Matízkáři

Moderátor: Blue Lanos

Frogy90
Příspěvky: 38
Registrován: sob kvě 16, 2020 22:58

Matízkáři

Příspěvek od Frogy90 »

Ahoj lidi,zakládám nové forum bo nevím zda se tady někdo,někdy ptal na to co se chci zeptat já a ani jsem nenašel v jiných vláknech.Je úplně normální u matize hlavně u těch starších r.v.1999 - 04,že jedu po vylepené silnici což tady v česku je normální,že slyším úplně všechno od silnice.Vibrace do dvěří spolujezdce,slyším né křupání ale jenom občas protože jezdím sám tak na té straně spolujezdce která není zatížená jakoby občas klepnutí,beru to že tlumiče plní svojí funkci ale sylším všechno jak makají čepy,tlumiče a je normální že Matiz má tvrdší předek než zadek???Prosím jen od majitelů matizů ať mě zaškolí bo nevím co dalšího očekávat.Jinak auto nikam netáhne ale jsem prostě zvědavej puntičkář :D
Reklama
 

Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6630
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Re: Matízkáři

Příspěvek od milosh »

A jaký je teda problém? Příště až budeš psát nové téma, tak aby to mělo něco společného s dotazem, ne jako teď, díky.
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Matízkáři

Příspěvek od LordMMX »

Milosh ale dotaz tam je. pýta sa či je normálne že všetko vŕzga pri prejazde po našich špičkových bezchybných cestách.
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6258
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: Matízkáři

Příspěvek od Scorpion.11 »

Já si přečetl, že ...zakládám nové forum... :lol:
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3597
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Matízkáři

Příspěvek od conpet »

Matiz nemá skoro žádné odhlučnění. Nejhorší je jízda v dešti. To slyšíš od kol každou kapku . Na nerovné silnici tam všechno rachtá. Mě bouchal výfuk o zadní nápravu. Chvíli mě trvalo než jsem na to přišel.
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Uživatelský avatar
kity
Příspěvky: 213
Registrován: sob čer 26, 2010 22:20
Bydliště: KE, BA

Re: Matízkáři

Příspěvek od kity »

A tak isto je dôležité po +- 15 rokoch vymeniť siletbloky aspoň na zadných pozdľžnych ramenách (lepšie celé pozdľžne ramená) a siletbloky zadného priečneho stabilizátora.
Vlastne je potrebné vymeniť všetky siletbloky, pretože Matízek ich má smiešne slabé...
:cry: :cry: :cry:
Daewoo Matiz M100 1999.
Honda PCX 125 model 2021.
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Matízkáři

Příspěvek od LordMMX »

k tomu odhlučneniu, na aliexprese kúpiš penu na odhlučnenie za pár eur, treba vybrať interiér von (sedačky, koberce , stropný tapacír) a celé to oblepiť. na lanose to neskutočne veľmi pomohlo
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Frogy90
Příspěvky: 38
Registrován: sob kvě 16, 2020 22:58

Re: Matízkáři

Příspěvek od Frogy90 »

Díky chlapi -i Tohle jsem potřeboval vědět,hlavně to rachtání na nerovných silnicích je něco,takže koupim tu pěnu na odhlučnění.
Frogy90
Příspěvky: 38
Registrován: sob kvě 16, 2020 22:58

Re: Matízkáři

Příspěvek od Frogy90 »

No teď jsem stál na místě a nějak mi to nedalo projel jsem všechny kola ale u předního levýho když ho čapnu ve vodorovné poloze a cuknu s ním tak nic jen při uchycení kola ve svislé poloze trošku křupe.Co by to mohlo být ložisko nebo rameno???
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Matízkáři

Příspěvek od LordMMX »

pri cenách dielov by som vymenil oboje. na oboch stranách.
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
misojogi
Příspěvky: 458
Registrován: pon pro 13, 2010 15:05

Re: Matízkáři

Příspěvek od misojogi »

na aliexprese kúpiš penu na odhlučnenie za pár eur, treba vybrať interiér von (sedačky, koberce , stropný tapacír) a celé to oblepiť.
mozes dat aj konkretny link co sa ti osvedcilo? lebo aliexpres mozes prehladavat hodiny a nenajdes v primeranej kvalite a za dobru cenu
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4356
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Matízkáři

Příspěvek od alvin »

Teraz som si prečital temu, ja som mal ten problem na oboch,ak sa to da nazvať vôbec problemom, aj na šunkovcovi, a na veľrybaku, je to veľmi jednoduche, zobral som silikonovy olej v spreji a vystriekal všetky pryžové komponenty prednej nápravy a bolo ticho a, proceduru som zopakoval po čase znova a je pokoj, hlavne pryžové dorazy na prednej naparve,keď su suche a chytia piesok to robia, určite som to tu už bol písal inde
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Frogy90
Příspěvky: 38
Registrován: sob kvě 16, 2020 22:58

Re: Matízkáři

Příspěvek od Frogy90 »

Problém zjištěn.To klepání mi dělají třmeny a právě ty kusy které drží brzd.destičky.Vyměním desky,kotouče nejsou sjeté ale ty desky jsou nějakej shit síla kotouče mají sílu 12,4 mm,nové mají cca 12,6mm.Protože třmen který drží desky tak na destičkách jsou na vnější ploše plíšky a tam je ta vůle v setinách milimetrů proto když čapnu třmen a zakydlám s ním tak to dělá ten samý zvuk jako když jedu po nerovné silnici a to byl dělán před repas třmenů.Jinak brzdy pred rokem dělal ojebávač takže kotouče good ale desky poland shit.
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3597
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Matízkáři

Příspěvek od conpet »

To je pěkná blbost. Třmeny nikdy nemůžou být tak volné aby se v tom klepaly destičky.
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Matízkáři

Příspěvek od LordMMX »

misojogi píše: sob srp 22, 2020 12:22
na aliexprese kúpiš penu na odhlučnenie za pár eur, treba vybrať interiér von (sedačky, koberce , stropný tapacír) a celé to oblepiť.
mozes dat aj konkretny link co sa ti osvedcilo? lebo aliexpres mozes prehladavat hodiny a nenajdes v primeranej kvalite a za dobru cenu
https://www.aliexpress.com/item/3284823 ... hweb201603_ mne sa osvedčilo toto
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“