Prisvecovanie hmlovkami

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

saamm
Příspěvky: 818
Registrován: úte led 13, 2009 19:21
Bydliště: Kraj - Zlín

Re: Prisvecovanie hmlovkami

Příspěvek od saamm »

Ale předpokládám že tady se píše - ZA NESNÍŽENÉ - viditelnosti. Přes den nikoli ve večerních, nočních nebo ranních hodinách.

Ale je to debata o ničem protože téma je – Prisvecovanie hmlovkami. A ne denní svícení.

člen AVEO Fanclubu č.4

Od 27.5. 2014 již jenom člen.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: Prisvecovanie hmlovkami

Příspěvek od Hanzy »

Tak to předpokládáš špatně diskutovali jsme všeobecně o denním svícení.
Máš pravdu kecáme mimo téma.
Aveo ale taky svítí i vzadu na denní ne?
Teď si nejsem jistý ale CRUZE můj ano COMBO taky a CAPTIVA senzor automat což těm co jde o zadních 10W je pro radost :D
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Uživatelský avatar
pejee
Příspěvky: 1186
Registrován: pát čer 22, 2012 12:40
Bydliště: ZL

Re: Prisvecovanie hmlovkami

Příspěvek od pejee »

JJ, aveo svítí i v zadu, ale nemám denní na aveu, jen automatické rozsvícení světěl. Nejdřív svítilo jen ve předu - normální tlumená světla..pak nam to v servise předrbali, že to má svítit i vzadu, tak aspoň interiér nevysvicuje přes den zbytečně. Ale vadí mi, že nemůžu úplně vypnout světla, když je ovladač v první poloze, už to samo svítí..jedině najít a odpojit modul na aut. zapnutí?
Chevrolet new Aveo (sonic) Misty Lake
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: Prisvecovanie hmlovkami

Příspěvek od Hanzy »

Tak to je podle mě v pořádku a nic nemůže nikomu vadit a nestane se že zapomeneš rožnout kdykoli max přestaneš vidět na budíky ale toho si pak všimneš a přepneš.
Podle mě nejlepší možná varianta... -i
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
saamm
Příspěvky: 818
Registrován: úte led 13, 2009 19:21
Bydliště: Kraj - Zlín

Re: Prisvecovanie hmlovkami

Příspěvek od saamm »

Ano Aveo taky svítí i zadníma světlama. Ale některé verze se rožnou po otočení klíče zapalování do polohy start v případě že jsou světla zapnuté a startuješ s rožníma světlama ale pokud máš páčku vypnutou tak se ti nerožnou ani po nastartování. Ale některé se rožnou až po nastartování bez rozdílu nastavení páčky světel. A to je funkce denního svícení
Mám tu první verzi a upřímně mne to sralo když někdo tvrdí že to má denní svícení.

člen AVEO Fanclubu č.4

Od 27.5. 2014 již jenom člen.
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Prisvecovanie hmlovkami

Příspěvek od Krtek »

On taky rozdíl mezi náma a německem je v těch lidech. tam jsem za šera nepotkal neosvětlený auto. U ás někdo nesvítí třeba mlhovklama v mlze. Zrovna dneska jsem chtěl jednoho fotit. Kolona mimo měosto, náklaďák, mlha s viditelností cca 2-3 metry. První auto za náklaďákem jsem viděl, Octávia co svítila zadníma mlhovkama. Pak jsem viděl druhý, i když svítilo jenom potkávačkama. A na poslední chvíli jsem to u křižovatky zahamst protože mezi náma byl ještě DEBIL co nesvítil vůbec ! Do mlhy ideální něco stříbrnýho, ani nevim co. Mezi vesnicema jsem o něm vůbec nevěděl protože si držim odstup.
Denní svícení je zvěrstvo. Mně to naučilo ignorovat auta bez světel. Jakmile je v mym pruhu auto co nesvítí zadkem, beru ho nějak automaticky podvědomě jako zaparkovaný a nejedoucí. A to je špatně.... A proč mít osvětlený auto vepředu to nechápu vůbec. V mym pruhu vidim od auta přede mnou zadek. Předek nikdy, ty jezděj jinde, víc vlevo takže nevim proč by měli svítit když se nestřetneme.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3597
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Prisvecovanie hmlovkami

Příspěvek od conpet »

Krtek píše: mlha s viditelností cca 2-3 metry.
To bych ani nevylez z baráku , bych se asi ztratil :lol: natož jezdit autem .
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Kei
Příspěvky: 27
Registrován: úte bře 05, 2013 20:36

Re: Prisvecovanie hmlovkami

Příspěvek od Kei »

Krtek píše:...A proč mít osvětlený auto vepředu to nechápu vůbec.
Pokusím se objasnit smysl DRL.
Vychází se z předpokladu, že osvětlené auto lze hůře přehlédnout. Bavím se o čelní srážce. Neboť čelní střed je o sčítání rychlosti a tím zhoršení šance na přežití nehody.
Tento předpoklad vedl např. k povinnému osvětlení motocyklů.

Jelikož dřív se vycházelo při koncepci světel z faktu, že svítí v noci, aby řidič viděl a ne, aby svítili přes den, aby bylo vidět auto (už chápete ten zásadní rozdíl?), tak se logicky vynořili otázky:
- má při NESNÍŽENÉ viditelnosti svítit i zadní světlo? Vy to snad za slunného dne vidíte?
- má za nesnížené viditelnosti svítit přední tlumený světlomet, který je návrhem paraboly a světelného toku určen k jinému účelu?

A přišel koncept DRL. Daytime running lamp nebo také daytime running light. Jak už je z názvu patrné, jedná se o DENNÍ světla. Tj. při nesnížené viditelnosti. Za DRL nemůžete považovat funkci, která po nastartování zapne potkávací světla. To je automatické rozsvícení světel, to nemá s DRL nic společného.

Použití DRL za snížené viditelnosti, je chybně. Stejně tak je chybně, když v místě, kde je povolená 50 km/h rychlost se jede 60 či víc. Je to porušení silničního zákona. Jelikož čeští řidiči jsou nezodpovědní, agresivní a bezohlední, tak tady zatracujete DRL, které je dobré. To je podobně, jako kdyby jste nedávali na silnější, než 40 kW motory. Když mladík v 23 letech řídí bavoráka se silným motorem pod kapotou, jak to asi dopadne. A proto je silný motor špatný? Není chyba v lidském faktoru?
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“