Jak vám svítí Nexie

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Odpovědět
mirek2
Příspěvky: 4
Registrován: ned pro 13, 2009 20:47

Jak vám svítí Nexie

Příspěvek od mirek2 »

Zdravím.
Chci se zeptat jak vám svítí Nexie.
Máme ji doma už už aspoň čtyři roky a jezdí s ní žena. Pořád mi říkala, že z toho po tmě nevidí. Teprve letos jsem s tím začal jezdit i já a musím říct, že to je katastrofa. Na tlumený to dělá před autem černej flek a na dálkový to celý svítí doleva. Byl jsem s tím na seřízení a tam mi řekli, že je vše v pořádku. Jezdím tam s každým autem a jsem vždy u toho. Opravdu to svítilo jak mělo. Aspoň to tak vypadalo. Žárovkama to nebude, používám Night Breaker Plus. Jsou velmi dobré. Mám je ve Feldě a v Oktávce a tam svítí skvěle. Tak nevím, svítí tak mizerně každá Nexie, nebo je to jen u mě ...?
Reklama
 

Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6630
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Re: Jak vám svítí Nexie

Příspěvek od milosh »

V doba kdyz jsem byl majitelem nexie stezoval jsem si na to same, mistni clenove ale psali ze kdyz se daji dobre zarovky je to lepsi, nemyslim si. Nexie proste ma spatny svetlomety, kdyby byly cire jiste by to vice prospelo, ale precejen je to uz starsi auto. Kdyz jsem ji prodal koupil jsem Opel Astra G ktera ma sice plastove svetlomety, ne sklenene jako nexia, ale rozdil 50 svetelnych let. Nyni mam Astru H s xenony a to uz je uplne jina kategorie.

Takze moje rada zatim zkus "lepsi" zarovky a uvidis.
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 3937
Registrován: úte zář 02, 2003 23:56
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vám svítí Nexie

Příspěvek od Ivan »

Kolego, Nexia skutečně nikdy nesvítila nikterak zázračně. Tzv. "lepší" žárovky mají obvykle tu velkou nevýhodu, že hodně topí a v důsledku toho se taví veškeré plasty kolem žárovek vč. elektroinstalace.

Než mi shořelo auto, tak jsem pár měsíců jezdil s xenony a musím říct, že je to jiná liga a cenově to přišlo taky na slušné peníze. U xenonů je problém homologace a z toho pramenící problémy na STK a u PČR, se seřízením (aby neoslňovaly) problém není.

Daewoo [deu] = velký přítel
Nexia² project

mirek2
Příspěvky: 4
Registrován: ned pro 13, 2009 20:47

Re: Jak vám svítí Nexie

Příspěvek od mirek2 »

Díky všem za odpověď. Tak to mám smůlu. Teda spíš žena :D Vím, že je to starší auto, ale Felda je stejně stará a svítí myslím dobře. Ty žárovky co tam mám jsou naprosto legální a mají klasických 55/60W, tak že si myslím, že by moc topit neměli. Ale to je jedno. Prostě to nesvítí a nic s tím nenadělám ... :cry:
Hezký a světlý den :)
Uživatelský avatar
Vypravca
Příspěvky: 1056
Registrován: pát črc 07, 2006 06:12
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Jak vám svítí Nexie

Příspěvek od Vypravca »

Skus odmerat napatie priamo na ziarovke a potom na baterke. Ak je to ako na Espere, tak sa cestou ku ziarovke strati nejaka ta desatinka V.
Ak tam bude ,,velky,, rozdiel, tak napoj svetla priamo na baterku, cez poistky a relatka. Stare kable ku ziarovkam vyuzi na napajanie novych relatok.
Packa potom bude spinat len relatka a nebude opalovat kontakty.
No a potom tam skus dat Osram night breaker ale tu druhu generaciu. Ta prva sa vypalovala velmi rychlo.
ex EVANDA, strieborná metalíza svetlá,
LPG BRC sequent 24
Automatické zapínanie svetiel, cúvacie senzory.
ex ESPERO strieborná metalíza.
ex ESPERO modrá metalíza.
DAEWOO MERCEDES McLAREN
LPG POZITIVE.
EGR NEGATIVE.
Diagnostika Autel Maxidiag univerzal.
Uživatelský avatar
michal.sk
Příspěvky: 110
Registrován: sob led 24, 2009 08:16
Bydliště: Bratislava

Re: Jak vám svítí Nexie

Příspěvek od michal.sk »

nexia svieti v pohode, ak su ok paraboly a svetla su dobre nastavene.... ak ti dialkove svietia dolava a stretavacky robia cierny flak (?) tak to nemoze byt v poriadku... pozdrav toho uja v servise... najjednoduchsie si to vies zistit ked sa postavis pred nejaku stenu, ako to svieti, ci to nerobi tmave flaky (zasrata zamastena ziarovka) a ci to svieti rovno .... ja mam jedinu vyhradu k sirke luca svetla. pri ostrejsich zakrutach (odbocovani do praveho uhla) nevidim kam idem :)

este to moze byt sposobene , ako tu uz niekto pisal, ubytkom napatia na ziarovkach... bud straty vo vedeni alebo zla kostra
škoda 105
š favorit 135
daewoo nexia 1,5 16V
renault espace III 2,0
Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 3937
Registrován: úte zář 02, 2003 23:56
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vám svítí Nexie

Příspěvek od Ivan »

michal.sk píše:nexia svieti v pohode, ak su ok paraboly a svetla su dobre nastavene....
Tohle možná platilo v roce 1996, ale nikoli nyní ;)

Daewoo [deu] = velký přítel
Nexia² project

mirek2
Příspěvky: 4
Registrován: ned pro 13, 2009 20:47

Re: Jak vám svítí Nexie

Příspěvek od mirek2 »

No, napětím nevím, protože to svítí dost ostře, ale úplně špatně. Jak jsem psal dělá to před autem černej flek a na dálkový to svítí doleva. Vůbec to ne zemi nedělá ty dvě typický osvětlený zalomený plochy. Ale na přístroji na seřízení tam jsou :( Žárovky mám ty poslední co dělaj s označením PLUS. Mám je ve Feldě už rok a zatím pořád svítí. A to jezdím denně aspoň 100km. Tak že s nima spojenost. Ještě teda musím zkusit jinej servis.
A mám jednu prosbu. Potřeboval bych aretaci do předních dveří, aspoň levou, poradíte, kde sehnat? Díky.
Uživatelský avatar
michal.sk
Příspěvky: 110
Registrován: sob led 24, 2009 08:16
Bydliště: Bratislava

Re: Jak vám svítí Nexie

Příspěvek od michal.sk »

v roku 1996 asi bola v noci mensia tma.... ked to uz neplati... k tym svetlam, v servise nezistuju ako to svieti, ale kam to svieti. na regloskope vidis akurat do akej vysky svieti luc a akym smerom.. cize, ci neoslnuje protiiduceho... ak je dobre nastavene stretavacie svetlo, malo by dobre svietit aj dialkove (je to jedna ziarovka). z miesta vodica ten luc naozaj vyzera ze ide do boku. ked bude hmla alebo snezenie zapni svetla a pozri sa na auto ako svieti. pekne uvidis luc svetla. a ak je ziarovka ocapkana rukami, moze robit tmave flaky... nechytat halogenove ziarovky za sklo - to nie je kvoli zivotnosti ako sa to prezentuje... ze chytis ziarovku a skor vyhori - to je blbost. ked ju chytis , zamastis ju, aj ked mas umyte ruky.. na kozi je mastnota stale. a ta mastnota na ziarovke zhori a napecie sa na sklo. potom robi tmave flaky... ziarovka sa totiz dost zohrieva
škoda 105
š favorit 135
daewoo nexia 1,5 16V
renault espace III 2,0
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“