jiná převodovka

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Uživatelský avatar
smokie567
Příspěvky: 84
Registrován: pon lis 18, 2013 06:34

jiná převodovka

Příspěvek od smokie567 »

zdravim je mozné dopasovat do nexie prevodovku z jineho auta nejlip 6-ti kvalt nebo s takovym prevodovym pomerem aby se motor u 120 netocil v 5000ot/min dekuji za odpovedi :)
Reklama
 

Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: jiná převodovka

Příspěvek od LordMMX »

ešte som nevidel nexiu ktorá pri 120km/h má 5000rpm. si si istý že zo 4ky neradíš znova do 3ky? :D
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Uživatelský avatar
smokie567
Příspěvky: 84
Registrován: pon lis 18, 2013 06:34

Re: jiná převodovka

Příspěvek od smokie567 »

na 4 jezdim ve meste 50km/h jde zaradit u 65km/h cca pri 1500 az 2000 ot/min
ozzman
Příspěvky: 197
Registrován: pát črc 15, 2011 10:39
Bydliště: BB
Kontaktovat uživatele:

Re: jiná převodovka

Příspěvek od ozzman »

hmmm 5000 rpm pri 120km/h... miesto prevodovky vidím chybu skorej v tom "medzikuse" medzi volantom a sedačkou ;)
Uživatelský avatar
smokie567
Příspěvky: 84
Registrován: pon lis 18, 2013 06:34

Re: jiná převodovka

Příspěvek od smokie567 »

ja se ptal na to zda jde vymenit prevodovka za jiny tym ale to nejspis mezikus mezi klavesnici a monitorem kdyby byla skutecnost ze motor nema takove otacky tak se neptam na jiny typ prevodovky
ozzman
Příspěvky: 197
Registrován: pát črc 15, 2011 10:39
Bydliště: BB
Kontaktovat uživatele:

Re: jiná převodovka

Příspěvek od ozzman »

za prvé treba povedať čo máš v nexii za motor - 8v alebo 16v?. Za druhé ja mám espero a má v podstate komplet zhodný pohonný agregát s nexiou a pri tachometrových 120km/h na 5. kvalte točí niečo málo nad 3000 rpm. Základom riešenia problému je ísť po príčine a nie po dôsledku. Neviem si dosť dobre predstaviť ako môže motor s prevodovkou ktorý je notoricky známy dlhými prevodmi mať problém že točí pri 120 km/h 5000 rpm. Reálne ma napadli len dve možnosti - z neznámeho dôvodu radíš miesto 5ky trojku (ako už bolo spomenuté), alebo máš zblbnutý otáčkomer. Ono do auta sa dá dať hocičo, je to iba otázka peňazí a času. Ak chceš inú prevodovku je treba veľa laborovať. Treba minimálne medzikus medzi motor a prevodovku...čo nie je triviálna vec lebo to treba vyrobiť na mieru... Len výroba medzikusu medzi motor a prevodovku bude stáť desiatky €. Samotná robota súvisiaca s dopasovaním a výmenou bude ešte drahšia. Rátaj že náklady na úpravu a výmenu určite prevýšia trhovú cenu tohto vozu.
Uživatelský avatar
honza72
Příspěvky: 554
Registrován: úte čer 23, 2009 11:31
Bydliště: Ostravsko

Re: jiná převodovka

Příspěvek od honza72 »

Tento problém nastane, pokud se tam místo 5 hodí za 3... Pak to točí 5krpm.
Mitsubishi Lancer Sportsedan 1,6 MIVEC
Ex. Cruze, Kalos, Nexia
--------------------------------------
Uživatelský avatar
smokie567
Příspěvky: 84
Registrován: pon lis 18, 2013 06:34

Re: jiná převodovka

Příspěvek od smokie567 »

podrazovat me nejde kdyz toci vic jak 2500ot/min a jsem si jisty ze tam je 5 jinak motor je 8v a prevodovka f16 myslim
JTR
Příspěvky: 115
Registrován: pon lis 26, 2012 15:11

Re: jiná převodovka

Příspěvek od JTR »

podřazovat se dá, člověk si pomůže "meziplynem", to my starší umíme ;) Proboha ale snad musíš poznat podle zvuku zda po přeřazení otáčky spadnou nebo vylítnou nahoru!!! Nebo když řadíš ze 4 na 5, tak tu 4 točíš na 6000 ot/min aby to pak spadlo na těch 5000 ot/min ????
Uživatelský avatar
smokie567
Příspěvky: 84
Registrován: pon lis 18, 2013 06:34

Re: jiná převodovka

Příspěvek od smokie567 »

spadnou rikam ze jsem si jisty ze za 5 tam je neslo by dopasovat neco z opela? kadett astra nebo tak nebo prekopat nejak tu petku aby mela jiny pomer jinak moc motor do tech 5 tisic nevytacim prec jen ma uz neco nalitane a nechci ho zase odepsat
Honza K.
Příspěvky: 178
Registrován: pon říj 29, 2012 09:52
Bydliště: Praha 7

Re: jiná převodovka

Příspěvek od Honza K. »

Neklouže spojka?
Honza K.
_________________________
Suzuki Swift 1.2 Dualjet
Ex.: Fiat Idea 1.4 16V
Ex.: Lacetti 1.8 CDX, HB, automat
Uživatelský avatar
smokie567
Příspěvky: 84
Registrován: pon lis 18, 2013 06:34

Re: jiná převodovka

Příspěvek od smokie567 »

spojka je zanovni cca 20kkm kdyz jeste pred tydnem kdyz jsem mu chtel protahnout srouby tak mi piskaly kola i na dvojec coz jsem necekal dnes jsem bohuzel zjistil ze prasklo palivove potrubi konkretne vraceci trubka do nadrze ci jak se jmenuje takze budu menit taky benzin trubky soucasne i brzdove uz jsou take v zalostnem stavu i olej v motoru takze si auto par dnu postoji v dilne tak zkusim neco i s tou prevodovkou soused ma doma f28 ma stejnou prirubu k motoru ale bude chtit premyslet jak predelat razeni a vypinani spojky nevim jak je to u tohoto typu delane jeste kouknu na prevodove pomery aby to motor vubec utahnul :D tak sranda na vikend bude :D
Uživatelský avatar
smokie567
Příspěvky: 84
Registrován: pon lis 18, 2013 06:34

Re: jiná převodovka

Příspěvek od smokie567 »

jo jeste k tem trubkam palivovym vsimnul jsem si ze k filtru jde trubka od filtru uz hadice ktera jde k motoru na ni je jeste nejaky kulaty bazmek nevim oc jde pak trubka a do vstrikovaci listy matice asi uprava byvaleho majitele ale mam v tom gulas a vubec nevim jakou objednat jinak motor je 8v sedan pokud je to jine s hb dekuji za rady
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: jiná převodovka

Příspěvek od LordMMX »

to že má spojka 20 tisíc km nič neznamená. ja som v nexii mal fungl novú spojku a ako sa zohriala tak šmýkala že som išiel na 2ke 20 a mal som 6000 otáčok... takže, ak ti pri 120 krúti 5000 tak šmýka 100%....
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Uživatelský avatar
smokie567
Příspěvky: 84
Registrován: pon lis 18, 2013 06:34

Re: jiná převodovka

Příspěvek od smokie567 »

spojka je v pohode funguje jak ma tepla i studena neprokluzuje :) jezdim s tim autem uz par let a predtim jsem se o nej staral jenom ja takze vim jak se chova co je spatne a tak jako prevodovka i spojka funguji normalne jak maji jen se mi nelibi ze se motor tolik toci tot vse ptal jsem se na prevodovku jestli by sla vymenit za jiny typ a vsichni resi spojku a podobne veci asi tam dam vetsi kola a bude klid :D
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“