Kvalita laků Chevrolet

Zde řešíme vše co se týká interiéru a exteriéru mimo tzv. tuningu a stylingu, na to máme jinou sekci...

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
bowl
Příspěvky: 45
Registrován: úte srp 02, 2016 08:06

Kvalita laků Chevrolet

Příspěvek od bowl »

Ahoj všem,
nechal jsem si do hlavy vlézt brouka v podobě plánovaného leštění auta :twisted:

Chci se zeptat, jestli někdo neví, jak je na tom Chevrolet s kvalitou laku?
Rozepíšu se:
Já mám Malibu (nebyla samostatná sekce pro Interiér/Exteriér, tak jsem to s dovolením zařadil pod Cruze) a manželka má Cruze.
Malibu je "víkendovka" a od nového auta jsem ho jako správný hobby-detailer udržoval v nejlepším možném stavu, jakého jsem byl svými silami schopný dosáhnout. Lak je ve výborném stavu, ale provozem se mi samozřejmě již na autě sem tam nějaká ta vlásečnice objevila.

Cruze je manželčin "daily runner" (kradu ho často do práce :oops: ) kupovaný z bazaru, takže je v podstatně horším stavu, ale i tak se ho snažím hodně udržovat. Má od předchozího majitele poměrně hodně zdevastovaný lak (asi automyčka a podobná svinstva :roll: )

a teď k věci - Jde mi o to, jestli někdo z vás tyhle auta neleštil, nebo jestli by mi někdo nebyl alespoň schopný říct, jestli má Chevy (Daewoo) všeobecně tvrdší, nebo spíše měkčí laky?
Dále jak je na tom Chevy s tloušťkami vrchního bezbarvého laku?
V podstatě se ptám, jestli se do toho můžu trochu i "opřít", anebo leštit auto vahou cigaretového papírku :D

Abych byl fér, tak se zároveň i přiznám, že jsem nikdy neleštil (ani ručně, ani strojně) a zároveň na sebe prásknu, že se na nákup leštičky teprve chystám.
Nasávám informace na internetu, sleduju diskuze na FB, čtu články, dívám se na videa na YouTube, zkrátka jsem ve fázi příprav (DŮKLADNÝCH - mám poruchu OCD :o) ) a zároveň mám i připravené bourané auto, na kterém budu trénovat do té doby, než budu techniku ovládat.

PS: prosím nerozmlouvejte mi nákup výbavy na leštění - to je hotová věc, jelikož se pak chystám i na další auta v rodině a investice do přeleštění aut, kdybych je nechával dělat někoho jiného na zakázku, by výrazně převýšila investici do vlastní výbavy a to nemluvím o potěšení z vlastní odvedené práce :mrgreen:
Reklama
 

Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Re: Kvalita laků Chevrolet

Příspěvek od Laco71 »

Podľa mojho pozorovania, odrenín, ktoré sposobili odletujuce kamienky, tak Chevrolet ma sice kvalitný lak, no jeho hrubka je dosť malá, len tak-tak. :o)
Takže s tým leštením opatrne,snaď len ručne s nejakou kvalitnou pastou, :| stiahnuť a NAVOSKOVAŤ .

na www.Topspeed.sk su o tom témy AKO sa to robí, aj aké prostriedky su najlepšie...Odporúčaju AUTOGLYM... :idea:

Inak samozrejme, MOŽEŠ si kupiť leštičku aj náradie aké chceš, ja som si napriklad včera kupil hornú frézku na drevo v Mountfielde,lebo je teraz výpredaj za 30% ceny a tiež neviem kedy ju použijem a či vobec... :mrgreen:
Ondrapb
Příspěvky: 171
Registrován: čtv říj 29, 2015 14:11
Bydliště: Brno/Veverská Bitýška

Re: Kvalita laků Chevrolet

Příspěvek od Ondrapb »

Pokud se do toho pustíš tak hlavně netlačit, mít hromadu textilních kotoučů a půjde to...
Nižší výkon leštičky není vadou - když moc zatlačíš tak se ti zastaví a neprojedeš/nespálíš lak.
Na lokální škrábance(ruční práce) je nejlepší tempo - na staré laky (obsahuje abraziva), na nové laky obsahuje pouze vosk.
Když leštěnku tak čti složení - musí mít abraziva, jinak škrábance pryč nedostaneš.
Na pasty koukni sem: http://eshop.abrasiv.cz/nastroje-pro-le ... y?sort=sku
Liquid Shine jsou dobré - zkus Fine a Zero.
V práci jsme používali ty průmyslové (bíla - zelená - modrá na finiš), ale musel bys to rozdělat v petroleji a celkově už je to jiná liga...
Daewoo Tacuma r. 2000/1,8 - 72 KW, LPG BRC
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Interiér a exteriér“