Chevrolet Orlando

Na co vše si dát pozor při koupi nového, rady při koupi ze zahraničí a další

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Odpovědět
Uživatelský avatar
357
Příspěvky: 598
Registrován: pát dub 19, 2013 21:37
Bydliště: Praha

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od 357 »

Někde jsem tu čet, že se údajně pro My14 jako novinka připravuje 1.4T AT. To by se pak klidně mohlo stát, že by jím úplně nahradili motor 1.8... Výkon je stejnej, spotřebu a emise má nižší... Navíc by pak v těch prospektech a reklamách mohli psát, že všechny auta maj moderní motory se šestikvalty, nabízené jako MT i AT a vybavené skvělým systémem Start/Stop...
Chevrolet Orlando LT+ 1.8, 5MT, My13, bílá Summit, LPG
Reklama
 

Uživatelský avatar
lord_maxx
Příspěvky: 161
Registrován: pon bře 05, 2012 15:25
Bydliště: Praha

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od lord_maxx »

Bylo tu zmineno, ze pri vyberu auta jste si mohli vybirat z cenove podobnych nabidek typove podobnych vozu(Citroen C4 Picasso, Peugeot 5008, Opel Zafira starsi generace, VW Touran, Renault Scenic Grandtour a par dalsich).

Za sebe musim rici, ze za cenu, za kterou jsme poridili Orlando LTZ 1,8 MY2012, jsme se u vsech ostatnich skoro nedostali ani na cenu jiz od ..., patricne snizenou vyjednavanim ... A to byly v podstate holatka, s minimem vybavy (manualni klima a dalkove otevirani dveri).

A protoze jsem nechtel investovat nezbytne vic nez bylo potreba, padla volba na Orlando. Kdybych mel limit nastaven o nejakych 50 000, ale spis 100 000 kc vys, mohl vyber dopadnout uplne jinak.

Proto mnohdy nema smysl spekulovat nad tim, zda bylo lepsi koupit turbo benzin nebo primo naftu, protoze to pak by vysledna cena byla vyssi a s tim by automaticky prislo porovnavani jine skladby konkurencnich nabidek.

Sam vim, ze nenajezdim s tim autem vic jak 100 000 - 150 000 km, k cemuz mi bohate staci 1,8 benzin bez sestky.

P.s. uz jsem to zminoval, ale sam si moc pochvaluju, jak jsou jednotlive rychlostni stupne naskladane, protoze jizda po meste je s tak velkym a tezkym autem pohoda i s manualnim razenim. Jen to holt zere ... :-(
Chevrolet Orlando 1.8 LTZ černá Carbon Flash
+ original hliníkové prahy
+ folie
+ aktuálně 17" originály, 16" zimní pneu na plechách čerpají síly ve sklepě
+ držák rezervy
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6630
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od milosh »

Pokud spotreba je jediny "problem" co auto ma mit za tech 100 a vice tisic km pak toto rad akceptuji. -i Clovek v zivote utrati vic penez za kraviny nez za tech par litru navic do auta ;)
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Poky Ul
Příspěvky: 2850
Registrován: ned srp 07, 2011 21:27
Bydliště: Ustí nad Labem

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od Poky Ul »

A kdy Miloši posílíš naše řady :?: :PP:
Chevrolet Orlando LT+bílá OLYMPIC
1,8 16V benzín 104kW 141k
Chevrolet Orlando Club EAGLE SQUADRON
Daewoo Matiz 38Kw 52k ZLATEJ
www.chevroletorlando.webnode.cz
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6630
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od milosh »

Ted jsem jezdil po Sumave 4 dny a porad auto i po 140t km jezdi v pohode a 2 dospely a 2 deti se tam vejdem, takze neni duvod prejit od Oplika v Chevikovi :D

A stale nejsem rozhodnut zda nepriplatit a nevzit novou zafiru, tam je design i kvalita jinde (ale i cena).
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
Joztar
Příspěvky: 605
Registrován: pát srp 10, 2012 14:50
Bydliště: Kosice

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od Joztar »

nova zafira je super ale vo vybave tak 25-30t e :lol: to uz je ina kategoria
Chevrolet Orlando MY2012 LTZ 2.0 VCDi 120KW M6 CarbonFlash !
Obrázek
Uživatelský avatar
hladolef
Příspěvky: 822
Registrován: sob dub 01, 2006 09:26
Bydliště: Baka

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od hladolef »

Tak jedine tady-http://www.meinauto.de/opel/neuwagen/138-zafira/
Tady jsem kupoval-Malibu.Dostal jsem 25% slevu,u oplu to dela az 35%.
A zaden strach, ze ho koupis prvnim kliknutim,anebo se k necemu zavazujes.
Chevrolet Malibu LTZ 2.4 AT..06.2013 EX - Chevrolet Evanda CDX Sport03.2006
Uživatelský avatar
357
Příspěvky: 598
Registrován: pát dub 19, 2013 21:37
Bydliště: Praha

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od 357 »

Jak to tu čtu, tak mi připadá, že každej shání nějakej "lepší kočár" a postupně slevuje ze svejch nároků a bere za vděk levným Orlandem...
Já jsem asi opačnej případ, já chtěl původně laciný auto a skončil jsem u drahýho Orla... Když se všude inzerujou auta za 99.000 (Thalia), tak jsem se vypravil do salůnů na výzvědy, ale všude mi nabízeli slevy jen při tom jejich financování s RPSN 89%. Protože mám dvojčata, tak jsem si vzal sebou kočárek, abych mohl otestovat úložnej prostor. Začal jsem v Dacii, kde se mi fakt líbila Lodgy, ale jen do tý doby, než mi vyšla cena přes 300 litrů!! Slevy prej nedávaj, prej maj mizerný marže... Kecy... Tak jsem si řek, že za ty prachy už můžu mít pomalu SUV, tak jsem koukal na Sportage a ix35, ale ty kufry stojí za prd. Tak nějaký užitkáček?? Kangoo, Berlingo, Partner i Doblo nevypadaj špatně, ale když se tím svezete, tak zjistíte, že je to dobrý akorát tak na převoz nářadí a materiálu, ale ne pro lidi!! Tak že by kombík?? Ceed i i30 maj taky nic moc kufr. Že by Cruze? Zahlíd jsem někde zajímavou akci.. Taky nic moc. A v tom najednou... Orel!! To bude asi raketa, takovej kočár, i v základu. Dýler povídal že to prej stojí stejně. A tak bylo rozhodnuto. Jezdí jak sporťák, kufr jak prase a oproti pitomý Lodgy jsem si musel připlatit jen pade, ale za to dostal navíc i nějakou výbavu, takže u mně dobrý!!
Chevrolet Orlando LT+ 1.8, 5MT, My13, bílá Summit, LPG
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6630
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od milosh »

Tak ono je nejlepsi volba koupit mirne zajety auto ve vybave do 50t km, z novyho je sleva dost ale porad to je "jak novy".
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
357
Příspěvky: 598
Registrován: pát dub 19, 2013 21:37
Bydliště: Praha

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od 357 »

No to je sice pravda, ale s mým štěstím by to byla nějaká zakamuflovaná bouračka, a to vzhledem k tomu, že jsem nové auto kupoval hlavně kvůli bezpečnosti svých dětí, riskovat nehodlám!! Před dvěmi lety kamarád havaroval se zánovním S-Maxem (prej asi tři roky starým, najeto asi 40 tisíc) a místo airbagů tam byly jen záslepky, takže skončil nepěkně domlácenej v nemocnici! Naštěstí jel zrovna sám...
Šetřit se vyplatí, ale jen na těch správných místech...
Chevrolet Orlando LT+ 1.8, 5MT, My13, bílá Summit, LPG
Predoš
Příspěvky: 103
Registrován: pon kvě 13, 2013 14:30
Bydliště: Praha

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od Predoš »

milosh píše:Ted jsem jezdil po Sumave 4 dny a porad auto i po 140t km jezdi v pohode a 2 dospely a 2 deti se tam vejdem, takze neni duvod prejit od Oplika v Chevikovi :D

A stale nejsem rozhodnut zda nepriplatit a nevzit novou zafiru, tam je design i kvalita jinde (ale i cena).
nevím jestli myslíš kvalitu Chevy vůči Oplu, ale v rodině máme obchoďáka z Auto staiger a kde mají obě značky a nijak zvlášť se nepřiklání k tomu, že by byl Opel kvalitnější, ba naopak. Všeobecně jsou nyní německé značky kvalitou velmi dole.
Bratr má cca 10 Oplů ve firmě a kdyby neměl tak výhodné nákupy tak prý již nikdy více. Sám bude prodávat Vectru a pokud srovnám třeba to, že jeho Vectra stála okolo 800tis a po šesti letech prodejné za 140tis a já prodal 307 která stála 530tis za 90tis, tak to také o něčem vypovídá. Hodně záleží na daném kusu a způsobu používání. Každopádně Orlando si musí člověk zamilovat asi hlavně kvůli designu a ten není jen tak okoukatelný -i :D
nyní: Honda CBR 600F 2012 - Akrapovič a CHEVROLET ORLANDO LTZ 2.0 VCDi 120kW/163k MT6 Start/Stop - bílá
dříve: Škoda 1000 Mb, Škoda 100, Škoda 105 M, Oltcit, Renault Twingo, Peugeot 307 Hdi, Suzuki Bandit 600N, Honda VTR 1000F
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6630
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od milosh »

No, predek orlanda neni buhvijak krasny kus auta, bok a zadek ok :)
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
lord_maxx
Příspěvky: 161
Registrován: pon bře 05, 2012 15:25
Bydliště: Praha

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od lord_maxx »

Mas naprostou pravdu.

Ja uz jsem to tu psal driv, tak jen zrekapituluju: k Orlandu jsme se dostali kvuli tomu, ze jsme chteli vyssi posez. Ja osobne bych si vystacil i s kombikem nizsi stredni (Ceed, 308, Cruze atp.).

No a auta s vyssim posezem vychazely oproti Orlandu o dost draz, nez jsme chteli investovat. Takze Orlando nam padlo presne - nestalo 450 000 Kc v nejake slusne vybave, a splnovalo plne pozadavky - velke misto v kufru, vyssi posez, benzin a ne-turbo.

A presne jsme nechteli to, co pises - mirne nebo vice ojete auto, o kterem nevime, co se s nim delo.

Realne jsme mohli mit za priplatek nejakych 30 - 50 000 Kc Peugeota 5008 nebo meho srdcoveho favorita C4 Picasso. Ale Orlando se nam proste libilo na prvni pohled a naprosto nam vyhovuje. Usetrene penize radeji investuji do rodiny ...
Chevrolet Orlando 1.8 LTZ černá Carbon Flash
+ original hliníkové prahy
+ folie
+ aktuálně 17" originály, 16" zimní pneu na plechách čerpají síly ve sklepě
+ držák rezervy
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6630
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od milosh »

No nevim jak u tebe ale kdyz investuju 400t uz moc pro rodinu nezbyde :D
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
lord_maxx
Příspěvky: 161
Registrován: pon bře 05, 2012 15:25
Bydliště: Praha

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od lord_maxx »

:D

Tak vis co, byla akce v Lidlu, tak jsem koupil Misu v akci ... :PP:

A pak se tu muzu vychloubat na foru
Chevrolet Orlando 1.8 LTZ černá Carbon Flash
+ original hliníkové prahy
+ folie
+ aktuálně 17" originály, 16" zimní pneu na plechách čerpají síly ve sklepě
+ držák rezervy
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme Orlando“