Smrad v interieri

Zde řešíme vše co se týká interiéru a exteriéru mimo tzv. tuningu a stylingu, na to máme jinou sekci...

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
juso
Příspěvky: 62
Registrován: pát lis 11, 2011 16:10

Smrad v interieri

Příspěvek od juso »

Ked som kupil pred 2,5 rokom Cruze, tak vnutri smrdel. Kazde auto smrdi novotou, tak som to neriesil. Ale aj teraz, po 2,5 roku, ked pridem do auta, je tam dost vyrazny smrad. Neviem to specifikovat a ani neviem povedat, ci je to ten isty smrad, ako na zaciatku, ci sa uvolnuje nejaka chemia z plastov, alebo co. Klimu mi mali cistit vzdy pri garancke (ktovie ci aj vycistili), deti maju v aute zakaz jest, obcas ho aj vycistim a nic podozrive som si nevsimol.
Smrdi aj vam interier?
Da sa s tym nieco urobit? Ked som sa pytal v autoumyvarke, ci by pomohlo vytepovat, tak sa tvarili, ze nevedia, ci to pomoze. A hovorili nieco o tom, ze mam pohladat niekoho, kto vie cistit interier ozonom.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Megdown
Příspěvky: 34
Registrován: úte srp 27, 2013 08:42
Bydliště: Olomouc

Re: Smrad v interieri

Příspěvek od Megdown »

Mam uplne stejne dojmy. Auto mam pul roku nove a od zacatku mi pripadalo ze tak nejak jinak voni(smrdi). Predtim jsem mel 2 roky Aveo take nove a nyni ho ma otec. Aveo bych rekl, ze vonelo a voni dodnes. Kdykoliv s nim jedu v Aveu citim prijemnou vuni, coz o svem cruzovi rict nemohu.
Ma takovy zvlastni zapach, ktery nelze popsat, ale rozhodne neni tak prijemny.
Zkousim to prebijet vunemi, ale i tak to porad tak nejak citim. Asi se s tim neda nic delat:(
Nyní: Cruze sedan 1,6 91kW LT+; LPG BRC ; Deep Espresso metalíza[/color], r.v.2013
Dříve: Aveo sedan 1,2 63kW LS+ Carbon Flash metalíza, r.v. 2012
Renault Megane Coach 1,6e 66kW,r.v.1999
Fiat Punto 1,7 diesel r.v.1996
Škoda Forman Le- LPG r.v.1992
Uživatelský avatar
frezzi
Příspěvky: 1576
Registrován: pon říj 08, 2012 17:10
Bydliště: Slovensko

Re: Smrad v interieri

Příspěvek od frezzi »

možno skúsiť pretepovať sedadlá aby nabrali do seba vôňu "čistoty" alebo podobne ako ja síce v Aveu som jednoducho do neho cpal voňavky a osviežovače a ani stopy po tej "výrobnej vôni" ... :PP: aa možno by pomohlo aj niekedy preleštiť plasty prípravkom s nejakou aromov :PP:
Aveo 1.4 16V 69Kw, sedan Šedá Metalíza -
výbava : čím ďalej tým lepšia :D
hoza
Příspěvky: 733
Registrován: pon kvě 14, 2012 20:58

Re: Smrad v interieri

Příspěvek od hoza »

To mi moc nepasuje. Rozhodně bych se snažil místo zápachu lokalizovat. V extrémních případech bych se to snažil přebít hlava nehlava ve stylu rozlitá pálenka :D či sušení hříbků do polévky :-) Nebo WC borovice doplna :D Ono se totiž pak lehce stane že vám to začne vonět....jojo
Uživatelský avatar
frezzi
Příspěvky: 1576
Registrován: pon říj 08, 2012 17:10
Bydliště: Slovensko

Re: Smrad v interieri

Příspěvek od frezzi »

lenže ak je torovnomerné v celom aute tak kolalizovať zdroj zápachu nebude asi moc ľahké....a čo sa týka štýlu ako si napísal hlava nehlava podľa mňa nieje moc dobré pretože ked sa určitá vôňa zmieša so zápachom môže to nbyť ešte horšie :lol: :PP: ak je to ozja zápach novoty nato treba isž systematicky a pár voňaviek to určite nespraví :PP:
Aveo 1.4 16V 69Kw, sedan Šedá Metalíza -
výbava : čím ďalej tým lepšia :D
juso
Příspěvky: 62
Registrován: pát lis 11, 2011 16:10

Re: Smrad v interieri

Příspěvek od juso »

Po rokoch sa vraciam k tejto teme.
Viezol som v aute kamosa a ten mi hovori, ze on mal takyto smrad v starej skodovke, ked mu tiekla chladiaca kvapalina cez radiator a fukalo to z nej smrad dovnutra.
Je mozne, ze radiator pusta, ale v takom minimalnom mnozstve, ze sa to neprejavuje na hladine chladiacej kvapaliny?
Ako to zistit?
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Interiér a exteriér“