Nefunguje PP stěrač čelního skla - VYŘEŠENO

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
tod93cz
Příspěvky: 1
Registrován: ned led 21, 2018 20:04

Nefunguje PP stěrač čelního skla - VYŘEŠENO

Příspěvek od tod93cz »

Dobrý den a ahoj všem :)
Jsem zde nový, tak poprosím o shovívavost a o upozornění na případné mé přestupky proti fóru :) Ale v věci...

...jezdím Matizem (r.v. 2003, 0,8l) a dneska přestal fungovat pravý přední stěrač (ten kratší před spolujezdcem). Nebo přesněji on funguje, ale když je interval, že má setřít, tak levý (dlouhý před řidičem) setře čelní sklo normálně, ale ten krátký s sebou jen cukne nebo ujede část trasy a vrátí se (náhodně, někdy tak a někdy jinak). Když jsem se díval pod kapotu (a do chytré knížky "Jak na to"), tak pro přední stěrače měl být jeden společný motorek, takže chyba bude asi v pohonu, že? Jenže celý ten mechanismus stěračů je pěkně ukrytý pod tou plastovou lištou pod čelním sklem. Nemá někdo prosím radu nebo návod, jak se k tomu mechanismu dostat a jak tu plastovou lištu sundat? Případně, čím by to mohlo být způsobeno? Nemám bohužel garáž, takže než budu cokoliv zkoušet, tak chci nabrat co nejvíce názoru a tipů, abych se pak mohl domluvit, že mě pustí k sobě do garáže tatík nebo kamarád :)

Děkuji moc za rady a přeji pěkný zbytek dne!

Kuba

====
EDIT: Vyřešeno. Stačilo pouze sundat horní krytku matky na rameni stěrače, matku a šroub očistit, znovu nasadit a dotáhnout.
Reklama
 

Odpovědět

Zpět na „MATIZ“