Poškozený lak + loketni operka

Zde řešíme vše co se týká interiéru a exteriéru mimo tzv. tuningu a stylingu, na to máme jinou sekci...

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
JOHNY*5
Příspěvky: 47
Registrován: pát úno 12, 2010 09:05

Poškozený lak + loketni operka

Příspěvek od JOHNY*5 »

Caute,


mam mensi problem. Pri umyvani auta jsem si uplne nahodou vsiml par milimetrove dirky v laku na predni kapote. Nejde to sice nejak moc videt, ale na me cerne barve je primo uprostred takova bila tecka a spis se bojim aby to casem nezacalo rezavet atd. Nejsem moc zadny odbornik pres auta, myslite ze bych si mel koupit nejaky ten "fix" nebo co by jste radily udelat s tim??
Diky za jakoukoliv radu.


BTW, cruzik je dobry auta za ty prachy, ale co me opravdu neskutecne stve (krome plastu, ale to musim byt clovek hold opatrny) je ta zasra... loketni operka. Nechapu jaky kreten vymyslel posuvnou operku (ktera mimochodem i kdyz je nejvic vysunuta, je pro me stale moc kratka :( ) se neda zaseknout a porad se Vam posouva zpatky! To musel vymyslet opravdu jen blbec. Porad to jen posunuju. Uz jsem videl na youtube nejake video od rusaka jak jsi to upravil, ale do toho se mi moc nechce. Jak stim bojujete Vy??
Cruzik 1.8 LT Black KONECNE!!! (po 4 mesicich cekani :-( )
Reklama
 

topa77
Příspěvky: 105
Registrován: sob črc 10, 2010 10:01

Re: Poškozený lak + loketni operka

Příspěvek od topa77 »

Na nějaký fixněco bych se vykašlal a koupil v chevroleťáckém servise opravnou tužku s černým lakem. Stačí mrknout na štítek na autě jaký je kód barvy a u chevroleta ti prodají nebo objednají tužku dělanou přímo na tvůj lak. To bílé bude asi základní barva.

Mně loketní opěrka stačí, ale to zajíždění mně štve taky.. :( řeší to krabika sirek nebo tak něco ;)
černý Cruze 1,8 LT
Uživatelský avatar
getrewt
Příspěvky: 25
Registrován: ned srp 08, 2010 15:57
Bydliště: Bratislava, Slovensko

Re: Poškozený lak + loketni operka

Příspěvek od getrewt »

ano - ta nestastna opierka....
mozes sem prosim hodit ten link na youtube na toho rusa? som na to zvedavy. diiiik.

inak ten lak - pri kupe auta som si k nemu hned nechal pribalit tie fixacne ceruzky, prave pre pripady, ako je ten tvoj....
CHEVROLET CRUZE 1.8 LT Pewter Grey
najazdenych : 14.500 km
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: Poškozený lak + loketni operka

Příspěvek od Hanzy »

Proc ji vysouvate?Se opru a jedu ne?Je to auto vyrabene v korei ale asi ne pro korejce :D Me nic nejezdi nebo neni duvod aby jezdilo ;)
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
JOHNY*5
Příspěvky: 47
Registrován: pát úno 12, 2010 09:05

Re: Poškozený lak + loketni operka

Příspěvek od JOHNY*5 »

getrewt píše:ano - ta nestastna opierka....
mozes sem prosim hodit ten link na youtube na toho rusa? som na to zvedavy. diiiik.

inak ten lak - pri kupe auta som si k nemu hned nechal pribalit tie fixacne ceruzky, prave pre pripady, ako je ten tvoj....

Hledal jsem ho znova a ani za boha jsem to video neumel najit. Predtim jsem zadal chevrolet cruze a bylo to myslim na 3-4 strance.
Ted jsem se dostal az na 30 stranku :D a nic. Tak je asi smazane. Kazdpodne tam ten Rusak dal plisek ktery zabranoval zpetnemu zasunuti a pri zmacknuti toho spodniho cudliku (ktery mackas kdyz ji chces otevrit) ji zasunul zpatky.... Celkem jednoduche ale vypdalo to pekne....


A za kolik jsi prosimte koupil ten "fix" ?

Diky.

Hanzy píše:Proc ji vysouvate?Se opru a jedu ne?Je to auto vyrabene v korei ale asi ne pro korejce Me nic nejezdi nebo neni duvod aby jezdilo
No protoze jak jsem psal nahore. I kdyz je vysunuta na max. tak pro me je to porad malo, natoz kdyz je zasunuta to uz se o ni neopru ani nahodou :D . Ty snad jo???
Cruzik 1.8 LT Black KONECNE!!! (po 4 mesicich cekani :-( )
Uživatelský avatar
getrewt
Příspěvky: 25
Registrován: ned srp 08, 2010 15:57
Bydliště: Bratislava, Slovensko

Re: Poškozený lak + loketni operka

Příspěvek od getrewt »

jedna original tycinka stala €10.
CHEVROLET CRUZE 1.8 LT Pewter Grey
najazdenych : 14.500 km
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: Poškozený lak + loketni operka

Příspěvek od Kjub »

Ja by som to na tvojom mieste nazatieral! To budes mat este horsie. Je dost narocne, az nemozne to takto rucne zatriet, aby to nebolo vidno. Ja som sa na Golfe totizto takto raz pokusal zatriet jeden skrabanac, a dopadlo to hrozne. Uz by som to viac nerobil.
A to mas asi zly nastrek, lebo ja mam tiez ciernu carbon a nic take tam nemam.

Laktova opierka mne nastastie staci, ale tiez by som si ju chcel zaseknut vysunutu...
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
JOHNY*5
Příspěvky: 47
Registrován: pát úno 12, 2010 09:05

Re: Poškozený lak + loketni operka

Příspěvek od JOHNY*5 »

Kjub píše:Ja by som to na tvojom mieste nazatieral! To budes mat este horsie. Je dost narocne, az nemozne to takto rucne zatriet, aby to nebolo vidno. Ja som sa na Golfe totizto takto raz pokusal zatriet jeden skrabanac, a dopadlo to hrozne. Uz by som to viac nerobil.
A to mas asi zly nastrek, lebo ja mam tiez ciernu carbon a nic take tam nemam.

Laktova opierka mne nastastie staci, ale tiez by som si ju chcel zaseknut vysunutu...

Tak pokud pouziju tu origos "tuzku" od chevroletu , tak primo v servise se mozna najde nekdo zkusenejsi kdo to "zamazne" pekne :-).
Kazdopadne si myslim ze je to porad lepsi nez to nechat jen tak. Nerad bych aby se to tam nejak rozsirovalo ci dokonce rezavelo :-(
Cruzik 1.8 LT Black KONECNE!!! (po 4 mesicich cekani :-( )
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: Poškozený lak + loketni operka

Příspěvek od Kjub »

Tak jedine v servise to ries. Ale mozu si to pekne vyuctovat. Ak je to moc nejake hlboke tak sa to nebude dat len tak, ale iba prestriekanim celej kapoty. Sak schvalne skus tu origo fixku, ci co to je niekde inde, na hladkom povrchu a uvidis co ti urobi. Hlavne ked to tou druhou tuzkou budes musiet zalakovat...
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: Poškozený lak + loketni operka

Příspěvek od Kjub »

Inak dajte sem niekto navod jak urobit "zasekavaciu" opierku.
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
JamesS
Příspěvky: 45
Registrován: stř říj 14, 2009 12:04

Re: Poškozený lak + loketni operka

Příspěvek od JamesS »

Přesně tam pasuje krabička od cigaret - vysunout a narvat to tam ;-)
Chevrolet CRUZE 1.6 LS+ aka Chevíííík :-)
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Re: Poškozený lak + loketni operka

Příspěvek od Slam »

Rezavět to určitě nezačne, poněvadž jak už tu padlo, ta bílá je základní vrstva laku a pod ní je ještě chemicky ošetřený plech, takže ani po průrazu bílé vrstvy to jen tak reznout nezačne - teda aspoň u mé staré dobré Leganzy v černé metle...

Jo a zvykej si! Protože to rozhodně není špatným lakem, jak tu někdo spekuluje, ale prostě to, že když jedeš po silnici, ta od aut před Tebou neustále něco odlétává (a to buď rád, že jenom drobné kamínky do kapoty a ne šutr doprostřed čelního skla, jako se to stalo loni mně). Prevence je ale možná - autem nejezdit nebo jezdit s co největší mezerou před sebou a specielně nejezdit za Fabiema a Octaviema (jedna z nich mi udělala díru do skla), protože tihle "divní" lidé si asi pořizují auta za poslední peníze a na zástěrky apod. důležité detaily jim už zjevně nezbylo (i když ve skutečnosti je to hlavně přímý důsledek hloupé spořivosti na nesprávném místě výrobce těchhle aut)... :evil:

Fixační tužky se mi teda moc neosvědčily, je to řešení na pár dní...
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
JOHNY*5
Příspěvky: 47
Registrován: pát úno 12, 2010 09:05

Re: Poškozený lak + loketni operka

Příspěvek od JOHNY*5 »

Slam píše:Rezavět to určitě nezačne, poněvadž jak už tu padlo, ta bílá je základní vrstva laku a pod ní je ještě chemicky ošetřený plech, takže ani po průrazu bílé vrstvy to jen tak reznout nezačne - teda aspoň u mé staré dobré Leganzy v černé metle...

Jo a zvykej si! Protože to rozhodně není špatným lakem, jak tu někdo spekuluje, ale prostě to, že když jedeš po silnici, ta od aut před Tebou neustále něco odlétává (a to buď rád, že jenom drobné kamínky do kapoty a ne šutr doprostřed čelního skla, jako se to stalo loni mně). Prevence je ale možná - autem nejezdit nebo jezdit s co největší mezerou před sebou a specielně nejezdit za Fabiema a Octaviema (jedna z nich mi udělala díru do skla), protože tihle "divní" lidé si asi pořizují auta za poslední peníze a na zástěrky apod. důležité detaily jim už zjevně nezbylo (i když ve skutečnosti je to hlavně přímý důsledek hloupé spořivosti na nesprávném místě výrobce těchhle aut)... :evil:

Fixační tužky se mi teda moc neosvědčily, je to řešení na pár dní...

Diky moc za nazor, uz jsem trosku klidnejsi :-). Akorat se mi zda ze se sice asi jen o pidimilimetr ale proste i tak stejne zvetsila ta dirka. Tak mam strach at tam nemam za mesic treba kolecko jako blazen :-). Tak nevim. A co presne se ti neosvedcilo na te tuzce? Taky asi zalezi jestli mas original, uplne presne stejnou barvu atd ne??
Cruzik 1.8 LT Black KONECNE!!! (po 4 mesicich cekani :-( )
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: Poškozený lak + loketni operka

Příspěvek od ladinek »

fix in it jsem měl to z té reklamy a je to na nic,dvě umytí a je to stejný jako předtím ,vyhozený peníze :((
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6258
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: Poškozený lak + loketni operka

Příspěvek od Scorpion.11 »

Ladinku jenže ty má rýhu jak hrom hlubokou, takže ten fix asi těžko je na takové velké rýhy, ale normalní škrábaneček to schová pěkně :lol:
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Interiér a exteriér“