vyblikana chyba

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

vlado666666
Příspěvky: 15
Registrován: čtv lis 11, 2010 22:19
Bydliště: Lučenec

vyblikana chyba

Příspěvek od vlado666666 »

cavko spojil som dva piny vedla seba zapol sa ventilator na chladici:DD..otoci som klucikom a kontrolka motoru mi blikala takto:...3x pauza 3x pauza 3x pauza 4xpauza 4x pauza 4x pauza co to znamena vie niekto prosim surne ...nexia 1.5 16V
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hynek
Příspěvky: 1345
Registrován: sob bře 11, 2006 20:53
Bydliště: Hopsa hejsa do Brandejsa

Re: vyblikana chyba

Příspěvek od Hynek »

:roll: :roll: ;) Tak to máš dobrý! Když jsem ty piny vedle sebe spojil já, tak jsem si vypustil vzduch z pravého zadního kola! :D :lol: :D
NEXIA DOHC 16V GTX 3dveř. ,Klíma, NAVIGON TS 7000T,
KALOS 1,2.,Klíma.
vlado666666
Příspěvky: 15
Registrován: čtv lis 11, 2010 22:19
Bydliště: Lučenec

Re: vyblikana chyba

Příspěvek od vlado666666 »

Hynek píše::roll: :roll: ;) Tak to máš dobrý! Když jsem ty piny vedle sebe spojil já, tak jsem si vypustil vzduch z pravého zadního kola! :D :lol: :D
no dakujem za vysmech :-((( seriozne som sa nieco opytal a dostanem takuto odpoved??...
Uživatelský avatar
blackjohn
Příspěvky: 559
Registrován: čtv čer 08, 2006 11:29
Bydliště: Soběslav

Re: vyblikana chyba

Příspěvek od blackjohn »

vlado666666 píše:cavko spojil som dva piny vedla seba zapol sa ventilator na chladici:DD..otoci som klucikom a kontrolka motoru mi blikala takto:...3x pauza 3x pauza 3x pauza 4xpauza 4x pauza 4x pauza co to znamena vie niekto prosim surne ...nexia 1.5 16V
Pokud to znamená kódy 33,34 a 44 (mezi každým párem by měla být větší pauza), je to chyba MAP senzoru a lambdy, ale to si myslí řídící jednotka, může být jen vypadlá nebo prasklá hadička někde na podtlaku(třeba zrovna k tomu MAP senzoru, pak to sotva jede).
Citroen C4 Grand Picasso 1.8i, 92kW
Daewoo Tacuma 1.8i, 66kW
Daewoo Espero 1.8i, 70kW ...opustilo nás v nedojetých 133tkm
vlado666666
Příspěvky: 15
Registrován: čtv lis 11, 2010 22:19
Bydliště: Lučenec

Re: vyblikana chyba

Příspěvek od vlado666666 »

blackjohn píše:
vlado666666 píše:cavko spojil som dva piny vedla seba zapol sa ventilator na chladici:DD..otoci som klucikom a kontrolka motoru mi blikala takto:...3x pauza 3x pauza 3x pauza 4xpauza 4x pauza 4x pauza co to znamena vie niekto prosim surne ...nexia 1.5 16V
Pokud to znamená kódy 33,34 a 44 (mezi každým párem by měla být větší pauza), je to chyba MAP senzoru a lambdy, ale to si myslí řídící jednotka, může být jen vypadlá nebo prasklá hadička někde na podtlaku(třeba zrovna k tomu MAP senzoru, pak to sotva jede).
hadicka je tam dobre pozeral so to nikde nieje prasknuta ani nic...mohla odist ta jednotka???
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: vyblikana chyba

Příspěvek od palikx »

mohla odejit ale spis to vidim na jine problemy.
a chce to poradnej pocitac aby jsi si byl jisty.
takhle je to na nic
ja chyby zkousel vyblikavat ale nikdy sem z toho nebyl moudrej.navic bez aktualnich hodnot je to uplne o nicem.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
vlado666666
Příspěvky: 15
Registrován: čtv lis 11, 2010 22:19
Bydliště: Lučenec

Re: vyblikana chyba

Příspěvek od vlado666666 »

palikx píše:mohla odejit ale spis to vidim na jine problemy.
a chce to poradnej pocitac aby jsi si byl jisty.
takhle je to na nic
ja chyby zkousel vyblikavat ale nikdy sem z toho nebyl moudrej.navic bez aktualnich hodnot je to uplne o nicem.
no s tohto som vela nepochopil??...ale bolo to na PC pred par mesiacmi vtedy tiez hocikedy zajazdy zasvietila ta kontrolka motora a zhasla ako teraz a na PC to nic neukazalo..
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: vyblikana chyba

Příspěvek od palikx »

co jsi nepochopil?
to ze mohla odejit jednotka-ano mohla i kdyz se to bezne nestava.
to ze to znamena jiny problem jsem myslel ze pokud tam ty zavady jsou v pameti asi na tom neco bude tedy kontrola kabelaze ukostreni a napajeni.takova zoxidovana kostra dela divy.
a vyblikane chyby-ja to nikdy poradne nedokazal tak aby jsem si byl jistej tou chybou.
vzdy pichnout scanner a koukat co to napise.-pokud tam jsou ukaze je to.ale po 5 jizdnich cyklech se chyba smaze
pokud uz do toho nekdo koukal a chybu to neukazalo a ani nic nejevilo znamky problemu je tam problem s kabelazi ktera se musi dukladne prohlednout.
to nebylo tak slozite ze?
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
vlado666666
Příspěvky: 15
Registrován: čtv lis 11, 2010 22:19
Bydliště: Lučenec

Re: vyblikana chyba

Příspěvek od vlado666666 »

palikx píše:co jsi nepochopil?
to ze mohla odejit jednotka-ano mohla i kdyz se to bezne nestava.
to ze to znamena jiny problem jsem myslel ze pokud tam ty zavady jsou v pameti asi na tom neco bude tedy kontrola kabelaze ukostreni a napajeni.takova zoxidovana kostra dela divy.
a vyblikane chyby-ja to nikdy poradne nedokazal tak aby jsem si byl jistej tou chybou.
vzdy pichnout scanner a koukat co to napise.-pokud tam jsou ukaze je to.ale po 5 jizdnich cyklech se chyba smaze
pokud uz do toho nekdo koukal a chybu to neukazalo a ani nic nejevilo znamky problemu je tam problem s kabelazi ktera se musi dukladne prohlednout.
to nebylo tak slozite ze?
aha ale tak napriklad kostra je na viacerych miestach?!alebo len na jednom?...a par kablov somtam videl napriklad aj podopajanych a neviem kde maju ist?? no a elektrikar mi za prehliadnutie kabelaze vypyta tolko ako za cele auto na Nd!!
a do tej jednotky ide hadicka,takze nemoze byt nejaky bordel v nej?? hadicku som prefukol ale dnuka vtom Map-e?..
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: vyblikana chyba

Příspěvek od palikx »

bohuzel pre internet ti vic pomoct nemuzu.
pokud si nenajdes schema nevezmes multimetr a nepromeris vsecko tak to asi bude porad zlobit.
hadicky muze byt pricpana a MAP muze obcas zlobit(je to jen cidlo podtlaku )ted jsme jedno vymenili a udajne se chod motoru zlepsil.stary map si vymyslel ruzne hodnoty a motor kolisal a kuckal.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
vlado666666
Příspěvky: 15
Registrován: čtv lis 11, 2010 22:19
Bydliště: Lučenec

Re: vyblikana chyba

Příspěvek od vlado666666 »

palikx píše:bohuzel pre internet ti vic pomoct nemuzu.
pokud si nenajdes schema nevezmes multimetr a nepromeris vsecko tak to asi bude porad zlobit.
hadicky muze byt pricpana a MAP muze obcas zlobit(je to jen cidlo podtlaku )ted jsme jedno vymenili a udajne se chod motoru zlepsil.stary map si vymyslel ruzne hodnoty a motor kolisal a kuckal.
no dakujem zatial za pomoc premeram to dako,:-))....a kolko asi tak stoji novy map???
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: vyblikana chyba

Příspěvek od palikx »

cca 1000 ale nejak nevim presne.ja to nikdy nekupoval
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
vlado666666
Příspěvky: 15
Registrován: čtv lis 11, 2010 22:19
Bydliště: Lučenec

Re: vyblikana chyba

Příspěvek od vlado666666 »

palikx píše:cca 1000 ale nejak nevim presne.ja to nikdy nekupoval
noo dkujem..hah resetol som riadiacu,a teraz mi to vyblika toto...12.to je ze ziadna chyba!?..a potom ze 13,?to je daco s lambda sustavou ci co??? lenzelambda je nova?takze? netusim uz ozaj?
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: vyblikana chyba

Příspěvek od palikx »

a co to auto dela?
nejak jsi napsal ze ti vypisuje chyby ale nenapsal co to dela?
lambda muze byt diky spatnemu spalovani,stejne tak map senzor.kdyz bude kolisat volnobeh nebo auto pojede na 3 valce bude to vzdycky psat nejakou chybu.
map muze byt diky nejake dire v sani nebo prisavani a lambda diky spatnym svickam kabelum benzinu ,nizkemu tlaku paliva..........
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
vlado666666
Příspěvky: 15
Registrován: čtv lis 11, 2010 22:19
Bydliště: Lučenec

Re: vyblikana chyba

Příspěvek od vlado666666 »

palikx píše:a co to auto dela?
nejak jsi napsal ze ti vypisuje chyby ale nenapsal co to dela?
lambda muze byt diky spatnemu spalovani,stejne tak map senzor.kdyz bude kolisat volnobeh nebo auto pojede na 3 valce bude to vzdycky psat nejakou chybu.
map muze byt diky nejake dire v sani nebo prisavani a lambda diky spatnym svickam kabelum benzinu ,nizkemu tlaku paliva..........
no tak auto robi to ze v piatok som isiel asi 50 kilometrov vkuse po 20km sa rozsvietila kontrolka a zo zaciatku nic ale potom po cca30 som isiel plynule 90km/h a auto zacalo trhat tak som pustil plyn kym som nespomalil na dakych70,potom som zase pridal na 90-ku chvilu bolo dobre a potom zacalo zase trhat auto(nie velmi ale bolo to citit,nieco take ako ked dojde benzin ze vynechava motor alebo neviem,ale nebolo to az take silne trhanie ,bolo to take jeme...)a tato kontrolka svietila celu cestu,auto som odstavil,dnes cize o 2 dni som auto nastartoval nic nesvieilo ani nic,isiel som domov cize zase 50km cesta spät,a kontrolka vobec nezasvietila a ani auto netrhalo,..takze dost zahadne to je...a spotreba je podla mna dost vysoka po mojich prepoctoch cca 9,5l/100km kombinovana ale väcsinou som bol mimo mesta,auto ma nabehanych 190 000km,vsetko pravidelne menene,rozdelovac kable na sviecky ,a benzinove cerpadlo bolo kupovane asi tak pred1rokom cistonove, sviecky to uz neviem kedy boli menene,a to sanie tam je dost vela hadic a aj tych tenkych hadiciek.to bude asi tazke prekontrolovat vsetko?.a co je prisavanie???
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“