vymena rozvodou (termostatu)

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Odpovědět
celadince
Příspěvky: 2
Registrován: úte led 15, 2013 20:00

vymena rozvodou (termostatu)

Příspěvek od celadince »

dobrý večer chcel by som sa spítať aký zádrhel ma šponovacia klapaka na nexii 1,5 ohc 55kw
Odišiel mi termostat tak som si dal auto v sobotu do garaže a schutou sa do toho pustil dneska mi prišiel termostat nahodil som všetko išlo v poriadku až sa vyskitla prekážka šponovacia kladka chcem sa spítať či sa nejako zaistuje lebo nahodím rozvodoví remen klapku povolím aby sa našponovala dotiahnem šrob a kladka si chodí ako chce a ja nevidím kde by sa tam mala zaistiť teda ak sa nejako zaistuje ten jazyček čo tam je ten je pekne zapadnutý šrob dotiahnuty a ked tučim motorom aby som skontroloval či je všetko v poriadku tak vidim ako to chodí a remen zostane volný. Neviem či už je ta struna v tej kladke slabá alebo remen je vitahaný ale do vymeny rozvodou je ešte 10000km takže si myslím že to by bolo ešte v pohode. Ďakujem za všetky rady ( neviem či sa ta kladka musí nejako natiahnuť alebo ako sa to robý)
Reklama
 

Uživatelský avatar
Vypravca
Příspěvky: 1056
Registrován: pát črc 07, 2006 06:12
Bydliště: Banská Bystrica

Re: vymena rozvodou (termostatu)

Příspěvek od Vypravca »

10.000km hore dole.
Uz ked si mal rozobrate, mohol si vymenit komplet rozvod a nemusel si to riesit.
ex EVANDA, strieborná metalíza svetlá,
LPG BRC sequent 24
Automatické zapínanie svetiel, cúvacie senzory.
ex ESPERO strieborná metalíza.
ex ESPERO modrá metalíza.
DAEWOO MERCEDES McLAREN
LPG POZITIVE.
EGR NEGATIVE.
Diagnostika Autel Maxidiag univerzal.
celadince
Příspěvky: 2
Registrován: úte led 15, 2013 20:00

Re: vymena rozvodou (termostatu)

Příspěvek od celadince »

No tak to mi je jasné ale o tom ja nerozhodujem ja to neplatím. Ale to mi moc nepomohlo ako ked budetreba tak jubudemmusieť vimeniť ale mne sa to nezdá nejako
Uživatelský avatar
Do-bby
Příspěvky: 32
Registrován: pát lis 20, 2009 18:54
Bydliště: Chomutov, Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: vymena rozvodou (termostatu)

Příspěvek od Do-bby »

trochu blba otazka, ale nejak mam zazitou vymenu rozvodu pri 160 tis. km ... ale v prirucce jsem to nenasel ani jinde, tak se radsi ptam ... zatim najeto 151 000 km
Nexia GTX 96. 1.5 16V
zeleno šedá metalíza, litá kola, DE Vmax = 160 km/h (zatim)

Simson S51 Enduro
valec 60/4,sport klikovka,open filtr,karburator 19 difuzor,výfuk Leo Vince,sportovni brzdy,MITAS H7,17z sekundár,vlastní elektrika a zadní LED světlo Vmax = 110km/h (zatim)
kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Re: vymena rozvodou (termostatu)

Příspěvek od kesko »

O vymene rozvodov je niečo tu https://www.chevroletclub.cz/viewtopic. ... a+rozvodov. A sice neviem ako Nexia, ale Lanos mal výmenu po 90 tis. km Alebo 5 rokov. 150 tis je veľa.
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
Uživatelský avatar
Do-bby
Příspěvky: 32
Registrován: pát lis 20, 2009 18:54
Bydliště: Chomutov, Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: vymena rozvodou (termostatu)

Příspěvek od Do-bby »

no ja auto kupoval pri asi 135, takze teda predpokladam, ze rozvody pri 90tis. byly meneny (to bylo auto jeste v nemecku) ... takze jestlize pri 90 byly meneny, tak dalsi to chce tak pri 170 maximalne pri 180 ne?
Nexia GTX 96. 1.5 16V
zeleno šedá metalíza, litá kola, DE Vmax = 160 km/h (zatim)

Simson S51 Enduro
valec 60/4,sport klikovka,open filtr,karburator 19 difuzor,výfuk Leo Vince,sportovni brzdy,MITAS H7,17z sekundár,vlastní elektrika a zadní LED světlo Vmax = 110km/h (zatim)
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: vymena rozvodou (termostatu)

Příspěvek od Serpico »

výměna rozvodů 90 až 120tisíc km platí pro " kokty 2 " octavie, pro nesie jenom 60tisíc km, při 16V se ti to potká stoprocentně a to je pak trochu drahý

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“