Zamyká se mi automaticky Matiz

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Frogy90
Příspěvky: 38
Registrován: sob kvě 16, 2020 22:58

Zamyká se mi automaticky Matiz

Příspěvek od Frogy90 »

Ahoj,nechci zakládat nové téma,hledal jsem něco podobného ale nic jsem nenašel.Dnes se mi stalo to,že jsem přišel k autu Daewoo Matiz u lesa na mini parkovišti.Otevřu dveře central otevřu kufr převleču se zavřu kufr samozřejmě klíčky na sedačcce s tím že si normálně sednu dopředu,zabouchnul jsem dveře od kufru jdu k dveřím řidiče a zamčeno jako všechny dveře.Drátek ani tkaničku jsem neměl protože všechno včetně mobilu bylo uvnitř auta.Nezbylo mi nic jiného než se slzou v oku rozbít sklo u řidiče to malý trojúhelníkový.Samozřejmě že klíč k autu s IMO mám jen jeden.Doma jsem zatím zaslepil polykarbonátem než přijde nové.Podruhé přijedu do města auto bylo nastartované vše odemčeno,vylezu ven vyndám věci z kufru zabouchnu kufr jdu ke dveřím všechno zamčeno i když auto bylo nastartované.Můžete mi prosím Vás říct proč se mi to děje.To už jsem myslel že vyteču :(( není nad starýho poctivýho favorita nebo 100ku.Předtím cca týden zpět mi to nedělal.
Budu rád za jakoukoliv odpověď i za tu cenu že mi napíšete že je čas se toho zbavit.

Matiz r.v.2000 0.8
Reklama
 

Uživatelský avatar
slidil
Příspěvky: 1126
Registrován: pon úno 06, 2012 22:04
Bydliště: Koštice, okr. Louny

Re: Zamyká se mi automaticky Matiz

Příspěvek od slidil »

Předpokládám, že máš centrál jen jako odemykání klíčkem u řidiče, bez DO....
Vypadá to na motorek v řidičových dveřích. Jak bouchneš kufrem, tak se auto oklepe a motorek u řidiče zamkne auto.
Captiva 2,2VCDi LTZ 135kW - 2012 (4x4 - 7míst)

Bylo:
Chevrolet Aveo 1,4 74kW - 2010
Hyundai Santamo 2,0i 102kW - 1999 (4x4 - 7míst)
Frogy90
Příspěvky: 38
Registrován: sob kvě 16, 2020 22:58

Re: Zamyká se mi automaticky Matiz

Příspěvek od Frogy90 »

Na DO nemám jen na klíček.Abych řekl pravdu už mě matiz začíná pěkně s...t.Nejdriv velka udrzba repas přetěsňování atd.A teď ještě tohle,no jestli se vys..e ještě něco tak půjde na věčný odpočinek.Ale jinak díky za pomoc -i Příště radši Mazdu :)
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3597
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Zamyká se mi automaticky Matiz

Příspěvek od conpet »

V řidičových dveřích bývá motor který řídí i ostatní dveře. Opravdu to vypadá na nějakej citlivější kontakty zamknute polohy. Vyměnil bych ten ridicuv motorek centrálu.
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Frogy90
Příspěvky: 38
Registrován: sob kvě 16, 2020 22:58

Re: Zamyká se mi automaticky Matiz

Příspěvek od Frogy90 »

Diky vyzkousim to.
-i
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Zamyká se mi automaticky Matiz

Příspěvek od LordMMX »

nikto sa ťa nespýtal jednu podstatnú vec. central s DO je originál? ... lebo neoriginálne čínske centrály sa ľúbia zamykať alebo odomykať. na lanose som toto riešil pravidelne, že sa mi zamkol pred domom. kamarát, ktorý má môjho lanosa teraz rieši opačný problém, stále sa odomyká.
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Frogy90
Příspěvky: 38
Registrován: sob kvě 16, 2020 22:58

Re: Zamyká se mi automaticky Matiz

Příspěvek od Frogy90 »

Mám centrál ale bez dálkového ovládání,jenom na klíč a ten je jediný.Ale to s tím natočeným motorem a klíčkama v zapalování po zavření dveří kufru to se mi smál snad každej.
hanýsek starší
Příspěvky: 46
Registrován: pon lis 17, 2014 17:52

Re: Zamyká se mi automaticky Matiz

Příspěvek od hanýsek starší »

Zatím mám zkušenost se dvěma Matízy. První jsme měli rok výroby 1999, centrál bez dálkového ovládání, jeden klíč na vše, odemykat a zamykat šel z obou předních dveří. Za rok a půl, než byl prodán, zamykání a odemykání bez problému.
Druhého, 1l 4.válec, rok výroby 2004 máme 5.rokem. Hned při koupi jsem byl upozorněn, že centrál bez dálkového ovládání odemyká a zamyká nespolehlivě - někdy ano, když bylo velké teplo, nechtělo se mu fungovat. Nakonec to vyřešila výměna el.motorku ve dveřích řidiče, který je řídící pro všechny další zámky dveří. Od té doby vše funguje, ale jedno základní pravidlo zní:
Nikdy nenech klíče v zapalování a zároveň "nezabouchni" všechny dveře !!! :D
Frogy90
Příspěvky: 38
Registrován: sob kvě 16, 2020 22:58

Re: Zamyká se mi automaticky Matiz

Příspěvek od Frogy90 »

Chtěl jsem ho teď kupovat ten motorek do dveří ale propouští mi zrovma gufero u vačky,takže jsem objednanej na servis včetně rozvodů a holt motorek až v srpnu.Ale díky za užitečnou radu.Musim říct že bych chtěl radši matize ale 1.0 4 válec.Je to aspoň znát ten výkon a hlavně o ten jeden pístek navíc nebo to je skoro stejný a jak to má s převodovkou jde tam líp kopat dvojka?
hanýsek starší
Příspěvky: 46
Registrován: pon lis 17, 2014 17:52

Re: Zamyká se mi automaticky Matiz

Příspěvek od hanýsek starší »

4.válec má v každém případě kultivovanější běh než "tří lampovka". :D Je to dané vyvážením motoru. Převodovka je poskládaná z kratších převodů, nemusí se oproti 3.válci, který má max.výkon v 6000 ot/min, tolik vytáčet. Řadí se jednotlivé rychlosti v průměru o 10-15 Km/h dříve.
Co se týče řazení dvojky, to je odvěký "rébus" Matízů. Záleží na oleji v převodovce, musí tam být opravdu přesná specifikace. Jelikož u 4.válce se dá řadit pomaleji, kroutící moment motoru je posazený jinak, tak je to řazení dvojky relativně v pohodě. Ale s Fordem, který je také v rodině se to pochopitelně nedá srovnat.
Pokud by jako "postrkové" auto ještě někdy měl kupovat další Matíz, rozhodně 4.válec. A 11.kW navíc je taktéž znát, hlavně když člověk předjíždí. To se někteří diví. :shock:
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3597
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Zamyká se mi automaticky Matiz

Příspěvek od conpet »

Nedávno jsem Matize 1.0 prodal. Ten motor byl úžasný. Všude jsem mohl jezdit na 5tku . Měl jsem ho načipovaného na 51kw ! Najel jsem s ním 24000 km . To auto mě prostě bavilo. Viz https://www.chevroletclub.cz/viewtopic. ... &start=525
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“