Tlumič schránky spolujezdce - PROSÍM O POMOC!

Zde řešíme vše co se týká interiéru a exteriéru mimo tzv. tuningu a stylingu, na to máme jinou sekci...

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
bowl
Příspěvky: 45
Registrován: úte srp 02, 2016 08:06

Tlumič schránky spolujezdce - PROSÍM O POMOC!

Příspěvek od bowl »

Ahoj všem,

nedávno jsem koupil do rodiny lehce jetého Cruze LS 1.6 (2009) a protože jsem věděl do čeho jdu, tak jsme s autem velice spokojeni.
Jedna z mála věcí, která mě na autě trochu vadila, byl nefunkční tlumič schránky spolujezdce pod koleny => když jsem ho otevřel, tak nastal "pohyb volného pádu" a schránka se zastavila až o dorazy.
Né, že by mi to nějak extra vadilo, jen jsem puntičkář, tak to chci vyřešit.
Schránku jsem vyndal a kouknul jsem na ten tlumič no a zjistil jsem, že tlumič je sice za "pin" schránky zaháknutý, ale jeho opačný konec za nic nedrží, takže výsledkem je to, že je tlumič stále v zasunuté poloze a nevysouvá se ven, nýbrž je vytažen ven celý i s vnějším obalem.
Jinými slovy nedrží na vnitřním konci pod plastem interiéru.

Koukal jsem, jestli náhodou není nějaká součástka (za kterou to má držet uvnitř) zapadlá třeba za plastovými kryty, nebo pod kobercem, ale nikde jsem nic nenašel.

MOHL BY BÝT NĚKDO TAK HODNÝ A TŘEBA MI TO VYFOTIT, NEBO POSLAT KÓD DÍLU (JESTLI TA CHYBĚJÍCÍ SOUČÁSTKA NĚJAKÝ MÁ), NEBO TŘEBA ODKAZ NA EBAY, KDE BYCH TO SEHNAL A TAK...
Byl bych velice vděčný za jakoukoliv pomoc.

Ještě přikládám fotku toho tlumiče v obou stavech - zatažený i vytažený:
Obrázek
Reklama
 

Uživatelský avatar
Franta P.
Příspěvky: 2775
Registrován: úte pro 07, 2004 00:29
Bydliště: Pelhřimov

Re: Tlumič schránky spolujezdce - PROSÍM O POMOC!

Příspěvek od Franta P. »

Az bude cas kouknu se ti na to
Chevy Cruze 1.8 LTZ sedan, modrá Moroccan

Daewoo Nexia 1.5 8V GLE ,,Nessie,, - Forever in my Heart + Daewoo Nexia 1.5 16V GLX
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6258
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: Tlumič schránky spolujezdce - PROSÍM O POMOC!

Příspěvek od Scorpion.11 »

Nebo též napsat na Carmax emil.hudec@carmax.sk , kde dle tvého VIN kódu přesně určí kód a správnou součástku a nabídne ti cenu, takže zdali budeš spokojen domluvíte obchod :PP:
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
bowl
Příspěvky: 45
Registrován: úte srp 02, 2016 08:06

Re: Tlumič schránky spolujezdce - PROSÍM O POMOC!

Příspěvek od bowl »

perfektní, díky moc oběma!

počkám na to, až se Franta P. koukne a kdyžtak se domluvím s člověkem z kontaktu od Scorpion. 11 ;-)

Přijde mi to každopádně divný - jen tak se tam ten tlumič povaloval :-D
Uživatelský avatar
Franta P.
Příspěvky: 2775
Registrován: úte pro 07, 2004 00:29
Bydliště: Pelhřimov

Re: Tlumič schránky spolujezdce - PROSÍM O POMOC!

Příspěvek od Franta P. »

nafotil bych ti to až budu měnit rádio. určitě kvůli anténě gps budu sundavat kaslík. Jinak hledej Chevrolet Cruze Glove Box. tady máš na třetí fotce kde asi je ten tlumič. je focená zespodu tak ten tlumič je u stř. tunelu.
http://www.ebay.com/itm/2011-CHEVROLET- ... 9D&vxp=mtr

ale myslim že samotnému tlumiči nic neni dle fotek. bud ti vypadl s těch cvočků a při nejhoršim, když někdo měnil kabin filtr tak ty cvočky ulomil a tlumič na nich nedrží. cvočky tam jsou taky vidět
číslo jsem nenašel
Chevy Cruze 1.8 LTZ sedan, modrá Moroccan

Daewoo Nexia 1.5 8V GLE ,,Nessie,, - Forever in my Heart + Daewoo Nexia 1.5 16V GLX
Uživatelský avatar
VIP
Příspěvky: 1020
Registrován: stř črc 13, 2011 00:35
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Tlumič schránky spolujezdce - PROSÍM O POMOC!

Příspěvek od VIP »

Čau. Tlumič je ok. Když jsem si měnil filtr, tak jsem to rozdělával a taky zjistil, že to netlumí. Mám ulomený ten kolík, na který se tlumič nacvakne. Nic víc v tom není. :PP:
Chevy V.I.P. Cruze 1.6 LS Plus Edice 100, 91kw, černá Carbon Flash, přímé sání SIMOTA Racing Sports, Červený interier
bowl
Příspěvky: 45
Registrován: úte srp 02, 2016 08:06

Re: Tlumič schránky spolujezdce - PROSÍM O POMOC!

Příspěvek od bowl »

Dobré ráno všem!

Díky za podporu, ten odkaz na "glove box" pomohl, už se v tom trochu orientuju. Já furt hledal něco jako "Passenger side cargo box" apod. ;-)

Klucí já přeci nepsal že je tlumič v háji, ale že potřebuju vědět, kam ho mám namontovat. alespoň tak jsem můj první příspěvek myslel ;-)

Prostě dosavadním pátráním jsem nepřišel na to, kam se má ten 2. konec nacvaknout. Myslel jsem, že mi tam něco chybí, ale jak je vidět na těch fotkách z odkazu, tak budu mít taky nejspíš ulomený ten 2. pin, na kterém je to nahoře uchycené. Ještě na to jednou kouknu, ale tohle mi pomohlo!

DĚKUJI!

Jo a Franto P. - rozdělávat to samozřejmě kvůli mě nemusíš a ten tlumič je u mě na druhé straně, tedy ne u středového panelu, ale u dveří :-)
Uživatelský avatar
Franta P.
Příspěvky: 2775
Registrován: úte pro 07, 2004 00:29
Bydliště: Pelhřimov

Re: Tlumič schránky spolujezdce - PROSÍM O POMOC!

Příspěvek od Franta P. »

tak to jsme rádi že ti to pomohlo, dřív tu bylo hodně lidí na Cruzovi, rady se jen valily ale teď jsem tu snad zůstal já a VIP, hrozně to tu vymřelo. U dveří? Aha, tak asi na těch fotkách je kaslík z pravostranného řízení.
ani sám nevím jak toto opravit. frknout tam nějaký vrut s velkou podložkou, nebo novej kaslík :-)
ať tohle nepotká mě :-)
Chevy Cruze 1.8 LTZ sedan, modrá Moroccan

Daewoo Nexia 1.5 8V GLE ,,Nessie,, - Forever in my Heart + Daewoo Nexia 1.5 16V GLX
Uživatelský avatar
VIP
Příspěvky: 1020
Registrován: stř črc 13, 2011 00:35
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Tlumič schránky spolujezdce - PROSÍM O POMOC!

Příspěvek od VIP »

Jj, už to tady fakt nevalí. Já jsem ten ulomený kolík přišrouboval samořezným vrutem. Zatím drží -i -i -i .
Chevy V.I.P. Cruze 1.6 LS Plus Edice 100, 91kw, černá Carbon Flash, přímé sání SIMOTA Racing Sports, Červený interier
bowl
Příspěvky: 45
Registrován: úte srp 02, 2016 08:06

Re: Tlumič schránky spolujezdce - PROSÍM O POMOC!

Příspěvek od bowl »

Asi to nakonec budu muset taky přišroubovat... Nevadí, alespoň jste mi pomohli! děkuji!
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Interiér a exteriér“