Cruze a budúcnosť

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
imperator
Příspěvky: 57
Registrován: pon čer 16, 2014 12:25

Cruze a budúcnosť

Příspěvek od imperator »

Zdravím.

Mám otázku na súčasných, alebo aj minulých majiteľov Cruza - mám 1.8L 2011 sedan. Môže sa stať, že pri nejakom "vážnejšom", alebo aj bežnom probléme naňho nebudú vôbec náhradné diely, alebo ho je možné "udržiavať" minimálne aspoň 5 rokov ? Urobili ste práve kvôli tomu napr. predaj Cruza, alebo si ho naopak s kľudom nechávate ?

Dúfam, že sú tu ešte aktívny členovia, ktorí mi odpovedia 8)
Reklama
 

Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Re: Cruze a budúcnosť

Příspěvek od Slam »

Dovolím si svůj pohled, i když nevlastním Cruze, ale ještě o 10 let starší Daewoo než Tvůj Cruze.

Zatím se mi ještě nestalo, že bych "vážnější" díl nesehnal.

Je pravda, že Ti domácí prodejci dílů můžou říct hlavně u některých "nevážných" dílů (já se s tím zatím setkal jen u 2 originálních dílů - PP světlometu a jedné brzdové trubičky, které jsem nakonec stejně nepotřeboval), že už je neseženou, ale když bude nejhůř, můžeš si je po světě dohledat sám - třeba na eBay z USA se dají takové díly sehnat i nové, z Číny nebo Polska apod. Naše auta nejsou zase tak raritní, hodně věcí mají často společných např. s Opelem.
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
imperator
Příspěvky: 57
Registrován: pon čer 16, 2014 12:25

Re: Cruze a budúcnosť

Příspěvek od imperator »

Díki za názor, vlastne som to mohol zovšeobecniť kľudne na Chevrolet, netýka sa to tak až priamo Cruza to je pravda.
Tak to je potom celkom fajn, keď žije aj Daewoo ;) Takže teoreticky by mohol dať kľudne ešte aj 10 rokov :o
Obzeral som sa v podstate po iných autách a zatiaľ som na nič nenarazil - ceny a dostupnosť sú ako spred 30 rokov... zaújimavá pripadala kia ceed sw 160k gold+ ako taký seriózny nástupca...ale popravde nechce sa mi do toho :|

Tebe ako slúži leganza ? 20 rokov sa zdá byť celkom dosť - na druhej strane keď si človek uvedomí že napr octavia 2 je tu od 2004 a na cestách je teda v zaslúženom počte (ba dokonca stále aj O1 - faceliftovaná od 2001)...
imperator
Příspěvky: 57
Registrován: pon čer 16, 2014 12:25

Re: Cruze a budúcnosť

Příspěvek od imperator »

Obávam sa toho, že za pár rokov (a možno aj do dvoch) nebude možné seriózne benzínové auto kúpiť - buď bude stáť rovnako, ako elektro (štartovacia cena 40tisíc), alebo ho ani nebudu vôbec vyrábať... Dnes člove nevie čo bude zajtra :?
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Cruze a budúcnosť

Příspěvek od LordMMX »

Ja mám tiež leganzu , ročník 99 a diely bez problémov. Dokonca sa aj na bazoši občas objaví niekto kto rozpredáva zabudnutý sklad/zrušenú predajňu daewoo... originálne diely za tretinové ceny, žiadna druhovyroba.

S Evandou je to samozrejme ďaleko zložitejšie, moc ich tu nejazdí (napríklad v Lučeneckom okrese som jediný s evandou a cca za týždeň už ju nebudem mať ani ja) a tam už je s dielmi problém - náš dvorný dodávateľ carmax.sk síce vie dodať skoro všetko ale za hodne peňazí.

Máme v klube člena, ktorý má doma dva kusy Daewoo Chairman a to je ešte väčšia rarita - a tiež vie diely zohnať.

Toho by som sa ale pri cruze nebál, jednak je to v podstate opel astra v inej skrini a onak je ich dosť na cestách takže diely sú a dlho budú. 10+ rokov kľudne.

A to nehovorím o Romanovi a jeho 26 ročnej nexii.... :)
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Uživatelský avatar
ChOrlando
Příspěvky: 84
Registrován: úte lis 19, 2013 16:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Cruze a budúcnosť

Příspěvek od ChOrlando »

Toho se taky obavam zachvilku to tady bude jak na Kube vetsina lidi bude jezdit 30+ let starejma spalovakama a hornich 10tisic v elektrokramech ty pak budou po 10ti letech v bazarech za cenu srotu pac nova baterie bude stat jak novy auto a tak se budou kupovat jen jako schranky do kterejch se budou dávat motory z dnesnich v te dobe uz zrezlejch spalovaku :D
Orlando 1.8 Benzin
imperator
Příspěvky: 57
Registrován: pon čer 16, 2014 12:25

Re: Cruze a budúcnosť

Příspěvek od imperator »

Ani nie si ďaleko od pravdy... samozrejme ak bude stáť elektro 20tis. nabijem ho do 10 minút a nabíjačky budú všade tam kde dnes pumpy zatiaľ čo si dám kávu a hot-dog nemám nič proti... moja vízia ja skôr, že aj opel corsa bude stáť 40tis. a infraštruktúra bude rovnaká ako dnes, t.j. nabíjať najbližšie doma spusteným káblom cez okno.
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Re: Cruze a budúcnosť

Příspěvek od Slam »

@imperator: Kdyby Leganza nesloužila (mám ji víc jak 16 let), tak ji už přece nemám! ;) Její "problém" je, že mě vlastně ještě nenechala ve štychu, ani nějaká zásadní generální oprava nebyla třeba, jsem na ní zvyklý a pořád mi vyhovuje. Nemá ani teď žádnou závadu, kterou bych musel řešit.
Je fakt, že slouží jako druhé auto - používáme ji na delší výlety/dovolené nebo když manželka potřebuje svoje auto (to druhé v podpisu) jindy než já.

A k té diskusi tady - myslím, že válka na Ukrajině mj. ukázala, že Evropa není vůbec připravená na to, aby bylo všechno jenom "zelené a voňavé". A že jsou důležitější věci a principy, než snobské sebemrskačské výplody ekologickým fanatikům v EU. :roll:
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
imperator
Příspěvky: 57
Registrován: pon čer 16, 2014 12:25

Re: Cruze a budúcnosť

Příspěvek od imperator »

Pravdu máš - je to smutné :? Každopádne progamom číslo 1 nie len vo francúzku, ale vlastne aj u nás je "zelená politika" paráda... všetko vyriešené...ale politiku sem neťahajme.

Ak by si kupoval nové, po čom by si sa obzeral ? Ja pozerám ponuky denne - a bohužiaľ jediné, čo vidím je vyššia cena a dlhšia dodacia doba... a vôbec to nevyzerá na zlepšenie. Jediní ktorí sa držia cenou a akou takou dostupnosťou sú Kia a Hjondé
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Re: Cruze a budúcnosť

Příspěvek od Slam »

Dnes je na pořizování auta blbá doba - nová nejsou a ojetá jsou kvůli tomu drahá a v menší nabídce.
Nové bych nekupoval, na prvním parkovišti u supermarketu by mi to někdo obouchal a já bych z toho pak měl akorát infarkt a deprese. ;)

Já měl (až Leganza zklame) vyhlédnutý Opela Insignia, jenže mezitím defacto "skončil" i Opel... :(

Tak možná jiného korejce, ale ještě se nemusím rozhodnout, takže nemám jednoznačného favorita.
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
imperator
Příspěvky: 57
Registrován: pon čer 16, 2014 12:25

Re: Cruze a budúcnosť

Příspěvek od imperator »

Slam píše: stř kvě 11, 2022 11:36 Dnes je na pořizování auta blbá doba - nová nejsou a ojetá jsou kvůli tomu drahá a v menší nabídce.
Já měl (až Leganza zklame) vyhlédnutý Opela Insignia, jenže mezitím defacto "skončil" i Opel... :(
Tak možná jiného korejce, ale ještě se nemusím rozhodnout, takže nemám jednoznačného favorita.
Aj keď mne sa v premávke zdá akoby SUV zadarmo rozdávali - Áno Insignia bola super - ja si pametám keď stála cca 23 tis. a zdala sa mi drahá - dnes je dopredaj od 38tis. a vyššie (rovnako sa mi zdalo "drahé" Malibu za cca 22tis. 165k...) čo by som dnes zaňho dal keď toľko stojí možno opel mokka, alebo ceed.
Slam píše: stř kvě 11, 2022 11:36 Tak možná jiného korejce, ale ještě se nemusím rozhodnout, takže nemám jednoznačného favorita.
To práve ani ja - len aby som to neprepásol - pozriem do cenníkov a bude tam jeden mild-polo-hybrid-benzín za 40tis. a jeden elektromotor a na obe sa bude čakať 2 roky... :?
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Cruze a budúcnosť

Příspěvek od LordMMX »

Hoši, čo sa strachujete? v tej budúcnosti čo pre nás chystajú nebudeme vlastniť ani trenky... a jazdiť budeme na prenajatých bicykloch alebo s MHD. :twisted:
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Pokec“