Problém s vysokými otáčkami pri voľnobehu.

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Odpovědět
hlavna
Příspěvky: 87
Registrován: ned srp 16, 2009 18:43

Problém s vysokými otáčkami pri voľnobehu.

Příspěvek od hlavna »

Nexia sedan 1,5 , 8v, 55kW.
Ahojte v krásnom síce mrazivom slnečnom ráne. :D :o)
Dňa 17.10.2011 sa mi objavil problém s otáčkami. Po naštartovaní vyletia otáčky na 3000. Niekedy keď vypnem motor na 10 sekúnd, po naštartovaní sú normálne, niekedy nie. Tak isto počas jazdy sa mi viackrát stalo, že som dal dole nohu z plynu a nič. Vyradil som rýchlosť a otáčky som mal 2000 až 3000, niekedy mi pulzovali medzi 1500 až 2000. Niekedy sa po zahriatí motora otáčky upravili, inokedy nie. Dnes som šiel z práce, naštartoval som a otáčky v pohode. Po prejdení asi 5 km som skúsil stlačiť spojku, aké sú otáčky pri voľnobehu a boli okolo 2000 a pulzovali. Vypol som motor, naštartoval, otáčky v norme, ale po ďalšom teste znovu to isté. Upravili sa až po 40 km, keď som sa dostal z hmly cca. -4 stupne Celzia do iného pásma bez hmly cca. 0 stupňov Celzia.
Poraďte, kde hľadať zradu, auto si robí čo chce. :!: :!: :!:

Čaute, čakám na radu. :idea: :?: :idea:
Reklama
 

Ozorák Mikuláš
Příspěvky: 315
Registrován: úte říj 24, 2006 19:21
Bydliště: Nové Zámky - SK

Re: Problém s vysokými otáčkami pri voľnobehu.

Příspěvek od Ozorák Mikuláš »

Bolo tu už písané o tejto závade. Skús v sekcii hladať - kolísavé otáčky. Určite to nájdeš. Môže to spôsobovať čokoľvek. Je viac možností.
Miki
______________________________
Škoda 110 - červená
Daewoo Nexia GLE , 1,5 SOHC, 8V , 1996 - zlatá metalíza
hlavna
Příspěvky: 87
Registrován: ned srp 16, 2009 18:43

Re: Problém s vysokými otáčkami pri voľnobehu.

Příspěvek od hlavna »

Ahojte.
Možno to tu už bolo písané, ale nič podobné čo sa dialo mne som nenašiel. :((

Ale hurá :lol: :o) :lol: našiel som závadu.
Začiatkom leta som mal problém s vynechávaním motora pri voľnobehu, tak som v elektrike vymenil čo sa dalo, popri tom aj krokový motorček, ktorý som si nechal. 8)
Teraz som ho prečistil prípravkom na čistenie karburátora, tekutina pomaly ale predsa vošla do vnútra a potom po obrátení som ju nechal vykvapkať cca. 1 hod. Starý motorček som namontoval a všetko funguje ako má. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Nový motorček, ktorý som menil začiatkom leta som kontroloval a oproti starému má bočnú vôľu po otáčaní kotvičky do bokov asi 1 mm na obvode a dá sa kotvička prstom stlačiť a už sa nevráti, treba ju prstami vytiahnúť. Asi sa nevracala naspäť, takže ho môžem už aj zahodiť. Hlavne že všetko funguje.
Inak ten sprej na čistenie karburátora dostať u nás kúpiť v Autotechne a dá sa použiť na čokoľvek, dobre rozpúšťa karbón a plasty a izolácie nepoškodzuje. :P

Čaute, majte sa fajn. :o) :PP: :o)
Ozorák Mikuláš
Příspěvky: 315
Registrován: úte říj 24, 2006 19:21
Bydliště: Nové Zámky - SK

Re: Problém s vysokými otáčkami pri voľnobehu.

Příspěvek od Ozorák Mikuláš »

Hoď sem názov toho sreja a keď vieš , aj fotku fľaše.
Miki
______________________________
Škoda 110 - červená
Daewoo Nexia GLE , 1,5 SOHC, 8V , 1996 - zlatá metalíza
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Problém s vysokými otáčkami pri voľnobehu.

Příspěvek od ppp »

Ved na rozpustenie bordelu staci obycajny izopropylalkohol, netreba zhanat nejake spreje. Akurat bacha nan, plasty sice necha na pokoji ale lak uz nie.
hlavna
Příspěvky: 87
Registrován: ned srp 16, 2009 18:43

Re: Problém s vysokými otáčkami pri voľnobehu.

Příspěvek od hlavna »

Tu je obrázok uvedeného spreja. Tento je však možné kúpiť len v predajniach AUTOTECHNA SR. Inak je možnosť dosiahnuť toho istého efektu ponorením krokového motorčeka kotvičkou nahor do prevodového oleja na asi 2 - 3 hod. a potom ho nechať vykvapkať kotvičkou nadol asi tak 6 - 8 hod. Premaže sa a vyčistí.

Obrázek

Obrázek
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“