Kryt víka od nádrže.

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Odpovědět
tommylespaul
Příspěvky: 21
Registrován: úte bře 22, 2011 14:04
Bydliště: Lysá nad Labem

Kryt víka od nádrže.

Příspěvek od tommylespaul »

Mám problém s krytem víka od nádrže. V Nexii mám čudl, který když zmáčku, tak by se mi měla krytka otevřít, ale nefunguje to. Proto když chci načepovat benzín, musí mi čudl někdo držet a já klíčemi(nebo čímkoliv tenkým) krytku otevřu. Docela mě tato závada irituje, tak bych potřeboval radu od někoho zkušeného. Nevím co s tím a na internetu se mi to vůbec nedaří najít. :(
Daewoo Nexia GL, bílá barva, 1.5, 55KW, r.v. 1996, je to mazel.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: Kryt víka od nádrže.

Příspěvek od Dark69 »

Po stlaceni gombika sa odisti zarazka a krytka nadrze vystreli, otvori sa.... Kedze ako pises, gombik drzis a krytku nadrze musis rucne otvorit, problem bude v tom, ze ti praskla asi pruzina na tej krytke nadrzi. Ta pruzinka ma po stlaceni gombika vystrelit, otvorit tu krytku nadrze...
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
tommylespaul
Příspěvky: 21
Registrován: úte bře 22, 2011 14:04
Bydliště: Lysá nad Labem

Re: Kryt víka od nádrže.

Příspěvek od tommylespaul »

Jo, to vim, ale da se to nejak opravit?
Daewoo Nexia GL, bílá barva, 1.5, 55KW, r.v. 1996, je to mazel.
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Kryt víka od nádrže.

Příspěvek od Serpico »

...hm to mi připomělo zimu dostal se mi mezi víčko a otvor v kasli sníh a přimrzlo to... bylo to docela náročný otevřít u pumpy ale opatrně otevřel jsem je z plastu a věděl jsem to, takže žádný páčení ale trochu teplý vody na kafe pumpařovo a bylo to...

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: Kryt víka od nádrže.

Příspěvek od Dark69 »

to Serpico, v zadu v kufri mas nudzove lanko.. Mne ked to zamrzlo, potiahol som silnejsie za neho a veko sa otvorilo krasne :)
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: Kryt víka od nádrže.

Příspěvek od Dark69 »

to tommylespaul: dopasuj tam nejaku pruzinu z technokovu, alebo kup nove veko...
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
Uživatelský avatar
Hynek
Příspěvky: 1345
Registrován: sob bře 11, 2006 20:53
Bydliště: Hopsa hejsa do Brandejsa

Re: Kryt víka od nádrže.

Příspěvek od Hynek »

Pokud je v pořádku elektríka, tak to cvaknutí elektromagnetu je dost slyšet. Pokud to cvakne a "nic se neděje" , odešla jak píše Dark pružina.A tu strunu/silonový silnější vlasec/ ,ruční nebo spíše nouzové otvírání víka .pokud ji tam nemáš si natáhni. Nebudeš se tak dostávat do pozice.že někoho potřebuješ k otevření víka nádrže a zvládneš to sám:-))). No! :roll: ;) :roll:
NEXIA DOHC 16V GTX 3dveř. ,Klíma, NAVIGON TS 7000T,
KALOS 1,2.,Klíma.
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Kryt víka od nádrže.

Příspěvek od Serpico »

...to Darku díky, já vím ale sníh za jízdy nebo já nevím prostě nejdřív asi trochu roztál a v mrazu přes noc to zamrzlo natvrdo, takže ruční lanko z kufru bylo taky na nic, zamrzlo prostě jenom víčko v ledu

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: Kryt víka od nádrže.

Příspěvek od ladinek »

jj taky mě přimrzlo v zimě u avea to byla sranda na benzínce,já to musel podebrat dřívkem z ledňáku :lol: Byl to samej led
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Kryt víka od nádrže.

Příspěvek od Serpico »

...no Ládinku hlavně, že to přežilo samotné víčko z plastu a to zimu rádo nemá, praská...

Mějte se fajn a snad už i v teple na jaře
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Franta P.
Příspěvky: 2775
Registrován: úte pro 07, 2004 00:29
Bydliště: Pelhřimov

Re: Kryt víka od nádrže.

Příspěvek od Franta P. »

pokud se neozve cvaknutí tak to nemusí znamenat že odešla pružinka, v zimě když je zamrzlý zobáček tak to také necvaká. tak nádrž otevžu lankem v kufru a posléze když zobák chodí tak i cvaká. zkus to pořádně promazat a rozchodit. Já v zimě zobáček pořád mažu wd40 a chodí.
pokud ti někdo zmáčnke čudl a ty to klíčem odpáčíš tak to funguje ale ztuha. řikám promazat zobáček a bude to chodit. dále pak samotné víčko má mít tendenci pokud ho nezacvakneš vrátit se do otevřrné polohy tam potom může být zrada v tom že zobáček pustí ale víčko se neotevře.
Chevy Cruze 1.8 LTZ sedan, modrá Moroccan

Daewoo Nexia 1.5 8V GLE ,,Nessie,, - Forever in my Heart + Daewoo Nexia 1.5 16V GLX
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: Kryt víka od nádrže.

Příspěvek od Dark69 »

boze moj, jasne pise ze mu musi niekto drzat cudlik nadrze pod volantom stlaceny a on potom musi niecim tenkym otvorit to vicko nadrze! To znamena ze ten kolik vicko nadrze odisti ale nevystreli, neotvori ho!! Takze odisla pruzinka a to potvrdzuje aj vo svojom prispevku nizsie... sorry za taku reakciu, ale zachadzame tam kde nie je potreba!
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“