LPG

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Dano
Příspěvky: 472
Registrován: stř črc 28, 2004 18:17
Bydliště: SR, Trnava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dano »

mohol by si opisat sposob jazdy? tvoje zvycajne rychlosti, uroven zrychlovania (ci si nervozny vodic alebo dochodca) a hlavne ci si mal takyto dojazd uz od okamyhu kedy ti to namontovali alebo ci sa to spravilo az po nejakych odjazdenych kilometroch
Reklama
 

cubafire
Příspěvky: 555
Registrován: pát led 14, 2005 07:58
Bydliště: Staré Město u UH, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cubafire »

kluci vy tu resite cosi, co nebude mit nikdy jednoznacny vysledek. Standartně mám spotř. do 10 litrů. Když jsem extra "závodník" tak 10,5 - 11. Když jsem jel do Chorvtska TAM cesta v noci žádné zácpy, tak mi vyšlo 12 litrů, což nevím jak to, ale možná jen blbě spočítané. Asi jsem se přepsal v kilometrech a zpátky 1,5 hodiny v zácpě v kopcích u tunelů asi jen o 40kg lehčí s boxem na střeše a 8,2l / 100km. Takže tak.
dřív: NEXIA 1.5 8V, GLE, LPG-BRC
dnes Citroen Xsara Picasso 2.0 HDi :twisted:
Nexia = srdeční záležitost
Dano
Příspěvky: 472
Registrován: stř črc 28, 2004 18:17
Bydliště: SR, Trnava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dano »

kazdy predsa tvrdi, ze lpg ma o 1 liter vacsiu spotrebu. Keby som do riti vedel, ze mi to bude zrat o 3 litre viac oproti benzinu, tak si to v zivote nedam namontovat. Nakoniec som mal pravdu, ked som na uplnom zaciatku tejto temy niekomu argumentoval,ze ked mu to teraz zere 9, tak na plyn bude zrat 12. Bohuzial som mal pravdu. Ked sa niekto este rozhoduje ci ano alebo nie, tak odporucam jednoznacne diesel. Nech stoji nafta kolko chce (nehovoriac o tom, ze sa da zohnat lacnejsia), ale zozere jej to aspom malo
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

Dano píše:ale ja mam priemernu 11 a to jazdim dost medzimesto a po dialnici
Pokud na to nejak extremne neslapes, tak 11 litru uz je divnych. Ja sem mel s Lanosem 1.5 na LPG kolem 9.5-9.7 s velkym podilem jizdy po Praze. Pri ceste na dovcu poklidnym tempem se dalo jet za 6.7.
Dano
Příspěvky: 472
Registrován: stř črc 28, 2004 18:17
Bydliště: SR, Trnava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dano »

co je to extremne slapat? Ja chcem take auto aby som sa nemusel bat trochu pridat a aby normalne zralo. A nie rozbiehat sa na 5ke a davat bacha aby mi otacky nestupli nad 500. Take nieco by mi splnil len diesel a teraz lutujem, ze som taky nehladal
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

Dano píše:co je to extremne slapat? Ja chcem take auto aby som sa nemusel bat trochu pridat a aby normalne zralo. A nie rozbiehat sa na 5ke a davat bacha aby mi otacky nestupli nad 500. Take nieco by mi splnil len diesel a teraz lutujem, ze som taky nehladal
Spotreby mezi 11-12 litry sem dosahoval, kdyz sem treba jel v lete po dalnici rychlosti kolem 170 km/h a jeste k tomu zapinal klimosku. V podstate pri jizde maximalni rychlosti. Jinak pri svizne jizde s velkym podilem jizdy po meste to bylo tech asi 9.7. A pokud sem si daval pozor na to, jak se rozjizdim, snazil se predvidat situaci, po normalni silnici jezdil 80-90, tak sla spotreba pod 7.

Tech 6.7 sem mel pri jizdach na dovolenou, coz bylo ve 3 lidech se slusne nalozenym autem a obcas zapnutou klimoskou. Uz si nepamatuju rychlostni prumer, ale ani pri tyhle spotrebe to nebyla nijak mala hodnota. Jen se clovek musi vyvarovat prudkejm zmenam rychlosti a predvidat.
Dano
Příspěvky: 472
Registrován: stř črc 28, 2004 18:17
Bydliště: SR, Trnava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dano »

S tym predvidanim mas pravdu. Ked z nervozity pridam lebo sa ponahlam a za 20 metrov musim brzdit lebo je tam auto, tak to asi urobi dost na spotrebe.
cubafire
Příspěvky: 555
Registrován: pát led 14, 2005 07:58
Bydliště: Staré Město u UH, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cubafire »

Dano:
Zbatečně se rozčiluješ. 12 litrů je prostě moc. Asi to máš jen blbě seštelované. Prostě si nech plyn pořádně seřídit a budeš jezdit za 9,5litrů max. :roll:
dřív: NEXIA 1.5 8V, GLE, LPG-BRC
dnes Citroen Xsara Picasso 2.0 HDi :twisted:
Nexia = srdeční záležitost
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Mám Feldu na LPG (teda syn jí má) a spotřeba na benzín byla 7,2 - 7,5 a na plyn 8,8 -9,5 jen pokud jsem jezdil jen po Praze a ještě couračky tak 11 . Při jízdě po D1 z Brna do Prahy furt 150 vzala 9 litrů
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Návštěvník

For Dano

Příspěvek od Návštěvník »

Ťažko ti povedat ci doxodca alebo ine .... mam rad plznuku jazdua nemam problem obiehat pokial sa da brzdim motorom je fakt ze brzdi pokial nemusim tak ju nestlacam rozbehy brutalne nevytacam preradujem tesne nad 3000-mi a mam rad rychlost nad 100 km najradsej 120.....ja moyem plyn len odporucit a doporucit dielnu NOVA-Gas Hink Zdenko v Pezinku 23km od BA. 41 - 43 l na 550 km som jazdieval hned ako som nastu kupil - jazdenu a ked ju prekruzkovali klamal by som ze bz sa pre mna nieco zmenilo 8) Ja tankujem po celu dobu najcastejsie PROBUGAS ale mam skusenosti aj s inymi dodavatelmi popisane vyssie...
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“