Zimné pneumatiky

Moderátor: Blue Lanos

Ondras
Příspěvky: 1623
Registrován: sob bře 27, 2004 22:21
Bydliště: Ostrava Výškovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondras »

Takže ty moje gumy jsou Debica Frigo Dir. Cenu loni jsem už nezjistil. Letos stojí 911Kč/ks. Jak psali ostatní - i nejlevnější zimní guma (ne protektor) je nesrovnatelně lepší než nejlepší letní. Nic jako univerzální guma neexistuje! Je to marketingový trik. Taková prostě nejde vyrobit :o . Peníze utracené za zimní gumy se logicky projeví na menším opotřebení gum letních. Zimní gumy vydrží obvykle 3 až 4 zimy.

Ne nadarmo se hovoří o pravidle 3x4:

4 zimní gumy
4 měsíce v roce
4 mm vzorku
|\/| /\ '|' | '/.

byl to - ročník 1998 / 0.8i / přes 136.000 km / přímé sání, 15" alukola, snížení o 30mm, palubní počítač, otáčkoměr, sportovní interiér, folie, svody, laďáček a další capiny
Reklama
 

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Ondras píše:Takže ty moje gumy jsou Debica Frigo Dir. Cenu loni jsem už nezjistil. Letos stojí 911Kč/ks. Jak psali ostatní - i nejlevnější zimní guma (ne protektor) je nesrovnatelně lepší než nejlepší letní. Nic jako univerzální guma neexistuje! Je to marketingový trik. Taková prostě nejde vyrobit :o . Peníze utracené za zimní gumy se logicky projeví na menším opotřebení gum letních. Zimní gumy vydrží obvykle 3 až 4 zimy.

Ne nadarmo se hovoří o pravidle 3x4:

4 zimní gumy
4 měsíce v roce
4 mm vzorku
U nas na Jesenicku platí asi něco jiného: 4-5-6

4 zimní gumy
5 mm vzorek
6 měsíců v roce
Vojta

Zimní pneumatiky

Příspěvek od Vojta »

:? Sorry! Koukám, píšu a že bych se přihlásil, to ne. 4-5-6
Vojta

Zimní pneu

Příspěvek od Vojta »

Robert píše:Tak panove, asi si budete myslet, ze jsem SEBEVRAH, ale ja mam Matizka z roku 2000 a mam tam puvodni pneu KUMHO, tudiz jsou skoro 5 let stary a jezdim na nich JARO, LETO, PODZIM, ZIMA....:lol:

Ale asi je budu muset vymenit....zacina to delat i na desti neplechu :P

Při množství sněhu, jaký máte v Brně, budu jezdit i na slikách. V Jeseníkách by jsi nevyjel ani z garáže. K nám do hor jezdí v zimě lyžaři z jihu a dělají nám tu na letních pěknej bordel na cestách. :o
Uživatelský avatar
Robert
Příspěvky: 1266
Registrován: úte srp 31, 2004 19:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert »

OK, jsem rad, ze ste mi poradili, ale budu radsi drzet hubu a nebudu se uz vyjadrovat :lol:
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

Ondras píše:... Jak psali ostatní - i nejlevnější zimní guma (ne protektor) je nesrovnatelně lepší než nejlepší letní.
Jazdil si na pretektoroch napr. z Metra,Tesca atd...???? :twisted:
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Ondras
Příspěvky: 1623
Registrován: sob bře 27, 2004 22:21
Bydliště: Ostrava Výškovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondras »

Blue Lanos píše:
Ondras píše:... i nejlevnější zimní guma (ne protektor)...
Jazdil si na pretektoroch napr. z Metra,Tesca atd...???? :twisted:
nee. a jsem tomu rád :lol:
|\/| /\ '|' | '/.

byl to - ročník 1998 / 0.8i / přes 136.000 km / přímé sání, 15" alukola, snížení o 30mm, palubní počítač, otáčkoměr, sportovní interiér, folie, svody, laďáček a další capiny
Uživatelský avatar
martin
Příspěvky: 240
Registrován: čtv bře 18, 2004 20:38
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martin »

ja uz taky promejsim co koupit na zimu zatim asi vyhrava
ARC Anzio Speed
Obrázek
a Kumho KW 17
Obrázek
Lanos SE 1.5l 63kw, výfuk Remus,Green kit, posilovač, 2xAirbag,Tlumiče Cobra Rally,Pružiny Enzo -40mm,15" Alutec Zero+195/50 Kumho Ecsta Supra, střešní okno,rozpěrka tlumičů
Vojta

Timní pneu

Příspěvek od Vojta »

martin píše:ja uz taky promejsim co koupit na zimu zatim asi vyhrava
ARC Anzio Speed
Obrázek
a Kumho KW 17
Obrázek
Tohle když budu chít koupit, tak mi asi nebude stačit průměrný plat.
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

Ondras píše:
Blue Lanos píše:
Ondras píše:... i nejlevnější zimní guma (ne protektor)...
Jazdil si na pretektoroch napr. z Metra,Tesca atd...???? :twisted:
nee. a jsem tomu rád :lol:
aha :lol: lebo si pisal, ze ne protektor tak som si myslel, ze mas s nimi skusenost :roll: Ja mam tie z Metra a je to "skoro" to iste ako nasa matadorka :lol: IMHO keby som ti nepovedal na com sa vezies tak na to za jazdy neprides :D Ja ich nikomu nenukam ani ich nezatracujem. ;) Je to vsetko cene....
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Ondras
Příspěvky: 1623
Registrován: sob bře 27, 2004 22:21
Bydliště: Ostrava Výškovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondras »

martin píše:ja uz taky promejsim co koupit na zimu zatim asi vyhrava
ARC Anzio Speed
a Kumho KW 17
čupr cena za ty ARCy. Na druhé auto v domácnosti (Hodna Civic) kupujem taky na zimu hliníkáče - jeté Borbety 14" za 4500. Vyjde to levněji než plech. Ty Kumha KW17 jsou docela žhavý kandidát na obutí Hondy. Btw. jak jsi spokojen s Kumho Ecsta Supra? Uvažuju o nich, pokud půjdu do 14" na Matize.
|\/| /\ '|' | '/.

byl to - ročník 1998 / 0.8i / přes 136.000 km / přímé sání, 15" alukola, snížení o 30mm, palubní počítač, otáčkoměr, sportovní interiér, folie, svody, laďáček a další capiny
Uživatelský avatar
martin
Příspěvky: 240
Registrován: čtv bře 18, 2004 20:38
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: Timní pneu

Příspěvek od martin »

Tohle když budu chít koupit, tak mi asi nebude stačit průměrný plat.
+- 16000 Kc takze by mel :D
Lanos SE 1.5l 63kw, výfuk Remus,Green kit, posilovač, 2xAirbag,Tlumiče Cobra Rally,Pružiny Enzo -40mm,15" Alutec Zero+195/50 Kumho Ecsta Supra, střešní okno,rozpěrka tlumičů
Ondras
Příspěvky: 1623
Registrován: sob bře 27, 2004 22:21
Bydliště: Ostrava Výškovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondras »

Blue Lanos píše:...Je to vsetko cene....
O ceně to je. Na Matize je docela atypický rozměr gum, takže cena protektorů je skoro stejná jako u nejlevnějších nových gum - asi 800 vs. 900 Kč. Pak je rozhodnutí zcela jasné.
|\/| /\ '|' | '/.

byl to - ročník 1998 / 0.8i / přes 136.000 km / přímé sání, 15" alukola, snížení o 30mm, palubní počítač, otáčkoměr, sportovní interiér, folie, svody, laďáček a další capiny
Uživatelský avatar
jakub
Příspěvky: 998
Registrován: úte srp 31, 2004 23:08

Příspěvek od jakub »

martin píše:ja uz taky promejsim co koupit na zimu zatim asi vyhrava
ARC Anzio Speed
Obrázek
a Kumho KW 17
Obrázek
alu na zimu? to u Vas asi nesolej ... nebo to necim osetrujes?
Uživatelský avatar
martin
Příspěvky: 240
Registrován: čtv bře 18, 2004 20:38
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martin »

Tak nemuzu si na ty Ecsty stezovat, bracha je ma na leganze a taky dobry.Oproti nakejm obyc. kumham co maj nasi na tacume krasne drzej stopu a v zatackych sou jistejsi
Lanos SE 1.5l 63kw, výfuk Remus,Green kit, posilovač, 2xAirbag,Tlumiče Cobra Rally,Pružiny Enzo -40mm,15" Alutec Zero+195/50 Kumho Ecsta Supra, střešní okno,rozpěrka tlumičů
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“