Můj Žabák

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Frogy90
Příspěvky: 38
Registrován: sob kvě 16, 2020 22:58

Můj Žabák

Příspěvek od Frogy90 »

Čauky lidi,díky za přijetí.Koupil jsem si své první auto Daewoo Matiz 0.8 3válec r.v 2000.Auto jsem kupoval od kamaráda trošku zašlé.Moje první opravy byly výměna gum ze zimních,které tam byly 3 roky zpuchřelé za letní na hezčích plecháčích 13´´.Výměna svíček,motorového,převodového oleje,chladící kapalina,termostat,vzduchový a motorový filtr,kompletní úklid vnitřku + rozleštění laku mírných škrábanečků,výměna stěračů,dotažení šroubů palubovky,oprava kastlíku a baterka BOSCH,oprava velkého škrábance na obou dveřích ve spodní části vykitované a stříknuté do zelené metalízy a pro jistotu i ošetřené prahy.Jinak brzdy tam byly dělané před 2 roky předek i zadek,jde vidět že byly vyměněné i brzdové trubičky a 3.díl výfuku,topení.Ještě mě čeká výměna těsnění pod víkem ventilů,výměna ložisek kol předek i zadek (ložiska od FAGU),výměna ostřikovačů.Jinak stav kastle nádhera nikde nic zrezlého ani zevnitř,kabeláž vypadá vzhledově nově.Najeto má podle kontroly VIN STK poctivých 79 582 km bez přetáčení.Jediný co mě štve tak mám zeblitý motor.Kontroloval jsem po koupi stav oleje motoru a hladina ve vaně byla v pořádku.Jinak z vany a kolem přes těsnění vany nic neteče,je to zeblité nejvíc z pravé strany jak je rozvoďák a od víka ventilů lehce.Nevím tedy jestli předchozí majitel rozlil olej na motor při plnění nebo jestli není v pr.. těsnění pod hlavou.Olej neuniká auto jede bezproblémů.Snažím se ho dát do kupy aby můj matiz(žabák) zažil ještě normálního člověka kterej se o něj postará.Jediné co mi nefunguje jsou mlhovky,vnitřní světlo a osvětlení spz.Myslíte že může být těsnění pod hlavou K.O. a jak moc by to vadilo.Nejradši bych u něho jenom ležel a měnil opravoval a vůbec by mi to nevadilo ani časově.Později přidám i foto :) :D
Reklama
 

Uživatelský avatar
kity
Příspěvky: 213
Registrován: sob čer 26, 2010 22:20
Bydliště: KE, BA

Re: Můj Žabák

Příspěvek od kity »

Ahoj Frogy.

Super, ďalší Matizkár pozitív. :PP: :PP: :PP:
Originál náhradné diely si ešte stále môžeš kúpiť v DAEWOO "veľkosklade" na www.carmax.sk.

Ten olej Ti tečie skrz pravé gufero vačkovej hriadele.
Je dobré tiež vymeniť tesniaci O-krúžok na druhej strane vačkovej hriadele.
-i
Daewoo Matiz M100 1999.
Honda PCX 125 model 2021.
Frogy90
Příspěvky: 38
Registrován: sob kvě 16, 2020 22:58

Re: Můj Žabák

Příspěvek od Frogy90 »

Díky za odkaz na díly a taky za supr radu ohledně toho gufírka.Zaplať pán bůh že ty díly nejsou cenově nějak extrémně přemrštěné.Jinak doufám že stačí sundat ten plastový kryt rozvodu a starým dobrým způsobem vydloubnout gufero a naklepnout nové.Nebo by měl být jiný postup?
Frogy90
Příspěvky: 38
Registrován: sob kvě 16, 2020 22:58

Re: Můj Žabák

Příspěvek od Frogy90 »

Bylo by prosím vás možné poslat odkaz na gufero.Teď jsem ještě projížděl stránky s ND a těch gufer tam je několik.Hned bych si k nim objednal i těsnění pod víko ventilů.Díky
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Můj Žabák

Příspěvek od LordMMX »

ahoj vitaj v klube.

http://www.czdrafel.cz/matiz-m1001998-2 ... c&q=gufero skús si vybrať :) . czdrafel je český dodávateľ dielov na daewoo takže pre teba asi vhodnejší ako slovenský carmax .
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Uživatelský avatar
kity
Příspěvky: 213
Registrován: sob čer 26, 2010 22:20
Bydliště: KE, BA

Re: Můj Žabák

Příspěvek od kity »

Výhoda CARMAX-u je, že má všeky originálne diely na Matízka.
Daewoo Matiz M100 1999.
Honda PCX 125 model 2021.
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6258
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: Můj Žabák

Příspěvek od Scorpion.11 »

-i Též beru jen z Carmaxu a poštovné jen o pár korun rozdíl :PP:
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Frogy90
Příspěvky: 38
Registrován: sob kvě 16, 2020 22:58

Re: Můj Žabák

Příspěvek od Frogy90 »

Škoda že nemám původní foto aby šel vidět rozdíl.
Přílohy
IMG_20200521_180107.jpg
IMG_20200521_180034.jpg
IMG_20200521_180025.jpg
jannickz
Příspěvky: 3
Registrován: pát bře 08, 2024 04:29

Re: Můj Žabák

Příspěvek od jannickz »

Dokonči plánované opravy: Výměna ložisek, těsnění pod víkem ventilů a ostřikovačů je správný krok.
Pravidelně kontroluj stav vozu: Všímej si neobvyklých zvuků, úniků kapalin, změn v chování motoru a dalších signálů, které by mohly indikovat problém.
Pečuj o Matize: Dodržuj servisní intervaly, používej kvalitní náhradní díly a oleje a dopřej mu péči, kterou si zaslouží.
jannickz
Příspěvky: 3
Registrován: pát bře 08, 2024 04:29

Re: Můj Žabák

Příspěvek od jannickz »

jannickz píše: úte bře 12, 2024 03:51 Dokonči plánované opravy: Výměna ložisek, těsnění pod víkem ventilů a ostřikovačů je správný krok. Pokud se potřebujete dozvědět více o ložiskách, můžete navštívit https://en.tradebearings.com/clist_64.html
Pravidelně kontroluj stav vozu: Všímej si neobvyklých zvuků, úniků kapalin, změn v chování motoru a dalších signálů, které by mohly indikovat problém.
Pečuj o Matize: Dodržuj servisní intervaly, používej kvalitní náhradní díly a oleje a dopřej mu péči, kterou si zaslouží.
Dodržujte harmonogram oprav: Plánujte a realizujte opravy dle doporučení výrobce a odborníků.
Kvalitní díly a servis: Používejte kvalitní náhradní díly a svěřte opravu zkušenému mechanikovi.
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“