Vypadávají válce, chcípá motor, někdy ani nestartuje

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
zbynek_d
Příspěvky: 1
Registrován: pon bře 23, 2020 16:01

Vypadávají válce, chcípá motor, někdy ani nestartuje

Příspěvek od zbynek_d »

Mám druhým rokem Daewoo Matiz 0.8, najeto jen 40 000 km, r.v. 2000, druhý majitel, úplně základní výbava.

Minulé léto se mi poprvé stalo že najednou začal vypadávat jeden válec, chvílemi i druhý a Matiz začal chcípat. Poté půl roku v pohodě, ale pak to na začátku zimy přišlo na novo a nedaří se mi to vyřešit. Někdy vůbec nenastartuje, jindy ano, ale pak zase začne vypadávat válec a auto cuká. Když je na místě, tak z výfuku občas vyplivne nějaké saze.

Zkoušel jsem jiné svíčky a zapalovací kabely. Měnil jsem víčko rozdělovače a palec, což trochu pomohlo, ale po pár km to stejné. Ani vyčištění nepomůže. Taky jsem měnil zapalovací cívku, ale žádné zlepšení.

Když jsem to dával na opravu borcovi, tak mi to vrátil že neví co tomu je. V servise vyměnili svíčky a kabely (ty dosavadní tam byly půl roku), pak to cca 200 km jelo normálně, ale pak zase to stejné.

Diagnostika (vyblikávaná spojením 2 pinů v OBD) nic nehlásí (resp. hlásí jen chybu 1500 - což jsem vyčetl že tomu chybí klimatizace, která ve vybavě vůbec není). Jen mi přijde divné že jsem nikdy neviděl zapnutý ventilátor na radiátoru chlazení, jede jen když zkratuji relé.

Chladicí kapalina se držela vždy na minimální úrovni (i když jsem dolil víc, tak se ztratila, ale hladina zůstávala stabilní). Nyní už uniká i pod minimální hranici, tak to považuji za problém, ale nevím jestli to souvisí - problémy s vypadáváním válců začaly před tím.

Jezdilo se s ním minulý rok na rozbité lesní cestě, dost bláta atp. (zásobování tábora). Letos párkrát také, pak začal zase zlobit.

Poradil by někdo co by tomu mohlo být? Případně kde by to byl někdo schopný v Brně, nebo Jihomoravském kraji opravit? Jsem už z toho celkem zoufalý.
Reklama
 

Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypadávají válce, chcípá motor, někdy ani nestartuje

Příspěvek od LordMMX »

matiz zo 40 000km potrebuje poriadnu údržbu hneď po kúpe. za 20 rokov ak sa menil olej 4x tak máš celý motor zasratý od karbonu a oleja. treba ho dať rozobrať a vyčistiť. pokiaľ sa stráca voda a nemáš kaluž pod autom, tak vteká do valcov a/alebo olejovej vane a teda máš automaticky problém so spaľovaním a tu výmena sviečok nepomôže. treba dať aj pretesniť hlavu. diely sú lacné, len treba mechanika ktorý sa na takú minigenerálku podujme. diagnostika ti to nepovie, tá do motora nevidí, len pozerá čo hovoria snímače.
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Uživatelský avatar
kity
Příspěvky: 213
Registrován: sob čer 26, 2010 22:20
Bydliště: KE, BA

Re: Vypadávají válce, chcípá motor, někdy ani nestartuje

Příspěvek od kity »

Úplný súhlas s Lordom. :PP:

Naozaj nemám potrebu si tu prihrievať polievočku,
ale pozri sa v akom stave boli všetky tesnenia + EGR systém pri generálke môjho Matizka tuto:
Generálna oprava Matiz M100 -> https://www.chevroletclub.cz/viewtopic. ... 68#p400748

Doporučujem ORIGINÁLNE ND na napr. www.carmax.sk, (autodilykrc nedoporučujem).
Daewoo Matiz M100 1999.
Honda PCX 125 model 2021.
Uživatelský avatar
stulpa
Příspěvky: 68
Registrován: pát led 26, 2007 20:34
Bydliště: Litvínov

Re: Vypadávají válce, chcípá motor, někdy ani nestartuje

Příspěvek od stulpa »

Mozna se pletu, ale pokud vypadavani valce zacalo driv nez ztraceni vody, tak ta voda je uz jen dusledek, nebo dalsi nabalena chyba. Mozna bych Ti doporucil nechat zmerit kompresi. U tehle aut (motoru) se dost casto stavalo ze odchazeli ventily na 3 valci.
Daewoo Nexia 1.5, 16V, 66 kW, 5dveří HB, GTX--- R.I.P.
Daewoo Nubira 1.6 16V (A16DMS) sedan + LPG AGC 01.05-67R-01 Rv: 2001
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“