mizí chladící kapalina

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
Mikeš
Příspěvky: 329
Registrován: stř srp 29, 2007 08:37
Bydliště: B.n.P.
Kontaktovat uživatele:

Re: mizí chladící kapalina

Příspěvek od Mikeš »

Tak mě to nedalo,vzal jsem plátek do pilky a vrhnul se na to ještě dnes.
Takže část potrubí jsem úspěšně amputoval,zítra vyrobím deklík a doufám,že mě ta tříválcová bestie dá zas na chvíli pokoj :D
Ten přístup je tam teda nic moc,ale když se odmontuje expanzka,světlomet a nádobka z uhlím tak už je to stravitelný :)
Ani se nedivim,že to teklo,páč z původního těsnění tam zbyla sotva třetina...
Matýsek z roku 99", odjeto 160 tkm, zrecyklováno :-(
Land Rover Discovery 3 2.7 - vé šestka v dechtu :-)
2x Land Rover Freelander Td4
Fábia HTP
Reklama
 

Docent II.
Příspěvky: 464
Registrován: pon čer 14, 2010 21:05
Bydliště: Kousek od Rudé záře
Kontaktovat uživatele:

Re: mizí chladící kapalina

Příspěvek od Docent II. »

Musí to být ještě v jiném threadu - potýkal jsem se s tím záhy po koupi Matýzka, někdy v r. 2005-2006, dával jsem k tomu i fotky, teď to tady bohužel nemůžu najít.
† Daewoo Matiz 0,8 SE, 184395 km
Hyundai i20 Inclusive Plus
Uživatelský avatar
Kristian_PM
Příspěvky: 280
Registrován: pát srp 31, 2012 17:55
Bydliště: Beladice (SR)

Re: mizí chladící kapalina

Příspěvek od Kristian_PM »

My sme mali dodnes tiež problém miznúcej chladiacej kvapaliny. Bývalý Daewoo servisák mi hneď poradil tesnenie pod sacím potrubím. Vyhodiť sacie potrubie, vstrekovače a ERG ventil bola záležitoť asi na dve hodiny. Tesnenie pri tom kanáliku s vodou bolo úplne zničené a zvetrané, tatko tam dal gumový okrúžok a všetko sme to dotesnili červeným silikónom. ERG ventil sme totálne prečistili (zaslepenie sme zrušili) a zapojili sme ho späť. Celé sacie potrubie som čistil nedávno, aj škrtiaca klapka je ako nová. Dnes som to všetko poskladal, prebehol som Matiza 110 km/h po dedine :lol: a funguje, M-Tec je proste nezmar.

Pridávam foto sacieho potrubia, obnažených kanálikov na bloku motora a fotku všetkého, čo som vytiahol.

*Je hlúposť ísť so všetkým do servisu, ale takisto je blbosť riadiť sa internetovými fórami, vsaďte na rady skúseného mechanika. ;)
Přílohy
IMG_6268.JPG
IMG_6263.JPG
IMG_6260.JPG
Daewoo Matiz SE 0,8 - 2000 (strieborný) - 126 000 km V/RS
Daewoo Matiz SE 0,8 - 2001 (strieborný) - † 226 492 km
Volkswagen Golf IV 1,4 - 1998 (tmavomodrý) - 202 000 km
Fiat 600D 0,8 - 1964 (fialový) - 90 000 km
misojogi
Příspěvky: 458
Registrován: pon pro 13, 2010 15:05

Re: mizí chladící kapalina

Příspěvek od misojogi »

tak som sa pustil do roboty pretoze mi to zacalo tiect tiez
mal som obavy ale ked clovek odmontuje nadrz na vodu a uhlikovy filter a posunie par hadic tak je miesta dost az som bol prekvapeny
aj odrezanie casti potrubia pilovym listom ide lepsie ako som cakal (kupil som si viacero roznych listov - cerveny biely klasicky - aj na plast aj na hlinik aj na tvrde kovy aj klasika plus na drevo a skusal - tusim najlepsie isiel ten na hlinik)

nema som hruby plech ale len asi 1mm tak som odrezal ten a navrtal diery a samozrejme orezal tak aby kopiroval odrezany plastovy diel
nasledne som vnutro odrezaneho plastu zalial epoxidom a prilepil na to pripraveny kus hliniku co vytvorilo jeden pevny celok
nasledne po vytvrdnuti (24 hodin) som natrel aj hlinik aj hlavu cervenym silikonom, nechal 15 minut zavadnut a pritlacil k sebe
a po nejakej dobe utiahol, poskladal a pohoda
oficialne riesenie zahrna vymenu celeho sacieho potrubia v hodnote cca 200euro (4 000Kc) plus praca, co je naozaj obrovsky rozdiel v cene a toto riesenie vydrzi .....
hlavu v mieste nanasania cerveneho silikonu samozrejme treba predtym osusit nejakym papierom aby silikon chytil
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“