Nesvítí couvací světlo

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Odpovědět
CooDik
Příspěvky: 3
Registrován: ned kvě 10, 2015 16:48

Nesvítí couvací světlo

Příspěvek od CooDik »

Zdravím... Lidičky mám takovej problém.. Právě jsem dostal svoje první auto Daewoo Nexia Sedan z roku 1995... veškeré chyby co se našli jsou opraveny. Jen mám teď problém, když zařadím spátečku, tak se mi nerozsvítí na zadních světlech couvací světlo... A o co jde... Kdyby to bylo pojistkami, nevíte prosím vás, která pojistka to je ? Jelikož autíčko je troškou obouchané, a krytka s označením která pojistka je na co prostě někam zmizela, tak nevím.. Jinak veškerá světla svítí, kromě té couvačky... kdyby to bylo žárovkou, tak jak se do toho prosímvás leze ? Někde jsem četl, že stačí zevnitř z kufru stačí sejmnout kryt pro přístup k panelu, stisknutím odemnkout zámky na spodní straně paneluu, a panel sejmout... Jinak jestli máte někdo zkušenosti s tímhle autíčkem, tak se chci zeptat, jestli má auto dvě couvačky nebo jen jednu, jelikož některá auta z toho roku nebo z roku k němu blíže mají už jen jednu. Děkuji za jakoukoliv odpověď :)
Reklama
 

Uživatelský avatar
xidex
Příspěvky: 158
Registrován: úte kvě 08, 2007 10:12
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Nesvítí couvací světlo

Příspěvek od xidex »

https://www.nexiaclub.com/storage/navod_k_obsluze.zip

Tady mas navod na Nexii, dostanes tam odpoved na schema pojistek a to, jak se leze k zarovkam. Nexie ma podle meho dve zpatecky kazda, ale nejsem si tim uplne jistej. Pravdepodobne to bude (aspon na vsech mych autech to vzdycky byl) spinac zpatecky v prevodovce - stoji obvykle do dvou stovek a nevim, kde je na Nexii, ale to si muzes najit v servisnim manualu, staci pohledat na foru, obvykle ten spinac byva cosi se sestihrannou hlavou na prevodovce, do ceho vede jeden drat, ty ho odpojis, vysroubujes spinac, das novej a zapojis drat.
Rezzo 2,0 CDX LPG, r. 2006, černá | 4/2015-????
Lanos 1,5 SOHC LPG, r. 2000, červená | 10/2013-????
ex Leganza 2,0 CDX LPG, r. 1997, hnědá-základní | 5/2007-9/2014
Uživatelský avatar
Vypravca
Příspěvky: 1056
Registrován: pát črc 07, 2006 06:12
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Nesvítí couvací světlo

Příspěvek od Vypravca »

Na prevodovke z vrchu mas konektor. Su tam dva kable. Odpoj ho. Premosti kancelarskou spinkou kontakty. Zapni zapalovanie a pozri do zadu.
Ak svietia, tak je chybny spinac. Stoji par korun. Ale niekedy staci vyhodit podlozku a nasraubovat ho spat.
Ak bude vysraubovany, tak zapoj konektor a postlacaj tu ,,gulicku,, a pozeraj ci svietia. Mozno sa to ,,preberie,,.
ex EVANDA, strieborná metalíza svetlá,
LPG BRC sequent 24
Automatické zapínanie svetiel, cúvacie senzory.
ex ESPERO strieborná metalíza.
ex ESPERO modrá metalíza.
DAEWOO MERCEDES McLAREN
LPG POZITIVE.
EGR NEGATIVE.
Diagnostika Autel Maxidiag univerzal.
CooDik
Příspěvky: 3
Registrován: ned kvě 10, 2015 16:48

Re: Nesvítí couvací světlo

Příspěvek od CooDik »

dobře, děkuju :) Zítra jak příjdu ze školy nejdříve kouknu na žárovky a pojistky, maximálně zkusím koupit ten spínač... Koukal jsem se na něj na internet, a stojí okolo 200 :) Určitě vám zítra napíšu, jak to šlo :) tak Děkuji moc za odpovědi, a čau čau :)
CooDik
Příspěvky: 3
Registrován: ned kvě 10, 2015 16:48

Re: Nesvítí couvací světlo

Příspěvek od CooDik »

Tak pánové, odmontoval jsem kryt žárovek, koukl na žárovky, ty byly OK.. Vyměnil jsem veškeré pojistky taky byly OK.... Zkusil jsem zpátečku.. nic.. Podíval jsem se na ten spínač, nechtěl jsem ho nějak rvát, tak jsem ho trošku zatlačil... Couval jsem, nic.. tak říkám kašlu na to, zaparkoval jsem to zpět, a potřeboval jsem pojet ještě trošku dozadu, jelikož jsem stál trošku šikmo a hle.. couvačky svítili :D
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Nesvítí couvací světlo

Příspěvek od Serpico »

...nejspíš jenom konektory na spínači, vytáhnout je a postříknout něčím na kontakty, oxidují.

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
KiaraStanley

Re: Nesvítí couvací světlo

Příspěvek od KiaraStanley »

Vyndej žárovku z patice a změř si napětí, jestli ti jde do patice, když máš zařazenou zpátečku. Když ano, máš špatný kontakt v patici žárovky. Když ne, bude nejspíš špatný kontakt na spínači zpátečky. Kontakty očisti a prostříkni kontaktolem.
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“