Centrál a mráz......

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Odpovědět
Kajo 79
Příspěvky: 106
Registrován: ned pro 27, 2009 19:09

Centrál a mráz......

Příspěvek od Kajo 79 »

Nazdar ludia, už to tu určite bolo riešené, ale nikde som to nenašiel......
Ak trochu primrzne, tak neni možné otvoriť žiadne dvere.....Mechanizmus v zámku proste zmrzne.....
Chcem sa len opýtať, či by mi nepomohlo centrál. s dialkovým ovládaním , a ak áno tak dopručte....nejaké lacné podla možnosti.....
Moje auto centrál má, ale len na klúč..
Dík....
Reklama
 

Uživatelský avatar
Duffy
Příspěvky: 90
Registrován: sob říj 30, 2010 07:42
Bydliště: Prievidza

Re: Centrál a mráz......

Příspěvek od Duffy »

všetko si premaž medenou vazelínou .. aj motorceky a mas pokoj...:-)
Veľa zdaru makači :PP: :PP:

Nexia 8V - polovica auta už vymenená :-D
Kajo 79
Příspěvky: 106
Registrován: ned pro 27, 2009 19:09

Re: Centrál a mráz......

Příspěvek od Kajo 79 »

mne nejde ani kúčom otočiť.....a to som tam striekal snáť všetko.......
Uživatelský avatar
Duffy
Příspěvky: 90
Registrován: sob říj 30, 2010 07:42
Bydliště: Prievidza

Re: Centrál a mráz......

Příspěvek od Duffy »

tak to daj do tepla,potom otvor,,zhod tapaciry a dokladne to premaz a bude...
Veľa zdaru makači :PP: :PP:

Nexia 8V - polovica auta už vymenená :-D
Uživatelský avatar
Vraaaana
Příspěvky: 68
Registrován: ned bře 01, 2009 12:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Centrál a mráz......

Příspěvek od Vraaaana »

Dálkovej centrál ti nepomůže, pokud neotočíš klíčkem, tak na to motorek centrálu nebude mít dost síly (Na nubiře to mam v zimě pořád) fakt to chce namazat mazivem, který snese nízký teploty a netahá do sebe vodu ;-)
Uživatelský avatar
Duffy
Příspěvky: 90
Registrován: sob říj 30, 2010 07:42
Bydliště: Prievidza

Re: Centrál a mráz......

Příspěvek od Duffy »

medená vazelína tu pouzivam ja :-)
Veľa zdaru makači :PP: :PP:

Nexia 8V - polovica auta už vymenená :-D
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Centrál a mráz......

Příspěvek od ppp »

Ja mazem zamky silikonovou pastou lukosan M14, pretoze na rozdiel od ropnych nevysycha a lepsie odpudzuje vodu. Bohuzial uz neviem zohnat taku hustu ako volakady bola v tubach a ta v plastovej nadobe je prilis riedka a tak zo zamkov ciastocne vyteka. Ale minulu sobotu ked tak pekne mrzlo a zamky som musel rozmrazovat som mozno prisiel na jednoduche vylepsenie. Z PET flase som vystrihol ruru asi 6 az 7cm vysoku. Z tejto rury som ustrihol 1/4, cize som dostal kus plastu zahnuteho do stvrtobluka sirky 6 az 7cm o polomere ako ma v mojom pripade 2litrova pet flaska. Na jednej strane som si na dverach vymeral podla zamku, kde spravit diery pre horne skrutky, ktore drzia zamok vo dverach, prederavil a namontoval medzi zamok a plech dveri a stiahol spolu dvere, plastovy pasik a zamok skrutkami dokopy. Takze teraz ten zahnuty plastovy pasik tvori zhora nad zamkom taku malu striesku ako byva strieska nad novymi BUS zastavkami. Takze ak z okna a hlavne z gumenej zamatkovej listy okna bude stekat roztopeny sneh do dveri, nebude kvapkat priamo na zamok ale na polyetylenovy pasik a po pasiku mimo zamok. Najvacsi problem pri zamrzani zamkov je ten, ze voda stekajuca po okne do dveri tecie rovno na zamoka a ten v lete hrdzavie a v zime okrem toho ze hrdzavie vdaka soli este rychlejsie, navyse aj zamrza. Zadne dvere napriklad so zamrzanim taky problem nemaju. Nad zamkom je trojuholnik, ktory je lepeny a okolo neho do vnutra dveri nic nenatecie, takze ani na zamok.
Uživatelský avatar
mikikoti
Příspěvky: 273
Registrován: úte dub 07, 2009 13:09
Bydliště: Ludanice

Re: Centrál a mráz......

Příspěvek od mikikoti »

Po kúpe Cruza musela Nexia začať spávať vonku. A keďže Cruze nemá zimné pneu tak som len na ňu odkázaní. A neraz sa stalo že som nastupoval cez zadné dvere . A bol som rád že som vôbec otočil kľúčikom aby sa pohol central. Ale trpezlivosť mi došla tak som to dal dnuka nech sa to roztopi a potom vysusil a poriadne vsetky dvere nastriekal plakom na palub. dosku. A odvtedy je svätý pokoj.
Nexia 1,5 8V GLE + Cruze 1,8 LT
mikikoti@azet.sk
Uživatelský avatar
michal.sk
Příspěvky: 110
Registrován: sob led 24, 2009 08:16
Bydliště: Bratislava

Re: Centrál a mráz......

Příspěvek od michal.sk »

toto sa stalo aj mne, a snad kazdemu, kto jazdi aj v zime..... ale najnajjednoduchsie je toto: zober WD alebo hocijaky iny olej (5-56 od CRC, TT,.... akurat nechava hnusne stopy na laku a tazko idu dole, ale idu...), ale taky co ma aplikacnu trubicku. nadvihni vonkajsiu klucku a popod nu cez vzniknuty otvor nastriekaj olej PRIAMO na zamok. a hned povoli a nezamrzne. viem ze to nie je na dlho, lebo olej vytecie, ale ako prva pomoc ked sa treba dostat do auta to staci. samozrejme potom to treba osetrit vazelinou a ta uz nevytecie. ja pouzivam white lithium grease. tiez je v spreji, ma aplik. trubicku, tekze netreba rozoberat dvere. ale malokto ju nosi v aute, preto ta prva pomoc s WDckom. -i -i -i
škoda 105
š favorit 135
daewoo nexia 1,5 16V
renault espace III 2,0
Uživatelský avatar
mikikoti
Příspěvky: 273
Registrován: úte dub 07, 2009 13:09
Bydliště: Ludanice

Re: Centrál a mráz......

Příspěvek od mikikoti »

mne uz to funguje zhruba mesiac a to je obyc. plak. Ja ostavam pri nom. lacne-ucinne :lol: :lol:
Nexia 1,5 8V GLE + Cruze 1,8 LT
mikikoti@azet.sk
Uživatelský avatar
Franta P.
Příspěvky: 2775
Registrován: úte pro 07, 2004 00:29
Bydliště: Pelhřimov

Re: Centrál a mráz......

Příspěvek od Franta P. »

já před mrazy proleju vše wd-40 a mám klid celou zimu
Chevy Cruze 1.8 LTZ sedan, modrá Moroccan

Daewoo Nexia 1.5 8V GLE ,,Nessie,, - Forever in my Heart + Daewoo Nexia 1.5 16V GLX
tygrass
Příspěvky: 18
Registrován: sob říj 16, 2010 19:35
Bydliště: Praha 10

Re: Centrál a mráz......

Příspěvek od tygrass »

měl jsem taky problém se zámkem,nemám dálku,jen na klíč centrál,nedávno mi ta páčka ve dveřích zapadla dovnitř a už to nechtělo zamykat,tak jsem to trošku opravil ale zamyká mi to jen moje dveře,ten centrál nějak nefunguje a nebo jsem ho tam blbě přidělal tu tyčku ale nevím kam by měla správně jít
Uživatelský avatar
Hynek
Příspěvky: 1345
Registrován: sob bře 11, 2006 20:53
Bydliště: Hopsa hejsa do Brandejsa

Re: Centrál a mráz......

Příspěvek od Hynek »

:roll: :roll: :roll: Není nad to, ošetřit autíčko ještě před zimou. Čím starší komponenty v zámcích jsou, tím mají i větší vůle. V těchto "otvůrcích a štěrbinách" se pak drží vlhkost a voda a ta v mrazech zamrzne a dokonale "svaří" všechny pohyblivé části zamykacího mechanizmu.
Je třeba s tím počítat a včas tyto komponenty ošetřit prostředky , které spolehlivě odstraní vlhkost a nebo zabrání jejímu shromažďování. Ale opět zdůrazňuji V Č A S !!!! :? :? :?
NEXIA DOHC 16V GTX 3dveř. ,Klíma, NAVIGON TS 7000T,
KALOS 1,2.,Klíma.
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: Centrál a mráz......

Příspěvek od ladinek »

mě na Aveu to dělá taky ,protože stojím venku,otevřu to klíčem a po zatažení za kličku se mi to zase znovu zamče :lol:
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Centrál a mráz......

Příspěvek od Serpico »

...jo Hynku máš praktickou pravdu, já jsme musel přestavět nové zámky ...no to už jsou roky ( víc jak asi 6 let ) a přitom promazal vazelinou s grafitem a klid a pokoj DO jde i zámky se lehce otáčejí a v létě jenom " naimpregnuji " gumy dveří, dnes je těch přípravků hafo a ani dveřní gumy mi nepřimrzaj

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“