Matiz - problém s chlazením

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Frogy90
Příspěvky: 38
Registrován: sob kvě 16, 2020 22:58

Matiz - problém s chlazením

Příspěvek od Frogy90 »

Ahoj lidi.Nechtěl jsem zakládat nové téma ale z těch co jsem našel není pro mě 100%.Měl jsem problém s chlazením.Prdnulo mi těleso termostatu u mého Matize,při jízdě s origo termostatem ručička jen v půlce i po 50 km.Proběhla výměna termostatu za který jsem dával 374 kč ze stránek cardo.cz kde nakupuji pravidelně kvalitní ND,nejedná se o žádnou čínu.Po výměně dílů a naplnění nové chladící kapaliny mi po 40 km vystoupá ručička na budíku jen do půlky,motor se nepřehřívá,termostat nasazen správně,obráceně nevím zda je to možné.Vše bylo překontrolováno i pr.postup dle video manuálu i samotného originálního dílu při sundavání a výměny dílu.Max. se mi stane že za jízdy spustí na chvilku sahara,což předtím u starého který byl K.O zaseklý nedělal.Je možné že je v pr... čidlo teploty motoru? Popř.jestli to tak je kde ho najdu v motoru.Díky
Reklama
 

Uživatelský avatar
kity
Příspěvky: 213
Registrován: sob čer 26, 2010 22:20
Bydliště: KE, BA

Re: Matiz - problém s chlazením

Příspěvek od kity »

Ahoj Frogy.

Mal som podobný problém až s dvoma novými termostatmi.
Pomohlo, až keď som si kúpil originál termostat na www.carmax.sk

Poznámka:
Otvor v termostate je excentrický, pri montáži nie je jedno ako ho vo vnútri pootočíš.
Ak môžeš, predstav si ako ta chladiaca kvapalina prúdi a zatáča sa cez termostat do hadice a mal by si sám prísť na to ako má byť pootočeny...
:o) :o) :o)

Kity.
Daewoo Matiz M100 1999.
Honda PCX 125 model 2021.
Frogy90
Příspěvky: 38
Registrován: sob kvě 16, 2020 22:58

Re: Matiz - problém s chlazením

Příspěvek od Frogy90 »

Děkuju za odpověď :) A vadí to nějak extra.Max mě napadá,že tedy když neukazuje na budíku provozní teplotu tak si víc veme jako kdybych jel pořád na sytič.Protože ze začátku byl vadný termostat.Termostat spolu s tělesem termostatu jsem vyměnil,měnil jsem i chladící kapalinu a ještě protože Matiz má dvě čidla telploty chladící kapaliny.Jedno je pro řídící jednotku a druhé,který jsem si všimnul protože vršek čidla byl přihnutý tak čidlo teploty ch.kapaliny malé (teplá) a to slouží pro ukazatel - budík.A pořád nic,ještě přemýšlím protože kamarád mi předtím tvrdil že mu odešlo topení tak mechanik musel sundat celou palubovku ale tomu se mi nechce moc věřit že by nechal odpojený třeba konektor ale to by zase neukazoval do půlky.Takže nejspíš příští měsíc objednám origoš z carmaxu termostat.Jinak díly objednávám z czdrafel.cz origo
Teď jsem dovyměnil konečně těsnění pod víkem ventilů,vážně špatnej přístup u jinýho auta práce na 10 min tady kvůli špatnýmu přístupu na šrouby 1h,dál proběhl repas třmenu kolo přibržďovalo až bylo vařící i plecháč.Každej tvrdil ložisko ale nebylo to ložisko.Když jedu cca 40km kola mají konečně stejnou teplotu.Teď jenom ten termostat :D
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“