kolisanie otacok a skapinanie

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
misko252
Příspěvky: 3
Registrován: ned dub 21, 2019 08:54
Bydliště: LC

kolisanie otacok a skapinanie

Příspěvek od misko252 »

zdravim páni. manzelka sa stale stazuje ze jej skacu otacky motora a obcas jej to zdochne. s cim zacat?
a este jedna otazocka.... co je ten ventil na obrazku?
Přílohy
IMG_20190420_183027280.jpg
Daewoo Matiz 0.8
Reklama
 

Uživatelský avatar
kity
Příspěvky: 213
Registrován: sob čer 26, 2010 22:20
Bydliště: KE, BA

Re: kolisanie otacok a skapinanie

Příspěvek od kity »

Zdravím.

Začal by som vyčistením škrtiacej klapky. A prečistením motorčeka voľnobehu.
Na Tvojej fotke vidím zbastlené odvetrávanie motora. Originál odvetrávanie motora vyzerá takto:
Odvetravanie_motora.JPG
Daewoo Matiz M100 1999.
Honda PCX 125 model 2021.
misko252
Příspěvky: 3
Registrován: ned dub 21, 2019 08:54
Bydliště: LC

Re: kolisanie otacok a skapinanie

Příspěvek od misko252 »

zdravim. skrtiacu som cistil, nove sviecky bosch, nove kable bosch,robi to to iste co pred tym. motorcek volnobehu je tipujem to cierne co drzia dva srobiky, vyzera to ako kolik so spicom? to som mal tiez vonku.moze sa s tym hybat? a odvetravanie motora myslis to co ide z krytu ventilov a mam to napojene do sania? (uz som to tak kupil) sorry nerozumiem velmi tomu ale napr. na skode 120 mi to tiez slo do sania a bolo to tak original.
Daewoo Matiz 0.8
Uživatelský avatar
kity
Příspěvky: 213
Registrován: sob čer 26, 2010 22:20
Bydliště: KE, BA

Re: kolisanie otacok a skapinanie

Příspěvek od kity »

Kúp si to napríklad tuto:
http://www.carmax.sk/e-shop/Default.aspx
Matiz_M100_odvetravanie_motora.JPG
A možno bude potrebné kúpiť aj nový regulátor EGR ventilu...
Daewoo Matiz M100 1999.
Honda PCX 125 model 2021.
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3597
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: kolisanie otacok a skapinanie

Příspěvek od conpet »

Když vidim ten ventilek tak nejezdil náhodou ten matiz dříve na plyn ? Jestli to není pozůstatek regulace bohatosti směsi.
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
misko252
Příspěvky: 3
Registrován: ned dub 21, 2019 08:54
Bydliště: LC

Re: kolisanie otacok a skapinanie

Příspěvek od misko252 »

ahoj. nemyslim zeby jazdil na plyn nieje to v papieroch iba ak by bol nacierno tam namontovany. ale nevidiet nikde pozostatky po plyne.
a keby tu hadicu len odpojim od sania a tak skusim to by malo byt to iste ako mas ty nie? ci tebe sa napaja este niekde?
Daewoo Matiz 0.8
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: kolisanie otacok a skapinanie

Příspěvek od palikx »

ta hadice odvetrani je samozrejme neoriginal nesmysl ale nebude mit vliv na chcipani nebo kolisani volnobehu.
to bych tipoval na ovladac egr nebo egr samotny,a nebo coz by mohlo byt jeste pravdepodobnejsi je hadicka k snimaci podtlaku ,nebo snimac samotny.
hadicku na sani vidim novou k snimaci podtlaku ale je i u toho snimace nova?
pokud ano jeste bych odpojil hadicku co vede za motor na egr a ucpat ji treba sroubkem.mel by se prestat otevirat a mohlo by to prestat zlobit.
vic me nenapada krome ucpanych nebo vadnych vstriku a vadneho snimace v rozdelovaci.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
misojogi
Příspěvky: 458
Registrován: pon pro 13, 2010 15:05

Re: kolisanie otacok a skapinanie

Příspěvek od misojogi »

mne urcite problemy so skapinanim na volnobehu robil aj spinavy rozdelovac, treba vycistit
czmax
Příspěvky: 5
Registrován: ned říj 13, 2019 07:07

Re: kolisanie otacok a skapinanie

Příspěvek od czmax »

Ahoj, řešil jsem taky problém s otáčkama, ale opačný. Při řazený vždycky, když jsem ubral plyn a vyšláp spojku, tak mi vyskočily otáčky ještě o něco výš, než byly a pak strašně pomalu klesaly. Nevěděl jsem, co s tím, tak jsem vymontoval tělo škrticí klapky, vymyl to technickým benzínem, vytřel, oddělal jsem černej plastovej kryt a jak je ten mechanismus s ozubenýma kolečkama, tak tam jsou dvě odporový cesty (potenciometry) a na jedné té cestě byly nečistoty. Opatrně jsem to štětečkem vyčistil, slabým vzduchem vyfoukal a namontoval zpátky. Pak jsem rozpojil hadičky, který jsou nahoře na motoru a jsou na nich napojený zpětný ventily (plastový). Jeden ventil byl v pohodě, z jedné strany průchozí, z druhé je, ale ten druhej byl neprůchozí v obou směrech, tak jsem ho foukáním pusou rozchodil. Pak jsem odpojil baterku, spojil + a -, co vede od baterky do auta (POZOR, ne, póly baterie, ale ty dráty, co jsem z baterky odpojil). Nechal jsem to hodinu bez baterie, pak jsem baterii připojil a zkoušel podle návodu reset, našel jsem to na youtube a bylo to polsky. Otočit klíčkem až se rozsvítí kontrolky a mělo by se počkat, až zhasne kontrolka motoru (mě ale nezhasla). Tak jsem čekal 30sekund, pak vypnul kliček a zkusil to znova. Chlápek v návodu i lehce pootočil startérem, ale nenastartoval. To jsem nezkoušel, jen jsem zase nechal rozsvítit kontrolky a čekal, jestli zhasne motor. Nezhasl. Tak jsem to zas vypnul a pak jsem zkusil normálně nastartovat. Motor chytl, šel jsem to projet a je to podstatně lepší. Netuším, jestli to bylo tím vyčištěním klapky od sajrajtu, nebo vyčištění té elektroniky klapky, nebo tím ucpaným zpětným ventilem, ale teď už padají otáčky podstatně rychleji a u studenýho motoru nejsou tak vysoký. Snad to někomu pomůže.
czmax
Příspěvky: 5
Registrován: ned říj 13, 2019 07:07

Re: kolisanie otacok a skapinanie

Příspěvek od czmax »

Tak závada se zase vrátila a je to ještě horší. Nejen, že mi zase začly pomalu klesat otáčky, jakobych vyšlápl dřív spojku, než ubral plyn, ale při čekání v koloně se začalo auto třepat, jako by vynechával nějaký válec, pak to bylo dobré a najednou koukám, svítí kontrolka motoru. Volnoběžné otáčky jsou teď hodně vysoko, na brnknutí na plyn letí ještě výš, ale jak se motor dostane do záběru, tak to skáče jak splašená koza. Už jsem objednanej do servisu.
czmax
Příspěvky: 5
Registrován: ned říj 13, 2019 07:07

Re: kolisanie otacok a skapinanie

Příspěvek od czmax »

Ahoj, tak už jsem se v tom zase povrtal a problém byl patrně ve zpětném ventilu (nebo jak se jmenuje ten jednocestný ventil na hadičce). Byl propustný v obou směrech. Prolil jsem ho techničákem, protřepal, profoukal a zasunul zpátky povyskočenou pružinku, skoro vyjela ven. Teď to šlape jak hodinky už asi týden. Pročistil jsem i ten druhej ventil a auto přestalo brzdit :-D Omylem jsem ho otočil. Ten větší je k posilovači brzd. Ten menší je asi nějaký odvětrání z motoru zpět do sání a když jde tlak i opačně, tak to asi dělá binec v těch otáčkách.
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“