Zatím nepotvrzená leč smutná zpráva

Na co vše si dát pozor při koupi nového, rady při koupi ze zahraničí a další

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Odpovědět
Uživatelský avatar
surpan
Příspěvky: 214
Registrován: sob led 04, 2014 23:39
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatím nepotvrzená leč smutná zpráva

Příspěvek od surpan »

Nezbývá než doufat, že náhradní díly budou. V zákoně je, že musí dodávat náhradní díly od ukončení prodeje po dobu 10 let, nebo od ukončení výroby? Protože pokud výroby, tak poněvadž výroba nekončí, tak by to nemusel být problém ani za 10 let.
Renocar skončil s prodejem Chevroletů nědy začátkem června, když jsem objednával Traxe, pak jen rozprodávali skladové vozy.
Hlavně si myslím, že to bude dobrý kšeft dělat autorizované servisy pro Chevrolet a i druhotné díly nude někdo vyrábět, protože bude poptávka. Snad se nemýlím a nebude to tak hrozné, jak si plno lidí myslí.
Chevrolet Trax 1,6 LT, bílá, 12.2013
Nissan Micra 1,0, šedá, 3.2011
www.vykup-pc.cz http://surpan.blog.cz
Reklama
 

Uživatelský avatar
357
Příspěvky: 598
Registrován: pát dub 19, 2013 21:37
Bydliště: Praha

Re: Zatím nepotvrzená leč smutná zpráva

Příspěvek od 357 »

To je typicky česká předposranost... Ještě jsem neslyšel, že by někdo nesehnal náhradní díly na nějaký auto anebo že by někoho vyhodili ze servisu... :roll:
Chevrolet Orlando LT+ 1.8, 5MT, My13, bílá Summit, LPG
Uživatelský avatar
surpan
Příspěvky: 214
Registrován: sob led 04, 2014 23:39
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatím nepotvrzená leč smutná zpráva

Příspěvek od surpan »

357 píše:To je typicky česká předposranost... Ještě jsem neslyšel, že by někdo nesehnal náhradní díly na nějaký auto anebo že by někoho vyhodili ze servisu... :roll:
:D Taky myslím, rozhodně zajímavý popis české vlastnosti :D
Chevrolet Trax 1,6 LT, bílá, 12.2013
Nissan Micra 1,0, šedá, 3.2011
www.vykup-pc.cz http://surpan.blog.cz
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatím nepotvrzená leč smutná zpráva

Příspěvek od Krtek »

O díly bych taky strach neměl. Ale jak bude GM motivovat jiný servisy (hlavně asi Opelácký protože Cadilac pod svojí úroveň nepůjde) to jsem zvědavej. Co já vim, vládne celkem buzerace, samý školení a certifikáty který si servisy sponzorujou ze svýho aby vůbec mohli bejt "autorizovaný". Vybavení zase asi tolik extra potřebovat nebudou. Ale kdo bude vyhazovat peníze ze licence a školení na značku jejíž auta budou jezdit do servisu míň a výhledově vůbec... Já odhaduju že autorizovaný servisování Daewrooletů zanikne úplně a lidi budou jezdit do neznačkových servisů a bude. Krom záručních oprav v tom nevidim problém a možná by to mohlo vést lidi k překonání předsudků že s novym autem se musí jezdit do autorizáku, což neni pravda.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6630
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Re: Zatím nepotvrzená leč smutná zpráva

Příspěvek od milosh »

Rozhodne bych jezdil mimo autorizak, kde je servis lepsi a levnejsi, nekolik opel majstru po republice znam a jelikoz je chevy skoro to samy ta i mohu po roce 2015 doporucit kdo by mel zajem.
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: Zatím nepotvrzená leč smutná zpráva

Příspěvek od Boeing737 »

My Slováci skočíme do Ukrainy,alebo do Bieloruska a hotovo :-) :-) :-)
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Uživatelský avatar
majkii
Příspěvky: 133
Registrován: ned črc 15, 2012 16:09
Bydliště: Žilina

Re: Zatím nepotvrzená leč smutná zpráva

Příspěvek od majkii »

357 píše:To je typicky česká předposranost... Ještě jsem neslyšel, že by někdo nesehnal náhradní díly na nějaký auto anebo že by někoho vyhodili ze servisu... :roll:
netreba chodiť ďaleko, na tomto fóre https://www.chevroletclub.cz/viewtopic. ... 06&t=21572 čakal peterv pár mesiacov na zadné strmene :( ak sa nemýlim v autorizovanom servise v rámci garančky a to ani nevieme či sa ich napokon dočkal
Renault Thalia 2007 1.2 16V, modrá
Orlando 1.8 104 kW LT+ Pewter grey+BT

Obrázek
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: Zatím nepotvrzená leč smutná zpráva

Příspěvek od Boeing737 »

Mne ide len o to,že som hĺdadal pekné auto vo výbave do 9000.-eur a v Chevy som ho našiel.
Potom v tej cene a výbave nájdem len nejaké maličké autíčko,čo
teraz Aveo Sedan určite nie je!
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Predoš
Příspěvky: 103
Registrován: pon kvě 13, 2013 14:30
Bydliště: Praha

Re: Zatím nepotvrzená leč smutná zpráva

Příspěvek od Predoš »

Každopádně všichni prodejci co Chevy prodávají a prodávali a neskončí s firmou, což třeba velikáni jako Srba, Steiger atd. těžko, tak budou muset minimálně po dobu záruky muset ze zákona stejně servisovat, takže minimálně na pět let je vystaráno, já osobně ani déle s autem nepočítal, ale faktem je, že mě Orlano dostalo, je to neskutečně praktický a nádherný auto. No nic, ale třeba u Opla třeba pro mě není náhrada, tak uvidíme co se za pá let kde objeví, asi ten Cadillac, ten vypadá gut -i . Taky obdivuju jak třeba 357 vybíral mezi Orlem a Lodgy. vždyť to jsou tak rozdílná auta, jak kvalitou tak designem, osobně když vidím Lodgy tak se mi chce zvracet :mrgreen: , taky mě udivuje, že se často mluví o Orlandu jako o levném autě, co je sakra levného na půl míči ???
nyní: Honda CBR 600F 2012 - Akrapovič a CHEVROLET ORLANDO LTZ 2.0 VCDi 120kW/163k MT6 Start/Stop - bílá
dříve: Škoda 1000 Mb, Škoda 100, Škoda 105 M, Oltcit, Renault Twingo, Peugeot 307 Hdi, Suzuki Bandit 600N, Honda VTR 1000F
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: Zatím nepotvrzená leč smutná zpráva

Příspěvek od Boeing737 »

Keď porovnáš konkurenciu,čo sa týka veľkosti auta,výbavy,tak zistíš že je to lacné auto.
Nie ako samo o sebe,ale oproti podobnému autu.
Nemusí to byť rovnaká trieda-ide o veĺkosť a výbavu a ok,aj desing + bezpečnosť.
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Uživatelský avatar
357
Příspěvky: 598
Registrován: pát dub 19, 2013 21:37
Bydliště: Praha

Re: Zatím nepotvrzená leč smutná zpráva

Příspěvek od 357 »

Já bych za Orla půl mega nedal, to už bych si raději koupil Freemonta! Mně bere spíš praktičnost než estetika a taky poměr cena/výkon, a v tom je Orel nedostižnej. Lodgy i Orel jsou skoro stejný krabice, ale když porovnám vnitřek, výbavu a jízdní vlastnosti, tak je Orel o celej level vejš...
Chevrolet Orlando LT+ 1.8, 5MT, My13, bílá Summit, LPG
Uživatelský avatar
peterv
Příspěvky: 220
Registrován: sob črc 02, 2011 13:33
Bydliště: Michalovce

Re: Zatím nepotvrzená leč smutná zpráva

Příspěvek od peterv »

majkii píše:
357 píše:To je typicky česká předposranost... Ještě jsem neslyšel, že by někdo nesehnal náhradní díly na nějaký auto anebo že by někoho vyhodili ze servisu... :roll:
netreba chodiť ďaleko, na tomto fóre https://www.chevroletclub.cz/viewtopic. ... 06&t=21572 čakal peterv pár mesiacov na zadné strmene :( ak sa nemýlim v autorizovanom servise v rámci garančky a to ani nevieme či sa ich napokon dočkal

... nie nedočkal som sa ich. Našťastie mi brzdy prestali pískať ...
Škoda 130 Rapid
Škoda Fabia Combi 1.4 16V
Škoda Fabia Combi II 1.6 16V
Chevrolet Orlando 1.8 LT+ biela
Obrázek
Uživatelský avatar
357
Příspěvky: 598
Registrován: pát dub 19, 2013 21:37
Bydliště: Praha

Re: Zatím nepotvrzená leč smutná zpráva

Příspěvek od 357 »

...třeba to byl záměr... Kdyby to bylo za keš a ne na záruku, tak by se možná přetrhli...
Chevrolet Orlando LT+ 1.8, 5MT, My13, bílá Summit, LPG
Predoš
Příspěvky: 103
Registrován: pon kvě 13, 2013 14:30
Bydliště: Praha

Re: Zatím nepotvrzená leč smutná zpráva

Příspěvek od Predoš »

357 píše:Já bych za Orla půl mega nedal, to už bych si raději koupil Freemonta! Mně bere spíš praktičnost než estetika a taky poměr cena/výkon, a v tom je Orel nedostižnej. Lodgy i Orel jsou skoro stejný krabice, ale když porovnám vnitřek, výbavu a jízdní vlastnosti, tak je Orel o celej level vejš...
tak on při fleetu vyšel Orel na trošku méně a Freemont by v této výbavě už byl přes 600t, taky jsem po něm pokukoval, ale všichni kolem mě co měly Fiaty byly vždy na prášky a já si hlavně tak nějak řekl, že auta max do 500t pak, i tak jsou to neskutečně vyhozené prachy.
nyní: Honda CBR 600F 2012 - Akrapovič a CHEVROLET ORLANDO LTZ 2.0 VCDi 120kW/163k MT6 Start/Stop - bílá
dříve: Škoda 1000 Mb, Škoda 100, Škoda 105 M, Oltcit, Renault Twingo, Peugeot 307 Hdi, Suzuki Bandit 600N, Honda VTR 1000F
Uživatelský avatar
357
Příspěvky: 598
Registrován: pát dub 19, 2013 21:37
Bydliště: Praha

Re: Zatím nepotvrzená leč smutná zpráva

Příspěvek od 357 »

Další smutný konec jedné legendy, tentokrát to odnesla Lancia... :(

http://www.autorevue.cz/lancia-v-evrope ... talsky-trh
Chevrolet Orlando LT+ 1.8, 5MT, My13, bílá Summit, LPG
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme Orlando“