Matiz ND

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Frogy90
Příspěvky: 38
Registrován: sob kvě 16, 2020 22:58

Matiz ND

Příspěvek od Frogy90 »

Zdar lidi,kde nakupujete ND na Daewoo popř. na Matize.V předchozích měsících jsem nakupoval u CZDRAFEL ale poslední kauf mi nevyšel.Majitel nemá skladem i když tvrdí že má a údajně je tam sám a nestíhá ani po 2 týdnech po objednávce.V předchozích forech jsem našel carmax ale nelze se přihlásit (chyba aplikace).Proto se Vás ptám jestli znáte jiné stránky s prodejem ND na Daewoo zkoušel jsem pohledat ale stránky typu euautodily nebo automobilovedily 24 i podle vin už nikdy v životě.Sháním spoj.materiál k ramenům a předního stabíku.
Reklama
 

Uživatelský avatar
kity
Příspěvky: 213
Registrován: sob čer 26, 2010 22:20
Bydliště: KE, BA

Re: Matiz ND

Příspěvek od kity »

Ahoj Frogy.

Jednoznačne Ti doporučujem iba CARMAX!!!
Prihlasovanie som práve vyskúšal a funguje.
Pri prihlasovaní je tam taká finta:
- pri zadavaní hesla nesmieš dať enter, ale kliknúť na tlačítko "Prihlásiť" a potom Ti to bude fungovať.
Daewoo Matiz M100 1999.
Honda PCX 125 model 2021.
Frogy90
Příspěvky: 38
Registrován: sob kvě 16, 2020 22:58

Re: Matiz ND

Příspěvek od Frogy90 »

Díky vyzkouším bo jsem zjistil minule lehký vakl kulového čepu u řidiče kmitáním kola.Mám nová ramena doma i silentbloky předního stabíku ale ty šrouby né a né sehnat.
Frogy90
Příspěvky: 38
Registrován: sob kvě 16, 2020 22:58

Re: Matiz ND

Příspěvek od Frogy90 »

Díky za ochotu.Ale tyto shopy dufy.cz atd. nemají ani jeden spojovací materiál pro Daewoo Matiz,navíc mi tadyty e-shopy připadají úplně do detailu stejný akorát s rozdílným url.Taky jsem se předtím díval a bohužel.Včera jsem vyzkoušel na doporučení od Kity stránku Carmax centrum SK,kde se nedá jinak zaregistrovat až po kontaktu s majitelem což se povedlo,poslal katalog orig.dílů s popiskem.Výhoda je že se sním člověk může domluvit i po FB a reaguje cca do 1 hodiny.Takže teď nákup už jen u Carmax.
Uživatelský avatar
kity
Příspěvky: 213
Registrován: sob čer 26, 2010 22:20
Bydliště: KE, BA

Re: Matiz ND

Příspěvek od kity »

Já to říkal, já to říkal, já to říkal...
:o) :o) :o) :roll: :roll: :roll: :o) :o) :o)

P.S.:
Niektoré šrúby/matice som kupoval vo firme Fabory.
V bežnej predajni na spojovací materiál ich nemajú s jemným závitom a v danej tvrdosti...
Daewoo Matiz M100 1999.
Honda PCX 125 model 2021.
Frogy90
Příspěvky: 38
Registrován: sob kvě 16, 2020 22:58

Re: Matiz ND

Příspěvek od Frogy90 »

Tak ramena s kulovýma čepama a silentblokama stabíku vyměněny.Jde to o hodně znát už nic nebouchá ale polovinu spojovacího materiálu jsem nepoužil protože třeba podložka stabilizátoru hned u ramena měla větší vnitřní průměr.Šroub k ramenu cca 5 podložek z jedné strany protože bez nich dřík bez závitu přesahoval z druhé strany o 2 mm.Nezbývá nic jinýho než si pohrát a o to to je zábavnější.Komplet překontrolováno a vše v pořádku ale už bych to nechtěl dělat bo tie silentbloky v ramenech mi tam tak jednoducho nešli.
hanýsek starší
Příspěvky: 46
Registrován: pon lis 17, 2014 17:52

Re: Matiz ND

Příspěvek od hanýsek starší »

Tak takhle jsem dopadl já v roce 2019 při výměně pravého ramene. Šroub, kterým drží rameno ve skeletu nepovolila aní vzduchová utahovačka. Rameno jsme uřízly a pak se ručně plátkem od pilky skoro dvě hodiny řezal onen šroub.A to vše proto, že to ti "šikmoocí" kluci ve fabrice nenamazali !!! :evil:

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
kity
Příspěvky: 213
Registrován: sob čer 26, 2010 22:20
Bydliště: KE, BA

Re: Matiz ND

Příspěvek od kity »

Vážení Matizkári.

Pokiaľ viem, žiadna automobilka šrúby/matice nemaže. -P
Asi nemusím vysvetľovať prečo to robia...
Mazať si ich musíme my sami, najlepšie ihneď po kúpe nového auta.
-i
Daewoo Matiz M100 1999.
Honda PCX 125 model 2021.
Frogy90
Příspěvky: 38
Registrován: sob kvě 16, 2020 22:58

Re: Matiz ND

Příspěvek od Frogy90 »

Tak to je síla ani si to radši nechci představovat bo to musela byt jebačka řezat to plátkem od pilky.Oni i ty původní šrouby k ramenům jsou divný protože kde začínal závit bylo pořád rameno,navíc byly ohnutý a zrezlý.Proto když jsem to dával do kupy promazat jak šrouby tak matice.Holt kdo maže ten jede ale abych řekl pravdu tak mě to tady na tom autě nejvíc sere ten stabilizátor,když jsem se díval na Fabii ta má už stabilizační tyčky a kulové čepy se mění oohodně jednodušeji,né že musí sundavat celé rameno.Co jsem se díval tak ono daewoo matiz bylo vyráběno pro sociálně slabší asi pokus o lidové vozítko jako VW.Ale když bylo vyráběno pro sociálně slabší tak by mělo byt i jednodušší na opravu.
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3597
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Matiz ND

Příspěvek od conpet »

Tady se spíš počítalo s tím, že ty auta nenajedou více než 150 000 tudíž díly byly doživotní :-)
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“