ze zahraničí a další

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Odpovědět
Uživatelský avatar
TIBI77
Příspěvky: 589
Registrován: čtv čer 20, 2013 13:24
Bydliště: ZILINA

Re: Zatím nepotvrzená leč smutná zpráva

Příspěvek od TIBI77 »

Rusia znacky a cinske auta vyhravaju v EURO NCAP.Pozrite: kategoria mensich rodinnych aut ;)
http://automoto.cas.sk/clanok/193931/eu ... ampaign=HP
2.0 VCDI LT+ 2013
Reklama
 

Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: Zatím nepotvrzená leč smutná zpráva

Příspěvek od Boeing737 »

357 píše:Další smutný konec jedné legendy, tentokrát to odnesla Lancia... :(

http://www.autorevue.cz/lancia-v-evrope ... talsky-trh
...aj Alfa nejako zredukovala modelový rad :|

http://www.alfaromeo.sk/modely/
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: Zatím nepotvrzená leč smutná zpráva

Příspěvek od Boeing737 »

TIBI77 píše:Rusia znacky a cinske auta vyhravaju v EURO NCAP.Pozrite: kategoria mensich rodinnych aut ;)
http://automoto.cas.sk/clanok/193931/eu ... ampaign=HP

Dnes na trhu už asi ani nie je auto,ktoré má menej ako 4 hviezdičky...tuším Nissan Note má 4.
Výroba si uvedomuje,že dnes sa zákazník pozerá aj na crash testy,nie len na cenu.
Dúfam,že nikto z nás nikdy nebude potrebovať ochranu 5 hviezdičiek aj v praxi :!: -i
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatím nepotvrzená leč smutná zpráva

Příspěvek od Krtek »

Tak zrovna já na bezpečnost nekoukal snad nikdy. začínal jsem na 105ce, pak přišla Felda... Kdybych měl brát bezpečnost v potaz tak nejezdim 10letym prohnilym korejcem a manželce bych nekoupil polosebevraždu Sparka. Prostě se to přehání, v Trabantovi jsme taky přežili (uznávam že zázrakem) 3-4 kotrmelce přes boudu bez zranění. Furt věřim že je to víc o jiných okolnostech než o přímý bezpečnosti auta ve kterym jedeš.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
357
Příspěvky: 598
Registrován: pát dub 19, 2013 21:37
Bydliště: Praha

Re: Zatím nepotvrzená leč smutná zpráva

Příspěvek od 357 »

Dokud jsem neměl děti, tak jsem bezpečnost auta taky nikdy neřešil, ale když jsem loni kupoval auto, tak jsem nejdřív zkouknul všecky videa z kreštestů...
Chevrolet Orlando LT+ 1.8, 5MT, My13, bílá Summit, LPG
Poky Ul
Příspěvky: 2850
Registrován: ned srp 07, 2011 21:27
Bydliště: Ustí nad Labem

Re: Zatím nepotvrzená leč smutná zpráva

Příspěvek od Poky Ul »

Tak na bezpečnost auta v dnešní době se musí koukat -i, protože dneska jezdí půlka lidí bez papíru vyfetlejch a ožralejch -P . A ty auta jsou také o něco rychlejší než byl trabi ,105,100mb a jiné výtvory východního bloku :D .
Chevrolet Orlando LT+bílá OLYMPIC
1,8 16V benzín 104kW 141k
Chevrolet Orlando Club EAGLE SQUADRON
Daewoo Matiz 38Kw 52k ZLATEJ
www.chevroletorlando.webnode.cz
Poky Ul
Příspěvky: 2850
Registrován: ned srp 07, 2011 21:27
Bydliště: Ustí nad Labem

Re: Zatím nepotvrzená leč smutná zpráva

Příspěvek od Poky Ul »

357 píše:Další smutný konec jedné legendy, tentokrát to odnesla Lancia... :(

http://www.autorevue.cz/lancia-v-evrope ... talsky-trh
Když jsem byl malej tak něco podobného mi vyselo jako plakát na zdi. Delta to byl můj sen -i
Přílohy
Veloce-Delta-01.jpg
Chevrolet Orlando LT+bílá OLYMPIC
1,8 16V benzín 104kW 141k
Chevrolet Orlando Club EAGLE SQUADRON
Daewoo Matiz 38Kw 52k ZLATEJ
www.chevroletorlando.webnode.cz
Uživatelský avatar
18lukin18
Příspěvky: 6140
Registrován: pát led 14, 2011 13:06
Bydliště: Aachen

Re: Zatím nepotvrzená leč smutná zpráva

Příspěvek od 18lukin18 »

Tohle auto jsem měl jako model autíčka -i -i
Škoda 120
Škoda Felicia LPG
Renault Thalia 1,2 16V 2009
Chevrolet Spark
Chevrolet Aveo 1,2 16V,2009 (člen AVEO FANCLUBU)
Mitsubishi Lancer X SportBack 1.8 MiVec Invite
Carthell Prg
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4356
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatím nepotvrzená leč smutná zpráva

Příspěvek od alvin »

Krtek píše:Tak zrovna já na bezpečnost nekoukal snad nikdy. začínal jsem na 105ce, pak přišla Felda... Kdybych měl brát bezpečnost v potaz tak nejezdim 10letym prohnilym korejcem a manželce bych nekoupil polosebevraždu Sparka. Prostě se to přehání, v Trabantovi jsme taky přežili (uznávam že zázrakem) 3-4 kotrmelce přes boudu bez zranění. Furt věřim že je to víc o jiných okolnostech než o přímý bezpečnosti auta ve kterym jedeš.
-i -i -i -i

Ja sa riadim heslom " Komu je súdené visieť ,ten sa neutopi" Boli prípade,že prežili čelný náraz v trabante a naopak neprežil v SAABe či offroade, zo známych osobností si spomeňme na niekdajšieho kapitána hokejovej reprezentácie, Ing. Ivana Hlinku :( :( :(
http://hokej.idnes.cz/trener-hlinka-zem ... entace_lge
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Zatím nepotvrzená leč smutná zpráva

Příspěvek od Serpico »

...to alvin vše je relativní, konkrétně řada Š 100 - 130 měla velmi dobrou deformační zónu přední část bez motoru. Srovnávejme ale srovnatelné kolik dnes váží fabka, přes 1,2 tuny a o tom to je především.

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Honza K.
Příspěvky: 178
Registrován: pon říj 29, 2012 09:52
Bydliště: Praha 7

Re: Zatím nepotvrzená leč smutná zpráva

Příspěvek od Honza K. »

Je to OT, ale ta deformační zóna ve vyšších rychlostech nebyla moc užitečná. Po jedné čelní srážce měl táta ve Š110 zapíchlé pedály do sedačky. Zpět se na místo řidiče už nedostal, když to před opravou zkoušel. Nikdo moc nepochopil, jak mohl zůstat víceméně zdráv... Táta jel 60 km/h, narazil do něj v protisměru jedoucí žigul, který jel kolem stovky.
Honza K.
_________________________
Suzuki Swift 1.2 Dualjet
Ex.: Fiat Idea 1.4 16V
Ex.: Lacetti 1.8 CDX, HB, automat
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: Zatím nepotvrzená leč smutná zpráva

Příspěvek od Boeing737 »

Áno,voľakedy sme mohli porovnávať len Škodu a Žiguli.
Dnes je doba iná /aj vtedy bola/ a záleží hlavne na spôsobe nárazu !!!
Preto sa niekto zabije pri 50km/h a niekto prežije aj pri 100km/h aj keď nie je zapnutý.
Výcvik-profi VIP šoférov limuzín učí aj o tom,že ak sa dá,tak príp.náraz treba eliminovať natočením vozidla tou silnejšou stranou-na to treba samozrejme cvik,výcvik a oklamať pud seba záchovy,čo nie je jednoduché. Predstavte/me/ si situáciu,že sa blíži náraz,ktorý smeruje do miesta spolujazdca,kde sedí naša manželka /schválne som nenapísal svokra,lebo to je iná situácia :lol: /.
Kto z nás by vedel stočiť volant tak,aby sme náraz schytali mi? Teda ak by sa to dalo....nikto,lebo náš mozog-telo je nastavené na sebaobranu.

Crash testy sú dôležité-ja kupujem auto aj podľa výsledkov ADAC testov,pneu vyberám podľa ADAC testov a hlavne detskú sedačku!
Nechápem ľudí,ktorí si kúpia auto za 50.000.-EUR,alebo kvôli kúpe jazdenky obehajú celú EU a potom pre svoje dieťa kúpia autosedačku v Lidl za 20.-EUR.
Keď som kupoval malému 9-18kg sedačku ROMER za 350.-EUR,tak si kamaráti mysleli,že žartujem.Tu nejde o peniaze,lebo ak mám na auto,tak či kupujem nové,alebo staré,tak tú zľavu vykšeftujem.
Vraždil by som,keď niekoho vidím napr.na križovatke,ako mu deti behajú po aute,alebo stoja v strede. Hlavne že má auto za 100.000.-EUR...len či mu také drahé auto ochráni pri zabrzdení,ak to dieťa stojí v strede.

AUTO
PNEUMATIKY
AUTOSEDAČKA /hlavne pripútajte dieťa/

...potom už len jazdite opatrne,predvídavo a bacha na cvokov na ceste!
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Uživatelský avatar
357
Příspěvky: 598
Registrován: pát dub 19, 2013 21:37
Bydliště: Praha

Re: Zatím nepotvrzená leč smutná zpráva

Příspěvek od 357 »

Měl jsem tisícovku, stopětku i žigula, ale to jsem byl ještě mladej a blbej, se sníženým pudem sebezáchovy... ;)

Před lety jsem viděl, jak to dopadlo, když to ňákej frajer se stodvácou čelně narval do mostního pilíře, mimo jiný mu přední haubna přepůlila gebuli...
Chevrolet Orlando LT+ 1.8, 5MT, My13, bílá Summit, LPG
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatím nepotvrzená leč smutná zpráva

Příspěvek od Krtek »

No tak zrovna na autosedačky extra nevěřim. mam jí a holka bez ní neudělá ani cestu do školky (200 m) ale kupovat dražší než cca 2 tisíce kč bych nedělal. Rozdíl je se sedačkou / bez ale mezi levnýma a drahýma to už tolik nebude. Mně vozili s vaničkou v kufru Trabanta kombika. Při tý osudný bouračce kdy jsme o něj přišli jsem už normálně seděl vzadu ale (nevim jak ho to napadlo) táta mně popad,nacpal mně mezi přední sedačky nad ruční brzdu a tam mně držel celou dobu co se to koulelo. Když si uvědomim že trabant neměl ani pásy vzadu... A z kufru nám vylít přednim (!!!) oknem kanistr plnej benzínu. Vždycky budu víc věřit na osud a náhodu než na ADAC.
Ale dneska bych taky střílel magory co nechávaj haranty pobíhat p autě. Dokonce jsem viděl borce co přivez kluka do školky na klíně (řidič)
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
357
Příspěvky: 598
Registrován: pát dub 19, 2013 21:37
Bydliště: Praha

Re: Zatím nepotvrzená leč smutná zpráva

Příspěvek od 357 »

Taky věřím na náhodu, štěstí a osud, ale šetřit kvůli tomu na bezpečnosti nehodlám! Obzvlášť, pokud se jedná o bezpečnost vlastních dětí! Rozhodně si taky nemyslím, že by nebyly rozdíly mezi dětskýma sedačkama, ale taky samozřejmě záleží, v jakým autě se použijou, protože ani ta nejlepší sedačka v nejakým křápu moc neochrání!
Já jsem pořídil Römer Safefix plus... A Trabanti patřej do muzeí a ne na silnice...
Chevrolet Orlando LT+ 1.8, 5MT, My13, bílá Summit, LPG
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme Orlando“