Škola šmyku

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
juso
Příspěvky: 62
Registrován: pát lis 11, 2011 16:10

Škola šmyku

Příspěvek od juso »

Včera som bol v Pachfurte na škole šmyku. Bolo nás tam asi 50 (istá nemenovaná lízingovka organizovala) a boli sme rozdelení do 4 skupín. V mojej skupine nás bolo 12.
Aj keď dosť často pri porovnávaní môjho Cruza frflem (na prístup do kufra, motor, spotrebu ...), tentokrát musím priznať, že z našej skupiny sa správal najlepšie pri všetkých činnostiach (riešenie nedotáčavého, pretáčavého šmyku, prudké brzdenie a vyhýbanie sa prekážke ... a to aj so stabilizáciou zapnutou aj vypnutou). Jedine kto bol schopný ako tak sekundovať boli Volvo V70 a V90.
Ja osobne som si vyskúšal ešte nový Passat (pri pretáčavom šmyku dosť ťažko zvládnuteľný), Škoda Rapid (lacák nie príliš stabilný v kritických situáciách), Superb kombi (ten bol v zákrutách na šmykľavom povrchu úplne najhorší - išiel von bokom, pretáčal a celkovo sa správal zle aj pri výrazne nižších rýchlostiach). A úplne najhoršie na tom pol VW CC - v 90% išiel do hodín - úplne neovládateľný.

Takže som tentokrát bol na svojho Cruzíka hrdý.
Reklama
 

Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: Škola šmyku

Příspěvek od Kjub »

Super, a aky mas motor...
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
juso
Příspěvky: 62
Registrován: pát lis 11, 2011 16:10

Re: Škola šmyku

Příspěvek od juso »

1.8 benzin.
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: Škola šmyku

Příspěvek od Kjub »

no vidis, tak ti tam chyba to turbo ;) :mrgreen:
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Topol-1
Příspěvky: 251
Registrován: sob črc 22, 2017 19:54

Re: Škola šmyku

Příspěvek od Topol-1 »

Pěkný den.
Sice hodně staré téma a ještě pomalu v létě ?! Dneska jsem objevil na netu tuto akci https://www.jedusdobou.cz/ .
Je to sice pro 65+ takže už jsem se přihlásil v Sosnové ale termín až 26. 6. 2019 od 8:00 do 14:00). Je to nějak asi jednou
za měsíc . Jako já jsem pro každou srandu ! Tak uvidíme !
Tak ať nám jezdí a nezlobí a smykem !
Topol-1
Příspěvky: 251
Registrován: sob črc 22, 2017 19:54

Re: Škola šmyku

Příspěvek od Topol-1 »

Pěkný den.
Byl jsem sice už ve středu na jízdách v Sosnové ale nějak nestíhám! To víte stojí u vás" život a povídá něco dělej já běžím !"
Ale bylo to dobrý ! Od osmej do čtrnácti Bylo nás asi padesát. Rozdělili nás do pěti družstev nebo jak to napsat. No a postupně nejdřív teorie některé nové značky a i zásady jízdy a tak /45min/ potom sestra ze záchranky zásady první pomoci a vůbec co je důležité než přijede záchranka a třeba i hasiči. Taky asi 45 min. Potom slalom na suchu asi taky 45min. Potom jsme dostali i oběd kavu i limonády vše zadara až jsem se divil. Potom slalom na vodě a to bylo i s okamžitým hodnocení protože nám dali do aut vysílačky a instruktor stál v místě kde na nás viděl. Tloukli nám hlavně do hlavy brzdit jedině s rovnýma kolama a když zatáčím tak nebrzdit ! I když si ty smyky zkouším i v zimě když je volno třeba na parkovišti tak těch figlů, které nás učili bylo víc ! Takže dobrý co dobrý výborný !!!
Tak hlavně ať nám jezdí a nezlobí !!!
Vl.
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6630
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Re: Škola šmyku

Příspěvek od milosh »

Já byl na škole smyku 2x v Mostě, no jako zkušenost dobrá, ale stejně pak časem člověk jezdí jako dřív a sedačku si taky nastavíš tak jak ti vyhovuje a ne jako bys seděl na dřevěné lavici :D
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Pokec“