nepravidelný chod motoru u Matize

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Kalamita
Příspěvky: 5
Registrován: pon čer 02, 2014 18:58

nepravidelný chod motoru u Matize

Příspěvek od Kalamita »

zdravím,
mám problém u Matize s motorem 0,8l, kontrolka motoru při volnoběžných otáčkách svítí, při zvýšených otáčkách se rozbliká. Nepravidelný chod motoru, za chodu motoru jsem postupně odpojoval zapalovací kabely a zjistil jsem,že prostřední válec nezapaluje. První podezření na zapalovací svíčky - výměna, ale bez úspěchu.Zapalovací kabely jsem prohodil, ale prostřední válec stále nepálí. Od známého jsem si půjčil z Matize funkční zapalovací cívky a problém je pořád stejný. Prosím o radu co dál.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: nepravidelný chod motoru u Matize

Příspěvek od Petr S. »

Kalamita píše:zdravím,
mám problém u Matize s motorem 0,8l, kontrolka motoru při volnoběžných otáčkách svítí, při zvýšených otáčkách se rozbliká. Nepravidelný chod motoru, za chodu motoru jsem postupně odpojoval zapalovací kabely a zjistil jsem,že prostřední válec nezapaluje. První podezření na zapalovací svíčky - výměna, ale bez úspěchu.Zapalovací kabely jsem prohodil, ale prostřední válec stále nepálí. Od známého jsem si půjčil z Matize funkční zapalovací cívky a problém je pořád stejný. Prosím o radu co dál.
Vstřikovač. :lol:Nejde ti tam benzin,nebo jde,ale špatně.
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
Kalamita
Příspěvky: 5
Registrován: pon čer 02, 2014 18:58

Re: nepravidelný chod motoru u Matize

Příspěvek od Kalamita »

svíčka je mokrá, diagnostika ukazuje problém se zapalováním - kod chyby P0300
Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: nepravidelný chod motoru u Matize

Příspěvek od Petr S. »

Pak jedině svíčky,kabely,rozdělovač.
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
Kalamita
Příspěvky: 5
Registrován: pon čer 02, 2014 18:58

Re: nepravidelný chod motoru u Matize

Příspěvek od Kalamita »

Petr S. píše:Pak jedině svíčky,kabely,rozdělovač.
Tak když jsme jednotlivý VN kabely proházeli mezi sebou, tak pořád nejde druhý, to samé jsme udělali u svíček. Rozdělovač tam není, řídící signály jdou z řídící jednotky, které následují do indukčních cívek viz obrázek.
Přílohy
Schéma
Schéma
johns
Příspěvky: 184
Registrován: čtv srp 15, 2013 22:11
Bydliště: NMnV

Re: nepravidelný chod motoru u Matize

Příspěvek od johns »

Petr S. píše:Vstřikovač. Nejde ti tam benzin,nebo jde,ale špatně.
Kalamita píše:svíčka je mokrá....
To este stale neznamena ze vstrekovac pracuje spravne. Staci ze je pridrety, upchaty proste nerobi rosu ale len strieka alebo tecie, zmes moze byt bohata alebo chudobna a uz to staci aby sa horsie zapalovala. Skusil by som ich vymontovat, preskusat a precistit, ak su aj vsetky dobre, motoru urcite neuskodis a budes aspon vediet ze su v poriadku a mozes sa zamerat na dalsie hladanie priciny. Vstrekovacom vobec neuskodi obcasne preventivne vycistenie (hlavne ak nemozes doverovat ani kvalite benzinu).
Daewoo Lanos 1,5 63kW 1998 HB-5Dv, 27U - uplne bez vybavy (bez kurvitok).
Kalamita
Příspěvky: 5
Registrován: pon čer 02, 2014 18:58

Re: nepravidelný chod motoru u Matize

Příspěvek od Kalamita »

Jde v domácích podmínkách vyčistit vstřikovač - a popřípadě jak?
misojogi
Příspěvky: 458
Registrován: pon pro 13, 2010 15:05

Re: nepravidelný chod motoru u Matize

Příspěvek od misojogi »

ano
nalejes do benzinu cistic vstrekov pri plnej nadrzi (pred tankovanim) a vyjazdis ju
Kalamita
Příspěvky: 5
Registrován: pon čer 02, 2014 18:58

Re: nepravidelný chod motoru u Matize

Příspěvek od Kalamita »

:PP: všem děkuji za rady, motor je zase funkční , závada byla na vstřiku - karbon. Vstřiky jsem namočil do nitro ředidla na cca dvě minuty, vyčistil a vyfoukal stlačeným vzduchem. Po opravě plynulý chod motoru,na diagnostice vše OK. Z počátku jsem nevěřil, že když je mokrá svíčka, tak může být problém na vstřiku.
kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Re: nepravidelný chod motoru u Matize

Příspěvek od kesko »

Preventivne davam do nadrže čistič palivovej sustavy a vstrekov , balenie je na cca 50 l, tak ho mam na 2 tankovania a zatiaľ žiadny problem. Raz po tankovani sa mi rozsvietila kontrolka motora a občas vynechal, tak som do polky nadrže nalial celu flasu a dotankoval 100 oktan na schelke, než som vyjazdil nadrž problem zmizol.
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: nepravidelný chod motoru u Matize

Příspěvek od Petr S. »

Kalamita píše::PP: všem děkuji za rady, motor je zase funkční , závada byla na vstřiku - karbon. Vstřiky jsem namočil do nitro ředidla na cca dvě minuty, vyčistil a vyfoukal stlačeným vzduchem. Po opravě plynulý chod motoru,na diagnostice vše OK. Z počátku jsem nevěřil, že když je mokrá svíčka, tak může být problém na vstřiku.
Ha měl jsem pravdu napoprvé. :lol: :lol: :lol: :lol: To mam z toho,že koukam Palikxovi pod ruce. :lol: :lol: :lol: :lol:
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
misojogi
Příspěvky: 458
Registrován: pon pro 13, 2010 15:05

Re: nepravidelný chod motoru u Matize

Příspěvek od misojogi »

závada byla na vstřiku - karbon. Vstřiky jsem namočil do nitro ředidla na cca dvě minuty, vyčistil a vyfoukal stlačeným vzduchem. Po opravě plynulý chod motoru,na diagnostice vše OK. Z počátku jsem nevěřil, že když je mokrá svíčka, tak může být problém na vstřiku.
dobre vediet
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“