Chevrolet Orlando vs. Opel Zafira B

Na co vše si dát pozor při koupi nového, rady při koupi ze zahraničí a další

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Jakou značku byste si vybrali:

Chevrolet Orlando
24
92%
Opel Zafira
2
8%
 
Celkem hlasů: 26

Uživatelský avatar
orlica
Příspěvky: 67
Registrován: stř srp 22, 2012 11:55
Bydliště: Bratislava

Re: Chevrolet Orlando vs. Opel Zafira B

Příspěvek od orlica »

Ahoj... myslím, že táto anketa patrí na nejaké nezaujaté fórum, lebo keby si ju dal na fórum Oplu, určite by vyhrala tá druhá voľba ako tu.. :) ale písalo sa o vysokej spotrebe na Orlande v benzínovej verzii. My teda máme benzín, jazdíme na 99% po meste a spotreba je 8,5 (aspoň tak ukazuje palubný počítač, ale zatiaľ čo som ho kontrolovala výpočtom, tak to sedí). Myslím že to je super spotreba, keď si porovnám, že predtým som mala maličké Twingo II a žralo mi 6,9-7,2. S kufrom ti už neporadím, lebo neviem ako vyzerá kufor zafiry, ale ak sa dizajnovo páči viac Orlando, myslím, že nie je nad čím váhať. My sme sa rozhodovali či Orlando alebo Captivu (ja som chcela Captivu, manžel Orlando) ale interiér Captivy mi prišiel ako zo starej fábie, proste škaredý, tak som rýchlo dala na vzhľad a priklonila sa k Orlandu. A môžem povedať, že nelutujem. Aj keď tretia rada sedadiel bola využitá len raz :-) Tak držím palce pri výbere.
Chevrolet Orlando 1,8 LTZ
Reklama
 

Poky Ul
Příspěvky: 2850
Registrován: ned srp 07, 2011 21:27
Bydliště: Ustí nad Labem

Re: Chevrolet Orlando vs. Opel Zafira B

Příspěvek od Poky Ul »

milosh píše:Ale to vychazi skoro jak u nas novy :roll:
No právě tak si kup nové a máš to -i :Dhttp://www.sauto.cz/osobni/detail/chevrolet/or ... oFrom=list bez fleetu -i
Chevrolet Orlando LT+bílá OLYMPIC
1,8 16V benzín 104kW 141k
Chevrolet Orlando Club EAGLE SQUADRON
Daewoo Matiz 38Kw 52k ZLATEJ
www.chevroletorlando.webnode.cz
Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: Chevrolet Orlando vs. Opel Zafira B

Příspěvek od smire666 »

Miloš, bral by som Orlíka ;) Poviem ti, sedel som aj v novej Zafire vzadu a fakt, pokiaľ tam neplánuješ voziť iba deti, nebolo by to ktovie-čo... nechcem brať sopľu zákazníka, ale ani samotný interiér Grand Tourer-u ma akosi neoslovil.... :PP:
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
Uživatelský avatar
Petr.L
Příspěvky: 52
Registrován: úte srp 07, 2012 11:45
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Chevrolet Orlando vs. Opel Zafira B

Příspěvek od Petr.L »

Ahoj Miloshi, pokusím se ti přispět svoji troškou do mlýna. Mám Orlando 14 dní a 1500km :-) Orlando je lépe uvažovat jako pětimístný vůz se solidním kufrem, nebo jako sedmimístný bez kufru. Mám dvě děti ( 3 a 0,5 let ), takže autosedačky a kočárek jsou každodenně nakládány a vykládány. Takže když to shrnu, tak za tu dobu co auto mám bych vypíchnul tyto plusy a mínusy :

Plusy :

Na zadních sedačkách mohou opravdu pohodlně cestovat děti nebo menší dospělí. Velmi snadná manupulace s třetí řadou..

Velmi slušný standardní audiosystém ( USB-MP3-BASSY :-) )
Jízdní komfort a ticho v autě.

Světla nesvítí vůbec špatně, naopak lépe něž jsem čekal (dal jsem žárovky Osram NightBreaker )
Komfortní pocit na palubě ( modré podsvícení přístrojů ), cítím se v autě jako kdybych jel Tuaregu :-D

Uvítací osvětlení po odemčení, automatické stěrače co opravdu stírají tak jak je zapotřebí ( opačná zkušenost s toyotou Rav)

Automatická klima co mi nefučí do obličeje když potřebuji rychle chladit, tlačítko pro rychlé odmlžení předního skla ( toto se opravdu hodí a tlačítko používám často )

Příjemný motor 1.8 benzín, i nezajetý má dostatek sil a dobrou pružnost.
Motor má takovej sportovně hrubej zvuk ( ale zajíždím, tak ho ještě šetřím )
Posilovač řízení s účinkem, který potěší každou ženu :-)
Spotřeba nezajetého motoru 6,8 pohodovka na okreskách, 8,2 dálnice 120-130km/h a 7,5 rychlé okreskové tempo. Až se zajede tak půjde ještě dolů...

a také se nemusím bát, že mi ho ukradnou, jako o dvě ulice dál nového tourana :-(


Obecně beru Orlando jako nové auto s osvědčenou a relativně jednoduchou technikou (motor bez turba, nápravy, technické řešení detailů.. ) Proto jsem ho chtěl...



Mínusy :

jednoznačně hlučnost motoru při vyšších rychlostech, nejen, že chybí 6. stupeň, ale i odhlučnění motoru není valné. Možná až si motor sedne, tak se zvuk umírní, ale zrovna pásmo 120 - 130 je takové pronikavé, že je lepší jet 140 a více..pak už ho přehluší hluk od větru..

když upevním do střední řady autosedačky do krajních pozic s isofixem, doprostřed si nikdo nesedne, dám tam maximálně tašku. Není to vinou špatné konstrukce, ale velikostí, je to prostě kompaktní MPV.

Když posadím kluka do autosedačky ve třetí řadě, nemohu polohovat sedadlo před ním, musí zůstat ve svislé poloze, jinak mu mačkám tlapky..opět vina autosedačky, ale upozorňuji na to, na co se třeba zaměřit. Kluk totož jezdí rád vzadu na samotce u " malinkých okýnek"

loketní opěrka je zde k ničemu, ale to víme, štelování sklonu opěradla pákou...ok má to tak i třeba Honda, ale narvat ruku mezi sloupek a opěradlo..s hodinkama na ruce je to o jejich sklo..raději nepůjčuji ženě auto, abych nemusel štelovat.

při použití ostřikovačů se hodně špiní boční okna, v takovém rozsahu jsem to ještě nezažil...za jednu cestu z Chomutova do Liberce, když jsem jel kolem řeky a vyrojili se komáři, jsem měl celé boční okno čmouhaté od vody z ostřikovačů...chyba konstrukce žlábku

originální příčníky chevrolet od 110km/h výrazně sviští


Vysypal jsem sem tok svých myšlenek, takže to není moc sestylizované, každopádně to jsou věci, na které jsem přišel. Nemožnost hýbat prostřední řadou mě netrápí, stejně jako levnější detaily ( plast kolem spínačky ) Celkově si myslím, že je Orlando velmi dobré auto a těch pár much mu neuškodí. Raději bych volil obecně nové auto, než ojeté. Také bych raději volil klasickou a běžnou techniku ( např.: motor bez turba, diesel bez comonrailu co mám ve volvu apod .. ), což zase Orlando splňuje. Pro čtyřčlenou rodinu je ideální, pokud jedeme jenom do tesca na nákup, můžeme přibrat další dva lidi...ale nesmíme moc nakupovat :-) Výhodou je, že mohu vyklopit jen jednu sedačku a na druhé sklopené mohu nechat kočárek..

Petr
Chevrolet Orlando 1.8 104kW LTZ MY2012 Olympic White
Volvo V70 2.5 TDi AT 103kW
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6630
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Re: Chevrolet Orlando vs. Opel Zafira B

Příspěvek od milosh »

Pekny popis diky -i
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
lubof
Příspěvky: 29
Registrován: pát črc 01, 2011 21:18

Re: Chevrolet Orlando vs. Opel Zafira B

Příspěvek od lubof »

Zhodou okolnosti som mal moznost dost najazdit na Zafire v UK (zial nie za volantom, ale napriek tomu na lavom prednom sedadle :lol: )
Takze moje porovnanie je asi taketo... Zafira by pri rovnakej motorizacii (1,8) mala asi nizsiu spotrebu - je lahsia a ma lepsiu aerodynamiku. Miesto v kufri pri "vytiahnutych" sedadlach v tretom rade je v obidvoch pripadoch nepouzitelne (tych par "papierovych" litrov v prospech zafiry v reali nic neznamena), iba ak na nejaku igelitku. Zafira ma posuvnu zadnu lavicu (druhy rad), Orol nie. 6 a 7-me miesto je v Orlovi pouzitelne, v Zafire je to na srandu (iba pre deti). So sedackami v tretej rade sa v Orlovi lahsie manipuluje ako v Zafire - netreba (ani sa neda) posuvat druhu radu sedadiel. Ergonomia ovladania je "nebe a dudy" v prospech Orla. Dotykova logika smeroviek a hlavne stieracov v Zafire je dost vopruz... Vnutornu sirku ma zafira o par centikov vacsiu, ale nie je to velmi citelne. V zafire je trochu lepsi vyhlad z auta.
Specialnou kapitolou su svetla, zafira skratka svieti citelne lepsie, lebo ma oddelene stretavacie (H7) a dialkove svetla, Orlando ma archaicke H4. Ale skus vymenit ziarovku v Zafire, to je na maslu, robi sa to zvonku cez blatnik predneho kolesa, takze rukavice, podlozka na zem a asi aj skrutkovac. V Orlovi mas pod prednou kapotou kralovsky priestor, ziarovky mozes vymienat aj v saku a bielej koseli, ani sa nemusis prilis zohybat.
Mne osobne sa viac paci interier v Orlovi, zafira mi pripada taka "sekerou tesana", ale zase zafira posobi "vzdusnejsim" dojmom.
Uz ma nic dalsie nenapada, keby som si este na nieco spomenul, tak napisem.
Orlando 1.8 LT+, strieborna ICE
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6630
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Re: Chevrolet Orlando vs. Opel Zafira B

Příspěvek od milosh »

Ok, dobre napsane, ale je videt ze treba na opel foru jsou lidi objektivni a i pro to orlando hlasovali, tady mi prijde ze kdyz uz jsem dal 4 kila za auto tak prece nepochvalim jinou znacku i kdyby byla lepsi a prostoru vevnitr mela vic, osobne si myslim ze ty zadni sedacky 6-7 nejsou ani v jednom aute pouzitelny pro dospelyho cloveka ;)
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
Petr.L
Příspěvky: 52
Registrován: úte srp 07, 2012 11:45
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Chevrolet Orlando vs. Opel Zafira B

Příspěvek od Petr.L »

Miloshi, kdyby jsi měl cestu do Liberce, nechám tě tu třetí řadu klidně vyzkoušet ;) Já se tam teda taky nevejdu, ale moje žena ano. Obecně menší lidé si na nějaké nepohodlí nestěžovali.

A ještě k těm světlům. Dal jsem lepší žárovky a je to rozdíl. Na kombinaci parabol to asi nemá. Ale zase jak u kterého auta. Obecně, pokud nemá světlo systém s čočkou, tak je důležitá odrazná velikost reflektoru, čili že čím větší je světelně činná plocha, tím by mělo být dosaženo lepší optimalizace světelných paprsků. V tom případě platí, že čím větší světlo je, tím lépe. Přijde mi, že na tlumená světla svítí Orlando lépe, než s-max (r.v. 2009 -halogenová světla). Na dálkové už ne, protože má s-max další dvě paraboly pro dálková světla.
Chevrolet Orlando 1.8 104kW LTZ MY2012 Olympic White
Volvo V70 2.5 TDi AT 103kW
Poky Ul
Příspěvky: 2850
Registrován: ned srp 07, 2011 21:27
Bydliště: Ustí nad Labem

Re: Chevrolet Orlando vs. Opel Zafira B

Příspěvek od Poky Ul »

On si tu třetí řadu vyzkouší v neděli v Litoměřicích na srazu :PP: -i :mrgreen:
Chevrolet Orlando LT+bílá OLYMPIC
1,8 16V benzín 104kW 141k
Chevrolet Orlando Club EAGLE SQUADRON
Daewoo Matiz 38Kw 52k ZLATEJ
www.chevroletorlando.webnode.cz
lubof
Příspěvky: 29
Registrován: pát črc 01, 2011 21:18

Re: Chevrolet Orlando vs. Opel Zafira B

Příspěvek od lubof »

milosh píše:Ok, dobre napsane, ale je videt ze treba na opel foru jsou lidi objektivni a i pro to orlando hlasovali, tady mi prijde ze kdyz uz jsem dal 4 kila za auto tak prece nepochvalim jinou znacku i kdyby byla lepsi a prostoru vevnitr mela vic, osobne si myslim ze ty zadni sedacky 6-7 nejsou ani v jednom aute pouzitelny pro dospelyho cloveka ;)
No, meriam 180cm ale som dost chudy. Mal som moznost ist tam vzadu cca 200km v Zafire a subjektivne tam bolo menej miesta ako v Orlande. V Orlande je to sice pohodlnejsie, ale je pravda, ze ked sa poriadne vystriem, tak sa dotykam hlavou stropu. Inak tiez som pred dvoma rokmi riesil toto dilema. Mal som vybranu Zafiru 1,8 benzin. Predajca ma upozornil na Orlando, ktore bolo o 2k EUR lacnejsie a s lepsou vybavou, tak nebolo co riesit... Jazdenku som nechcel. Ale je pravda, ze keby bola cena a vybava rovnaka, tak by som bez vahania bral Zafiru. Orlanda som sa trochu bal, kvoli tomu, ze je to novinka a Korea... ale nelutujem. No a k tej objektivite, pokial nenajdes niekoho, kto vlastni obidve auta, tak to nikdy nebude objektivne. Bud je na svoje nasr... a potom je kazde ine lepsie (to moze byt pripad vlastnikov ojazdenych Zafir), alebo naopak ma nove auto (Orlando) a pokial ho vyslovene v niecom nesklamalo, tak plati "kazdy kohut svoje perie chvali" (moj pripad), to je psychologia, s tym nic nenarobis... ;-) Objektivny moze byt tiez niekto, kto vyskusal obe, ale ani jedno z nich nevlastni...
Orlando 1.8 LT+, strieborna ICE
Uživatelský avatar
Joztar
Příspěvky: 605
Registrován: pát srp 10, 2012 14:50
Bydliště: Kosice

Re: Chevrolet Orlando vs. Opel Zafira B

Příspěvek od Joztar »

zahlasoval som za orlando ... samozrejme...

ale tuto dilemu som tak isto riesil ked som isiel kupovat auto ... moj zamestnavatel kedze dodava pre GM plechy na auta tak som mal slusnu zlavu aj na chevrolet aj na opel ... cena orlanda a starsej zafiry bola porovnatelna ... no nakoniec som aj tak zobral orlando ... ma krajsi interier aj exterier, zevraj lepsi / modernejsi podvozok (zasa nevyznam sa tak do aut tak to neviem posudit ale toto mi bolo povedane) vykonnejsi motor (kupoval som dizla a zafira iba 1,7 - mi prislo trochu malo na take velke auto - samozrejme jazdit sa s tym da ale 125ps (ta nejak mala ta zafira uz si nepamatam presne) a 163 ps je trochu rozdiel), v predajni opel/chevrolet stali skoro vedla seba a ... to bolo hned rozhodnute :D aj z mojej strany a manzelke sa orlando tiez viacej pacilo, 3 radu sedaciek vobec neriesim zatial ju mam v podlahe no casom ju asi vyhodim uplne nech je vatsi kufor a nas pes nech sa tam neciti tak "stiesnene" :mrgreen:
Chevrolet Orlando MY2012 LTZ 2.0 VCDi 120KW M6 CarbonFlash !
Obrázek
Uživatelský avatar
Budvyk.cz
Příspěvky: 610
Registrován: stř led 11, 2012 20:17
Bydliště: Lovosice
Kontaktovat uživatele:

Re: Chevrolet Orlando vs. Opel Zafira B

Příspěvek od Budvyk.cz »

milosh píše:Diky za dobry nazor, koukam na to taky z toho pohledu ze je orlik novejsi bezpecnejsi atd, ale zase je to porad o 200t vic nez jeta zafira a nove auto jsou a vzdy budou vyhozene penize ;) Ale pristi rok treba lehce jety orlik rekneme s 20t najetymi by nebyl spatny ;)
Zdarec jednoho maj v ústí v aaabazaru. Známeho je to ten bílý s černou střechou a elektronami a má najeto 21000 ;)
Budvyk.cz

Škoda 125 GLS
Favorit 136 LS
Hyundai Lantra combi 1,6 16V
Peugeot 307SW 2Hdi
Hyundai i30CW 1,6 16V (nyní)
Chevrolet Orlando 1,8LTZ (nyní)
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6630
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Re: Chevrolet Orlando vs. Opel Zafira B

Příspěvek od milosh »

Vazeni me by ale bylo lito dat 400t za auto, takze asi tak. Precejen mam v zivote jine priority nez mit pred barakem new car a bydlet v panelaku, to mi moc k sobe nejde.

Jen pro priklad pro lidi co se boji ojetych aut:

Mam jiz tretim rokem astru h combi 1.8 automat, kupovana v Nemecku s 81t jako ctyrlete auto (r2005) nyni mam najeto 131t a krome pravidelneho servisu, nakupu pneu a dodelani origo navi jsem do auta nedal ani korunu.
Celkem me pri nakupu auta vcetne navi vysla na cca 240t kc, dovolim si rict ze treba za 2 roky ji mohu prodat a za stejnou cenu koupit novejsi model oplika a nebudu nucen mit nove auto, za ktere jsem dal 400t a vice, vic nez 10 let protoze jeho prodej by se mi nevyplatil.

Ted dost ctu recenze jak orlanda tak zafiry a u chevroleta pisou ze bude vice ztracet na cene, coz je bohuzel pravda i kdyz se mi i orlik libi.
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
slunce
Příspěvky: 108
Registrován: pát zář 23, 2011 13:11
Bydliště: Praha

Re: Chevrolet Orlando vs. Opel Zafira B

Příspěvek od slunce »

milosh píše:Vazeni me by ale bylo lito dat 400t za auto, takze asi tak. Precejen mam v zivote jine priority nez mit pred barakem new car a bydlet v panelaku, to mi moc k sobe nejde.

Jen pro priklad pro lidi co se boji ojetych aut:

Mam jiz tretim rokem astru h combi 1.8 automat, kupovana v Nemecku s 81t jako ctyrlete auto (r2005) nyni mam najeto 131t a krome pravidelneho servisu, nakupu pneu a dodelani origo navi jsem do auta nedal ani korunu.
Celkem me pri nakupu auta vcetne navi vysla na cca 240t kc, dovolim si rict ze treba za 2 roky ji mohu prodat a za stejnou cenu koupit novejsi model oplika a nebudu nucen mit nove auto, za ktere jsem dal 400t a vice, vic nez 10 let protoze jeho prodej by se mi nevyplatil.

Ted dost ctu recenze jak orlanda tak zafiry a u chevroleta pisou ze bude vice ztracet na cene, coz je bohuzel pravda i kdyz se mi i orlik libi.

Opravdu jsi si jistý že Opel Astra za dva roky prodáš za 240t??????
Tak u toho bych rád byl. Možná by sis měl projít nabídky nějakých autobazarů a to i z D.
Naposledy upravil(a) slunce dne čtv zář 20, 2012 08:36, celkem upraveno 1 x.
Chevrolet Orlando 1.8 LTZ + 18" bílá
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6630
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Re: Chevrolet Orlando vs. Opel Zafira B

Příspěvek od milosh »

Myslel jsem ze novy model astra j koupim za tu cenu za kterou jsem kupoval svy pred 3 rokama.
Samozrejme dnes ma moje hodnotu cca 150t.
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme Orlando“