auto skace,trasie nema otacky

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
Vypravca
Příspěvky: 1056
Registrován: pát črc 07, 2006 06:12
Bydliště: Banská Bystrica

Re: auto skace,trasie nema otacky

Příspěvek od Vypravca »

Vidis a kolko nervov ta to stalo.
Tak nech uz len jazdi bez zavad.
ex EVANDA, strieborná metalíza svetlá,
LPG BRC sequent 24
Automatické zapínanie svetiel, cúvacie senzory.
ex ESPERO strieborná metalíza.
ex ESPERO modrá metalíza.
DAEWOO MERCEDES McLAREN
LPG POZITIVE.
EGR NEGATIVE.
Diagnostika Autel Maxidiag univerzal.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Kristian_PM
Příspěvky: 280
Registrován: pát srp 31, 2012 17:55
Bydliště: Beladice (SR)

Re: auto skace,trasie nema otacky

Příspěvek od Kristian_PM »

Boháča, že 54€ za lambdu... Ja mám jednu doma, ktorú som čorkol na tom vraku, keď som bral hlavu.
Daewoo Matiz SE 0,8 - 2000 (strieborný) - 126 000 km V/RS
Daewoo Matiz SE 0,8 - 2001 (strieborný) - † 226 492 km
Volkswagen Golf IV 1,4 - 1998 (tmavomodrý) - 202 000 km
Fiat 600D 0,8 - 1964 (fialový) - 90 000 km
danny29
Příspěvky: 72
Registrován: pát zář 02, 2011 14:03
Bydliště: Kosice, Slovensko

Re: auto skace,trasie nema otacky

Příspěvek od danny29 »

Tak som nuteny otvorit naspat temu :evil:
Lambda sonda vymenena, alternator novy, filtre vsetky nove, kable nove, sviecky nove a auto pocas jazdy v rychlosti napr zhasne (co je zivotu nebezpecne!!!) a seka + sa rosvieti kontrolka check.
Ked to neskace, tak to ide super.
Fakt uz aj moji mechanici su v uzkych.
Vrazil som do toho problemu uz vyse 100 eu a stale nic.
Ja si myslim ze skrtiaca klapka uz fakt ine ma nenapada , lebo vsetko uz bolo vymenene alebo rozobrate, vycisteny bol aj rozdelovac popritom.
Jedno ma zaraza ze ako som vymenil lambdu sondu, tak to slo super 2 dni a teraz zase sa to sere.
Alebo druha vec , dal som adhezivum do paliva moze to byt tym??
Uvitam kazdu vasu radu , lebo som ako tak povedat v prdeli s toho...
johns
Příspěvky: 184
Registrován: čtv srp 15, 2013 22:11
Bydliště: NMnV

Re: auto skace,trasie nema otacky

Příspěvek od johns »

Ak si dal skutocne adhezivum namiesto aditiva, tak to je urcite tym! :) co si tam vlastne lial?
Po vymene lambdy sa spotreba zmenila? Spomenul som si na podobny problem co som mal kedysi na Fvaorite s LPG, ked ja jazdy samovolne zdochynal, u mna to bolo zlym kontaktom na jednom elektroventile ktory prerusoval palivo. Tiez by som skusil pri nastartovanom aute pohybovat kablovymi zvazkami, konektormi, pobuchat po poistkovke, pohybat hadickami atd...
Po zhasnuti motora , pri zaradenej rychlosti a pusteni spojky motor nabehne? ak nie, po zastaveni normalne nastartuje? kontrolka uz nesvieti? alebo svieti este nejaky cas? Po zdochnuti ma volnobeh pravidelny ustaleny? Opakuje sa to v kratkom case alebo raz za napr 3 dni a potom zas je pokoj, ci?
Daewoo Lanos 1,5 63kW 1998 HB-5Dv, 27U - uplne bez vybavy (bez kurvitok).
danny29
Příspěvky: 72
Registrován: pát zář 02, 2011 14:03
Bydliště: Kosice, Slovensko

Re: auto skace,trasie nema otacky

Příspěvek od danny29 »

Pre Johna,

Ak si dal skutocne adhezivum namiesto aditiva, tak to je urcite tym! :) co si tam vlastne lial? Nalial som tam standartne aditivum co na benzinke predavaju pre benzinove motory, podotykam ze potom to jazdilo este 2 tyzdne.Vsetka ta krasa zacala az po umyti motora.
Po vymene lambdy sa spotreba zmenila?Ano zmenila sa i spotreba k lepsiemu. Spomenul som si na podobny problem co som mal kedysi na Fvaorite s LPG, ked ja jazdy samovolne zdochynal, u mna to bolo zlym kontaktom na jednom elektroventile ktory prerusoval palivo. Tiez by som skusil pri nastartovanom aute pohybovat kablovymi zvazkami, konektormi, pobuchat po poistkovke, pohybat hadickami atd...
Po zhasnuti motora , pri zaradenej rychlosti a pusteni spojky motor nabehne? Hej motor nabehne hned bez problemu aj ked pustis spojku tiez. ak nie, po zastaveni normalne nastartuje? kontrolka uz nesvieti?Kontrolka svieti len ked to blbne inac ked nesvieti je to super, ide jak raketa. alebo svieti este nejaky cas? Po zdochnuti ma volnobeh pravidelny ustaleny? JJ, volnobej je ok.Opakuje sa to v kratkom case alebo raz za napr 3 dni a potom zas je pokoj, ci?
Sam neviem posledny krat to islo 2 dni ako strela a dnes sa na tom vobec neda jazdit.
Proste tragedia....
Uživatelský avatar
MATIZ 1999
Příspěvky: 110
Registrován: ned říj 28, 2012 19:52
Bydliště: OL kraj

Re: auto skace,trasie nema otacky

Příspěvek od MATIZ 1999 »

Mě se něco podobného stalo po nalití prostředku na čištění vstřiků. Nalil jsem to do nádrže s 10 l benzínu. Po ujetí 70 km v auto jelo v pohodě. Druhý den ráno nešlo nastartovat, motor se cukal a rozsvítila se kontrolka motoru. Po protočení startérem cca 20 s se motor chytnul, ale musel jsem ho cca 2 min držet ve zvýšených otáčkách. Pak zřejmě palivovým čerpadlem došlo k promíchání benzínu v nádrži a motor šlapal jako dřív. Nicméně po ujetí dalších 40 km se opět rozsvítila kontrolka motoru. Ale motor táhnul bez problémů. Po načtení závad se objevila chyba lambdy. natankoval jsem další benzín, vyjel cca 2 nádrže a od té doby je klid. Zřejmě ten čistič trysek je pěknej humus co motor a elektronika od Matesa nemá rád.
Babeta 1986 Zelený šíp
Fáčko Silver line
Matiz 99 ABS,2xbag,servo
Toyota Carina E 1,6 etalon 100% spolehlivosti aut
danny29
Příspěvky: 72
Registrován: pát zář 02, 2011 14:03
Bydliště: Kosice, Slovensko

Re: auto skace,trasie nema otacky

Příspěvek od danny29 »

Ale stale to pochybujem ze to bolo tym aditivom sposobene nakolko auto mi islo 2 tyzdne v pohode po naliati toho koktailu a zacalo to vsetko az ked mi experti umyly motor vapkou. :shock:
Uživatelský avatar
ChevyEpica
Příspěvky: 189
Registrován: pát čer 15, 2012 13:05
Bydliště: Pelhřimov

Re: auto skace,trasie nema otacky

Příspěvek od ChevyEpica »

A kdo to tim expertum řekl at umyjou motor? Dej to do servisu, bude to sice něco stat, opravěj ti to. Za chyby se platí ...
Chevrolet Epica 2.5 V6 + LPG Magic 3, r.v. 2006, automat, modrá metal., naj. 193 000 km
Dacia Sandero 1.4 +LPG Elpigas, r.v. 2010, modrá metal., naj. 77 000 km
danny29
Příspěvky: 72
Registrován: pát zář 02, 2011 14:03
Bydliště: Kosice, Slovensko

Re: auto skace,trasie nema otacky

Příspěvek od danny29 »

Kristian_PM si King of Daewoo :D

Takze zrobil som to rano podla tvojich instrukcii ze treba nechat kontrolky na palubovke svietit a vtedy vypojit minus na baterke.Riadiaca jednotka sa zresetovala defaultne a po nastartovani to je uplne ine auto.
Vali to ako raketa. Oskusal som prejst 20km na tom a islo to bez sekania , trhania a zdochynania.
Snad to vydzi ale dufam ze ano.

Dikes este raz ak prides do KE, mas pollitraky nejake na stole...
misojogi
Příspěvky: 458
Registrován: pon pro 13, 2010 15:05

Re: auto skace,trasie nema otacky

Příspěvek od misojogi »

treba nechat kontrolky na palubovke svietit a vtedy vypojit minus na baterke.Riadiaca jednotka sa zresetovala defaultne
to je ako navod? niekto tu pisal ze potom sa rozhasil imobilizer ked vytiahol baterku a klucik mal v spinacke
musel do servisu znova nastavovat
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“