Matiz hadice

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Frogy90
Příspěvky: 38
Registrován: sob kvě 16, 2020 22:58

Matiz hadice

Příspěvek od Frogy90 »

Ahoj lidičky.Potřeboval bych prosím Vás poradit.K čemu je tento díl nevím jak ho pojmenovat :D ,když jsem kupoval matese tak hadička byla připojená takto č.1,jenže když jsem se díval u ostatních motorů tak hadička jim vedla směrem do kabiny.Můžete mi říct k čemu slouží a zda je napojena správně.Děkuji
Přílohy
při koupi.jpg
po.jpg
Reklama
 

Uživatelský avatar
kity
Příspěvky: 213
Registrován: sob čer 26, 2010 22:20
Bydliště: KE, BA

Re: Matiz hadice

Příspěvek od kity »

Ahoj Frogy.

Obrázok č.2 je správne zapojenie.
Tento diel je na odvetrávanie palivovej nádrže.
Je plný aktívneho uhlia, ktoré pohlcuje benzínové pary keď matízek stojí.
Keď matízek ide, tie pary nasáva do sánia...
:roll: :roll: :roll:
Daewoo Matiz M100 1999.
Honda PCX 125 model 2021.
Frogy90
Příspěvky: 38
Registrován: sob kvě 16, 2020 22:58

Re: Matiz hadice

Příspěvek od Frogy90 »

Super díky moc za odpověď. -i
Frogy90
Příspěvky: 38
Registrován: sob kvě 16, 2020 22:58

Re: Matiz hadice

Příspěvek od Frogy90 »

Teď nemluvím o hadicích ale stává se mi když jedu tak musím podřazovat v meziplynu z 3 na 2ku.Je to u Matize normální?Když se převodovka zahřeje po cca 20 km řazení jde jak po másle to tam zalítne 2ka i bez meziplynu,jinak olej vyměněn Tutela 75W/85. Taky se mi po přeřazení stává že začne cukat chviličku a pak přestane.Díval jsem se a škrtící klapka je zanešená jestli to má vliv.Jinak všechny filtry vyměněny před měsícem.Napadá mě jít na diagnostiku,max.nechat vyčistit škrtící klapku a vyměnit zapalovací kabely.
Uživatelský avatar
kity
Příspěvky: 213
Registrován: sob čer 26, 2010 22:20
Bydliště: KE, BA

Re: Matiz hadice

Příspěvek od kity »

- na Matízkovi je takéto správanie prevodovky OK (najdôležitejšie je dodržať olej SAE 75W/85)
- to "cukanie" môže to byť zanesený EGR ventil, alebo zanesená škrtiaca klapka (aj regulátor voľnobežných otáčok)
(tiež tá hrubá hadica sánia býva zo zadu prasknutá po +- 10 rokoch, na prvý pohľad to nevidno)
- originál zapalovacie káble majú životnosť +- 12 rokov
- rozdelovač je potrebné tiež prečistiť - všetky diely ktoré sú pod palcom rozdelovača (pohľadaj si vo fóre čo a ako)
(aj hlava rozdelovača môže byť opotrebená - 3 kolíky + uhlík v strede), a tiež palec rozdelovača (na konci býva opotrebený - skrátený)

Inak,
tu na fóre už bolo popísané toho veľa s čím mali Matizkári problémy, je dobré si ich vyhľadať v histórii fóra MATIZ.
Matizkári tieto problémy riešili pred +- 10 rokmi.
:PP:
Daewoo Matiz M100 1999.
Honda PCX 125 model 2021.
Frogy90
Příspěvky: 38
Registrován: sob kvě 16, 2020 22:58

Re: Matiz hadice

Příspěvek od Frogy90 »

Díky -i ,zkusím pohledat.
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“